اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

سلام.

داشتم به بسته خرید جمع میکردم از فروشگاه. قصد خرید پروگرمر ارم داشتم و به سه مدل پروگرمر رسیدم تو فروشگاه.
    جی لینک
    http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/506-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DA%AF%D8%B1-jlink-v80.html
    اس تی ورژن دو بزرگ
    http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/2571-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DA%AF%D8%B1-st-link-v2-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-stm8-%D9%88-stm32.html
    و اس تی ورژن دو کوچک
    http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1%D 9%87%D8%A7/2571-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DA%AF%D8%B1-st-link-v2-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-stm8-%D9%88-stm32.html

میدونم که جی لینک محدود به اس تی نیست و انواع ارم رو پروگ میکنه.
    و این رو هم میدونم که میکرو های اس تی هشت بیتی رو با جی لینک نمیشه پروگ کرد و از اون اس تی هم باید براشون استفاده بشه.
    بنده تمایل دارم ارم رو با coocox شروع بکنم کار بکنم.
    میخوایتم بدونم کدوم یکی از این پروگرمر ها با کدوم کامپایلر ها سازگاره و کار میکنه.
    تا اینجا اس تی کوچیک (بیشتر بخاطر سایز جمع و جورش و نه قیمتش) یه امتیاز و جی لینک هم به خاطر سرعت و تعداد میکرو هایی که پروگ میکنه یه امتیاز داره.

خودم دارم با اس تی شروع میکنم ولی خواستم بدون تجربه تو این زمینه خرید نکنم و بمونه خاک بخوره.
    برام سازگاری با coocox تقریبا مهمه.

همچنین این بین داشتن درایور برای لینوکس هم خیلی خوبه.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

پاسخ : انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

شاید اگه یه برد دیسکاوری اس تی بگیرید که همونطورک ه میدونید یه اس تی لینک هم روشون دارن بهتر باشه
    میدونم تو گزینه ها نیست ولی اگه خودم بر میگشتم به دو سه ماه پیش احتمالا همین کارو میکردم
    فقط نمیدونم با اس تی لینک های دیسکاوری یه میکرو اس تی دیگه به غیر اونی که روی برده رو میشه پروگزم کرد یا نه !
    اگه اینطوور باشه به نظرم ارزش فک کردن دارن
    زندگي آن چه که زيسته ايم نيست ، بلکه آن چيزي است که از گذشته به خاطر داريم ...گابريل گارسيا مارکز

دیدگاه

سلام،
      من STLink ک ندارم، ولی از JLink توی Coocox استفاده کردم و مشکلی نداره.
      علاوه بر اون میتونید به صورت جدا با استفاده از برنامه ای مربوط به JLink فایل هگز رو انتخاب کنید و پروگرم کنید

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

ممنون از دوستان. پس یک جی لینک میگیرم که هم تو coocox کار میکنه هم طیف وسیع تری از میکرو ها رو پوشش میده. اگه یه وقت گرفتار یه lpc هم شدیم پروگرمرش باشه.

K.Show

دیدگاه

منم تا وقتی که گذرم به lpc نیفتاد پروگرمر نگرفته بودم، STM رو با قابلیت زیبای flash loaderش پروگرم میکردم

دیدگاه

wooow سرچ کردم چیزای جالبی یافتم. چه قابلیت جالبی داره. عجــــب. ما که سیستممون پورت کام نداره یه ft بزاریم حله دیگه. چرا هیچ برنامه ای رو کراس پلتفرم نمینویسن؟ الان این کار پیچیده ای نمیکنه که. چرا فقط ویندوز؟

ممنون.

اضافه شده در تاریخ :
            حیف که نمیشه دیباگ کنه.

K.Show

دیدگاه

آقا مهدی اگه میخوای STM کار کنی اون STLINK بزرگه بهتره .
              ولی اگه میخوای همه چیزی پروگرام کنی جیلینک خوبه(البته درد سرهای خودشم داره)
              البته من خودم جیلینک ندام :cry2: با سریال پروگرام میکنم (FT)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                آقا مهدی اگه میخوای STM کار کنی اون STLINK بزرگه بهتره .
                ولی اگه میخوای همه چیزی پروگرام کنی جیلینک خوبه(البته درد سرهای خودشم داره)
                البته من خودم جیلینک ندام :cry2: با سریال پروگرام میکنم (FT)
                یه توضیح میدی؟
                چه دردسرایی داره؟
                اس تی لینک چرا بهتره و چرا بزرگه؟
                سریال به غیر از نداشتن دیباگ دیگه چه کمبودی داره؟

و در اخر اون دو تا پست من رو چطوری جمع کردی تو یه پست. من تو کار کردن با ابن فروم به غایت کودن هستم )

K.Show

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                  یه توضیح میدی؟
                  چه دردسرایی داره؟
                  اس تی لینک چرا بهتره و چرا بزرگه؟
                  سریال به غیر از نداشتن دیباگ دیگه چه کمبودی داره؟

