اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنکرون کردن mmc و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنکرون کردن mmc و میکرو

با برنامه ای که کار می کنم می توانم داده روی mmc نوشته و دوباره بخوانم مشکل اینجاست که همیشه جواب نمیده از هر ده بار تقریبا دو بار جواب می ده هم موقع نوشتن و هم خواندن. خروجی را توسط uart روی pc می بینم . تغذیه را چندین بار باید قطع و وصل کنم تا خروجی صحیح بیاد. CID و CSD کارت را هر بار از اجرای برنامه نشان می ده ولی موقع خواندن یا نوشتن یک سکتور این مشکل پیش می یاد. به نظر خودم mmc و میکرو خوب سنکرون نمی شوند.
    فرکانس کلاک SPI را کمتر کردم (تقسیم بر 4 که قبلا تقسیم بر 2 بود) یک کم بهتر شد البته در مد 3 SPI کار می کنه که برایMMC ظاهرا بهتر ار مد 1 است البته در خروجی برنامه من که تاثیری نداشت. mmc من از نوع 128 rs هست و میکرو mega16 . برای تغذیه MMC از یک LF33CV استفاده کردم ورودی LF هم 5 ولت که میکرو هم از آن استفاده می کنه البته با 7805 و ارتباط MMC با میکرو با تقسیم مقاومتی صورت می گیرد ( 3.3 و 2.2 که 3.3 به زمین وصل می شود).
    (ممنون می شم اگه راهنمایی کنید من رشته ام الکترونیک نیست ولی بخاطر علاقه شدیدی که دارم اینکارها را انجام می دم خیلی چیزها از این سایت یاد گرفته ام که جا دارد در اینجا از بچه های انجمن تشکر کنم)

پاسخ : سنکرون کردن mmc و میکرو

زبان برنامه نویسی ات و کامپایلرت چیه؟
    فرکانس spi رو چقدر تنظیم کردی?

دیدگاه

با c نوشتم ، winavr ، فرکانس spi حدود 600 کیلو هرتز

دیدگاه

پایه های mmc رو مستقیم به میکرو وصل کن ( یا اگه نمیخوای با یه مقاومت مثلا 300 اهم مستقیم به میکرو وصل کن).
        الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

اگه از کامپایلر WinAVR استفاده میکنی چرا از کتابخونه AvrLib استفاده نمیکنی ؟
          خود کتابخونه AvrLib توابع کار با mmc داره که !

راستی یه سوال هم واسه من پیش اومده
          اونطوری که فرمودید از Atmgea16 که پنج ولته استفاده میکنین
          از طرف میکرو به MMC تقسیم ولتاژ زدید که خروجی های میکرو بشه 3.3V
          ولی یک منطقی ای که از MMC میاد به سمت میکرو 3.3V هست . این ولتاژ رو وقتی با میکروتون میخونید یک محسوب میشه ؟ کم نیست ؟
          چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام
            مشکلی توی اتصال 3.3V به میکروکنترلر نیست. مستقیم می شه وصل کرد. این ولتاژ بالاتر از حاشیه نویز میکروکنترلر است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X