اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

brake motor چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

brake motor چیست؟

سلام.
    دوستان کسی میدونه breaker motor چیه ؟ و از کجا میشه یه چند صفحه اطلاعات ازش گیر آورد؟برای تحقیق.

ممنون.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : breaker motor چیست؟

فکر کنم برعکس نوشتی! Motor Breaker که اگر اشتباه نکنم به معنی ترمز موتور هستش. بر اساس گفته استادمون.... :nerd: در موتورهای سه فاز برای اینکه موتور بتونه در مواقع لزوم سریعا توقف کنه، براش ترمز موتور در نظر گرفته میشه که در دو نوع موجوده.. مکانیکی و الکتریکی. نوع مکانیکی چون استهلاک داره و هزینه اش هم زیاده خیلی مرسوم نیست ولی مکانیزمش مثل ترمز ماشین یا دوچرخه است که لنت به دور شفت یا دیسک دوار میچسبه و اما سیستم الکتریکی در موتورهای سه فاز هستش که پس از قطع جریان سه فاز به دو کنتاکت متصل به سیم پیچ های ماشین یه جریان DC اعمال میشه (زمانش کوتاه باید باشه ولی چقدر و مقدار ولتاژ اعمالی چقدر باشه نمی دونم!) که با اعمال این ولتاژ موتور در مدت چند لحظه توقف می کنه.
    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

پاسخ : brake motor چیست؟

ببخشید اسمشو اشتباه نوشته بودم.
      brake motor هست.
      این یه موتور ترمزی هست که به قول شما مکانیکی هست، به محض قطع برق موتور ، درجا ترمز فعال و محور رو قفل میکنه.

ولی متاسفانه اصلا مطلبی ندارم برای کنفرانسم،جایی هم ندیدم، کسی چیزی نداره؟

با تشکر.
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

در زمینه ای که گفتی خیلی نمی دونم ولی اگر بخوای یه ترمز واسه موتور طراحی کنی و در موردش صحبت کنی و تحلیل ترمز رو بگی خیلی سخته . مکانیکی ها می دونن... ((طراحی اجزای ماشین 2 | ترمز و کلاچ ها)) ولی خوب فکر کنم این که شما میگی مثل ترمز آسانسور باشه (اگه دیده باشی ، اگر هم ندید حتما بر ببین) این ترمز مثل ترمز کامیون همیشه درگیره و زمانی که برق وصل بشه جدا میشه اجازه میده شفت اصلی آسانسور حرکت کنه. شما هم فک کنم منظورت همین باشه دیگه... در مورد مکانیکش مطلب می خوای یا برقش ؟ کدوم؟
        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

میشه گفت تقریبا شبیه ترمز موتورآسانسور هست،(یه مدتی تو کار آسانسور پیش دوستم بودم)ولی ترمز آسانسور روی خود موتور سوار نیست ، رو گیربکسش سوار هست، ولی این نوع موتور ها ترمزشون همون سمتی هست که فن قرار داره،یهنی اول فن روی محور انتهایی قرار میگیره و بعد از فن میآد یه دیسک و متعلقات ترمز قرار میگیره، که به محض قطع برق ، محور قفل میشه، معمولا به این نوع موتور هایی که ترمز رو خود محورشون سوار هست ، میگن brake motor .
          مطلب هم هرچی در مورد ترمز موتور باشه چه الکتریکی و چه مکانیکی ،خوب میشه.

با تشکر.
          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

با سلام
            این نوع ترمز رو من جزو اکسسوری های استپ موتورهای VEXTA از شرکت ORIENTAL MOTOR دیدم که روی موتورهای دابل شفت سوار میشه. قطعا شرکتهای دیگه هم دارن مثل تاماگاوا، یاسکاوا و غیره. برای تهیه اطلاعات جامع باید سرچ کنین، ولی بطور ساده یه ترمزه که تو حالت عادی شفت رو میگیره، وقتی فرمان بیاد، خلاص میکنه و موتور کار میکنه. با رفتن برق فرمان قطع میشه و ترمز دوباره شفت رو میگیره. یعنی منطق فرمانش بر عکس ترمزهای عادیه.
            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X