و در اخر اون دو تا پست من رو چطوری جمع کردی تو یه پست. من تو کار کردن با ابن فروم به غایت کودن هستم )
                  نوکرتم با مریج پست
                  اس تی لینک فقط برای میکرو های st هست و قابلیت پروگرام و دیباگ رو داره ولی اون کویکه کلون شدش هست و فقط میتونه پروگرام کنه!
                  سرریال فقط پروگرام میکنه و سرعتش هم نسبتا پائینه.
                  اون یه سوالتم پ.خ میکنم

دیدگاه

مهندس جان یهرجوری میگی سرعت پروگرم با فلش لودر کمه که آدم فکر میکنه 50تا میکرو در دقیقه پروگرم میکنی :-D
                    به نظرم اگه فعلا فقط میخوای با stm کار کنی و نیازی به دیباگر احساس نکردی هنوز، از یه usb2serial استفاده کن و کارو شروع کن ;-)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                      مهندس جان یهرجوری میگی سرعت پروگرم با فلش لودر کمه که آدم فکر میکنه 50تا میکرو در دقیقه پروگرم میکنی :-D
                      به نظرم اگه فعلا فقط میخوای با stm کار کنی و نیازی به دیباگر احساس نکردی هنوز، از یه usb2serial استفاده کن و کارو شروع کن ;-)
                      همینطوره. برای یادگیری فعلا usb to erial میزنم. هم اطلاعاتم جامع تر بشه هم هزینه کمتر.
                      البته ولی این روش فکر نکنم تو کار به درد بخوره. وقتی قراره 100 کیلو برنامه رو هی پروگ و تست بکنی اونموقع س که سرعت پایین ادم کلافه میکنه.
                      ولی در مورد یادگیری و استارت زدن دقیقا حق با شماست. فعلا یه دونه ft بگریم 11 تومن تا ببینم بعد چی پیش میاد.

K.Show

دیدگاه

پاسخ : انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگا&#

ی سوال داشتم:
                        ببخشید 2تا :redface:

CoCox قطعآ IDE فوق العاده ای هست و کار جالبی روش شده،
                        ولی،
                        قابلیت اطمینانش در چه حدی هست؟
                        و اینکه مشابه Cocox برای کار کردن با STM8 ها نرم افزاری نمیشناسین؟

بعد کسی از دوستان با این برد های Maple تا ب حال کار کردین؟
                        ی جورایی IDE آردوینو رو برای آرم ها توسعه دادن...
                        (ب جز یکی دو چند مورد که جزو برد های خود آردوینو هست)

دیدگاه

اقا محمد رضا. coocox ide برنامه نویسیه. کامپایل و لینک و بیلد رو gcc arm انجام میده که قابل اعتماد تر از خودش فقط خودشه. فکر میکنم keil و iar هم از اون استفاده میکنن. ولی به دلیل کد بسته بودن اگر برای نسخه جدیدشون کرک پیدا نکنید gcc arm رونمیتونید خودتون اپدیت بکنید. ولی در coocox شما خودت gcc arm رو باید بزاری داخل برنامه تا کار بکنه. در نتیجه شما اصلا برای به روز بودن کامپایلرتون (از نظر بهینه سازی های نسخه های جدید gcc) نیازی به اپدیت پروژه coocox نخواهید داشت. این ide تنها چیزهایی که باید اپدیت بکنه ابزار دیباگ هستش و چیپ های جدیدی که باید اضافه بکنه.
                          پس از نظر بهینه بودن کد و یا قابلیت اعتماد چون وابسته به gcc arm هستش خیلی قابلیت اعتماد بالایی داره.
                          باقی سوالاتو بلد نیستم ))

K.Show

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : انتخاب یکی از پروگرمرهای داخل فروشگاه.

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
                            ... اس تی لینک فقط برای میکرو های st هست و قابلیت پروگرام و دیباگ رو داره ولی اون کویکه کلون شدش هست و فقط میتونه پروگرام کنه!
                            oo: /\
                            Mini ST-LINK V2, fully consistent with the official version, support for automatic upgrades, support the full range STM32 SWD (only 4pins including SWCLK, SWDIO, and power) and a full range STM8 SWIM (only 4pins including SWIM, Reset and power) download and debug.
                            تنها تفاوتی که می بینم بین کوچیکه و بزرگه اینه که به نظر حرفی برای کوچیکه از لحاظ دیباگ با JTAG نزده.

مهدی جان
                            اگه پول داری همون اول یه J-Link بخر! قطعا ضرر نمیکنی و یادت باشه که بطور کامل یادبگیری چطور از امکاناتش استفاده کنی. البته شما مختارید برای کاری که می خوایید بکنید.

دیدگاه

نه مشکلی مالی نیست. حتی اگر نیساز ببینم اس تی بزرگ و جی لینک رو هر دو میگیرم. فقط زورم میاد یه چیزی رو بگیرم بندازم یه گوشه و بشه اینه دق که اصن چرا گرفتمش.
                              راجع به جی لینک زیاد تعریف شنیدم. ولی اون مشکلی که تو Pm گفتم رو دارن.
                              جی تگ مهمه؟ چون از این کوچیکه خیلی خوشم اومد. اصلن بحث قیمتش نیست. جمع و جوره. از وسایل اینجوری که یه ذره ن و همیشه تو کیف میشه حملشون کرد خوشم میاد.

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X