اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد بستن مدار برای ال سی دی گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد بستن مدار برای ال سی دی گرافیکی

سلام
    امیدوارم خوب باشین.
    من 3 روزه تو لینترنت واسه این می گردم چیزی پیدا نیم کنم و هر راحی بلدم انجام دادم اما باز جواب نمیده.
    من وقتی مدار ال سی دی گرافیکی رو روی برد بورد می بندم وقتی ولتاژ می دم صفحه کامل مشکی میشه و کاری انجام نمیده با مگا 16 کار میکنم.
    داخل پروتئس راحت و کامل جواب میگیرم.
    دقیق اگه میشه واسم توضیح بدین چکار کنم و اگه می تونین بشته شدهآ‌ی مدار را عکس بگیرین رویه برد بورد واسم بدین .
    خیلی ممنون میشم کمکم کنین.
    lcd ks0108 استفاده می کن مدل ts12864a2

پاسخ : کمک در مورد بستن مدار برای ال سی دی گرافیکی

http://kavirelectronic.ir/fa/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2 67
    زندگی لذت مشترکی است که حاصل یاری بی چشمداشت به دیگران است.

دیدگاه

من گفتم با avr اینکه با pic .
      من کلی واسه این گشتم اما هنوز جواب نگرفتم.
      تمامی پست ها رو خوندم اما باز هنوز مشکل دارم واسه همین دوباره پست گذاشتم
      من تو پروتئوس جواب می گیرم ار ال سی دی و مگا 16 اما وقتی می بندم مدار را صفحه کامل مشکی میاد هر کاری که دیدم و می ادنستم کردم برق از usb پاور ریگولاتور از هرچی به فکرم رسید گرفتم لطفا کمک کنید که چکار کنم من با مولتی متر هم تست میکنم درست برق می رسونه اما جواب نمیگیرم.
      اگه امکانش هست از برد کسی اگه داره اکس بگیره و کامل واسم توضیح بدین . :cry:

دیدگاه

دوست عزیز فکر کنم بهتر باشه شما از مدارت عکس بگیری بزاری و با برنامه و فایل Proteus بزاری اینجا تا دوستان کمک کنند.
        راستی یه چیز میگم شاید خنده دار باشه، روشنایی LCD رو تنظیم کردی که زیاد نباشه؟ :smile: آخه اینجوری که میگی صفحه سیاه میشه و همه چیز هم درست هست آدم یهو این میرسه به ذهنش.
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام بله این رو هم تست کردم اما باز همینجوریه روشنایی رو با پتانسیو متر کمک زیاد کردم . آخه من برنامه هایی که حتی تو پست ها بود و تست شده است رو هم تست می کنم باز ایراد دارم نسبت به برنامه مطمئن هستم درسته اما بستن مدار رو عملی نمی دنم چه اشتباهی دازم انجام می دم که جواب نمی گیرم اگه مشیه یک بار واسم توضیح بدین دقیقا چه کار هایی لازمه انجام بشه که من با اون گام به گام پیش برم و لطفا کمک کنین 1 هفته است که وقتم رو گرفته این مدار . :cry:

دیدگاه

سلام

منم با اجازه یه چیزی میگم شاید خنده دار ولی خوب واسم جای سوال بود گفتم.
            منظور Study جان از روشنایی LCD ، روشنایی پیکسلهای LCD بود نه نور BackLight ش ها !!

واسه تنظیم نور پیکسلهای lcd باید به پایه VO ولتاژ منفی بدین.
            اگه مدل LCD شما مبدل DC به DC داخلی داشته باشه نیازی هم به منبع ولتاژ منفی اکسترنال نیست .

مدل LCD ای که من راه انداختم AGM1264F بود که مثل شماتیک زیر بستم و راحت جواب گرفتم :

من با AVR راش انداختم .

لینک سایت اصلی عکس بالا :
            http://www.semifluid.com/?p=16
            دوستان ، اگه راهنمایی بیجایی بود به بزرگی خودتون ببخشید !!
            چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام.

نه ما برنامه شما رو دیدیم و نه سخت افزار رو .علم غیب نداریم که بگیم مشکل از کجا هستش.

سخت افزار که نکته خاصی نداره راحت میتونی خودتون ببندید (فقط اون پتانسیومتر 20 کیلو رو یادتون نره اگه اون نباشه 99% جواب نمیده.)

برنامه رو بذارید تا ما ببینیم شاید مشکل از برنامه باشه.

من یه نمونه برنامه برات میذارم تست کن ببین جواب میده یا نه؟

$regfile = "M32def.dat"
              $lib "glcdKS108.LBX"
              $include "font8x8.font"
              $lib "ds1307clock.lib"
              $crystal = 8000000
              Config Graphlcd = 128 * 64sed , Dataport = Portd , Controlport = Portb , Ce = 1 , Ce2 = 0 , Cd = 2 , Rd = 3 , Reset = 4 , Enable = 5

Setfont Font8x8
              Cls

Lcdat 2 , 1 , "www.eca.ir"
              do
              loop
              end
              از تو فولدر sample باید فایل font8x8.font را کپی کرده و در محل ذخیره فایل bas پیست کنید.
              www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                این برنامه و فایل شبیه سازش در پروتوس .
                بله از پتانسیو متر استفاده می کنم اما از 10k .
                در ضمن من اصلا باbascom بلد نیستم کار کنم فقط با codevision بلدم.
                اینم لینک فایل برای دانلود :

http://www.4shared.com/file/50058635/4b84f070/ggllccdd_keypad.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msh13792
                  سلام
                  این برنامه و فایل شبیه سازش در پروتوس .
                  بله از پتانسیو متر استفاده می کنم اما از 10k .
                  در ضمن من اصلا باbascom بلد نیستم کار کنم فقط با codevision بلدم.
                  اینم لینک فایل برای دانلود :

http://www.4shared.com/file/50058635/4b84f070/ggllccdd_keypad.html

سلام.

من فکر کردم شما با بیسیک میخواید>> خوب منم اصلا C بلد نیستم :rolleyes:

پتانسیومتر 10 کیلو هم جواب میده ولی یه 20 کیلو بذار ..اگه مولتی ترن داری ، مولتی ترن بذار خیلی راحت تر و دقیق تر به اون کنتراست مورد نظر میرسی.
                  www.icesi.ir

دیدگاه

تو LCD های سری KS0108 نیازی به ایجاد ولتاژ 9- ولت نیست. همون طور که دوستان هم گفتن فقط باید با یه پتانسیومتر اونو کنترل کنی.

در واقع پتانسیومتر با ایجاد یه سطح ولتاژ وضعیت شدت نور رو نشون میده. به همین دلیل من فکر می کنم اگه پتانسیومتر دیگه ای هم بذاری جواب میده( 20 ، 10 ، 5 هیچ فرقی نمی کنه)

دیدگاه

سلام .
                      من هنوز مشکل دارم باهاش این کار هایی که هم گفتین رو همه اجام دادم اما باز نمی دنم چیشه
                      لطفا یه پیشنهاد به من بکنین خیلی واسم حیاتی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X