اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسپری محافظ اتصالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسپری محافظ اتصالی

سلام دوستان
    اگه دقت کرده باشید به خیلی از برد های SMD بعد از مونتاژ یه اسپری محافظ میزنن
    که از اتصالی ناخواسته در صورت ریختن براده آهن یا تکه سیم یا هرچیز دیگه روی برد جلوگیری میکنه

حالا سوالم اینه که اسم این اسپری چیه و از کجا میتونم تهیه کنم؟؟
    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

پاسخ : اسپری محافظ اتصالی

با سلام

ویرایش شد:

اسپری کیلر.

توی جمهوری پیداش میکنی. همچنین توی صنایع و مشاغل وابسته به چوب

موفق باشید.

دیدگاه

سلام

معروف هست به coating که اسم اون اسپری پلاستیک 70 هست
      عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

اسپری پلاستیک protect : لایه اس نازک از جنس پلاستیک شفاف، پس از خشک شدن روی برد را می پوشاند.

لینک برای سفارش ( من یکی خریدم خیلی توپه ) :

http://roboeq.ir/products/detail/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C%20%D9%BE%D9%84%D8%A 7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9%20PROTECT%2070/

توضیحات :

اسپری 200 میلی متری پلاستیک پروتکت، محصولی از شرکت توان آزما بوده که جهت عایق کردن مدارهای الکترونیکی در برابر شرایط آب و هوای مرطوب ایزوله کردن مدار و جلوگیری از لرزش قطعات الکترونیکی می باشد که با مواد و فرمول خاص پوشش عایقی بسیار مناسب را با رنگ شفاف برای استفاده به وجود آورده است .
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

اگر فرضا بعدا بخواهیم جای قطعات رو با هم عوض کنیم، میشه این کارو کرد ؟ یعنی این محافظ کار رو سخت نمی کنه ؟
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
            اگر فرضا بعدا بخواهیم جای قطعات رو با هم عوض کنیم، میشه این کارو کرد ؟ یعنی این محافظ کار رو سخت نمی کنه ؟
            خوب این هم از عیب هاشه. ولی من میتونم با یه روشی اون رو بتراشم و به قطعه هم آسیم نرسه. ولی سخته.

ولی اصلا این مشکل شماست. در واقع وقتی باسد این اسپری رو بزنید که می خواید به مشتری بدین و دستکاه هم درست داره کار می کنه.

اگه بعدا بخواین جای یه قطعه رو عوض کنین . این نشون دهنده ی ضعف کار شماست نه ضعف اسپری.
            [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
            درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
              خوب این هم از عیب هاشه. ولی من میتونم با یه روشی اون رو بتراشم و به قطعه هم آسیم نرسه. ولی سخته.

ولی اصلا این مشکل شماست. در واقع وقتی باسد این اسپری رو بزنید که می خواید به مشتری بدین و دستکاه هم درست داره کار می کنه.

اگه بعدا بخواین جای یه قطعه رو عوض کنین . این نشون دهنده ی ضعف کار شماست نه ضعف اسپری.
              خب یک راه خیلی آسونتر هست عزیز!
              بعد از انجام اسیدکاری قبل منتاژ قطعات روی فیبر (قبل سوراخکاری برد هم باشه مشکلی نداره) روی پد قطعات، یک تکه به اندازه ای که روی پد پوشیده بشه از برچسب های معمولی برش میدیم و رو پد میچسبونیم، اینکارو برای تمام پدها انجام میدیم و بعد اسپری رو روی بردمون میپاشیم، و وقتی که برد خشک شد برچسب هارو برمیداریم، اینجوری هم برد محافظت شده و هم میتونیم بعداً قطعات رو تعویض کنیم، این کار خیلی هم اسونه.
              برای اینکه وقتمون هم گرفته نشه، روی پدهای آی سی ها به صورت دو ردیفی یک تکه برچسب دراز رو روشون میچسبونیم.
              البته من اینکارو روی اسپری پلاستیک انجام ندادم و با یک اسپری رنگ مخصوص چندین بار اینکارو کردم، اسپری هم برام از چین آوردن و تموم شد و از این به بعد مجبورم از اسپری پلاستیک استفاده کنم. اسم اسپری هم یادم نیست تا اینجا بگردم پیدا کنم، خیلی ارزونتر از پلاستیک بود!
              فکر کنم این روش برای اسپری پلاستیک هم جواب میده...

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اسپری محافظ اتصالی

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
                خب یک راه خیلی آسونتر هست عزیز!
                بعد از انجام اسیدکاری قبل منتاژ قطعات روی فیبر (قبل سوراخکاری برد هم باشه مشکلی نداره) روی پد قطعات، یک تکه به اندازه ای که روی پد پوشیده بشه از برچسب های معمولی برش میدیم و رو پد میچسبونیم، اینکارو برای تمام پدها انجام میدیم و بعد اسپری رو روی بردمون میپاشیم، و وقتی که برد خشک شد برچسب هارو برمیداریم، اینجوری هم برد محافظت شده و هم میتونیم بعداً قطعات رو تعویض کنیم، این کار خیلی هم اسونه.
                برای اینکه وقتمون هم گرفته نشه، روی پدهای آی سی ها به صورت دو ردیفی یک تکه برچسب دراز رو روشون میچسبونیم.
                البته من اینکارو روی اسپری پلاستیک انجام ندادم و با یک اسپری رنگ مخصوص چندین بار اینکارو کردم، اسپری هم برام از چین آوردن و تموم شد و از این به بعد مجبورم از اسپری پلاستیک استفاده کنم. اسم اسپری هم یادم نیست تا اینجا بگردم پیدا کنم، خیلی ارزونتر از پلاستیک بود!
                فکر کنم این روش برای اسپری پلاستیک هم جواب میده...
                شما فک کنید خیلی ضریف کاری لازمه
                البته خودم قبلا همین کارو میکردم
                برای smd که خیلی سخت میشه
                من خودم بعد مونتاژ از اسپری کیلر استفاده میکنم مشکلی هم نیست
                البته اسپری کیلر مخصوص فلز نه برای چوب
                اسپری پلاستیک خوبه ولی گرونه

دیدگاه

این اسپری همون چیزی هست که به رنگ سبز میبینیم روی برد؟

با تشکر.
                  به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam
                    این اسپری همون چیزی هست که به رنگ سبز میبینیم روی برد؟

با تشکر.
                    نه اونا چاپ سبز هست که شرکت ها قبول میکنن
                    این مثل رنگه فقط شفافه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
                      شما فک کنید خیلی ضریف کاری لازمه
                      البته خودم قبلا همین کارو میکردم
                      برای smd که خیلی سخت میشه
                      من خودم بعد مونتاژ از اسپری کیلر استفاده میکنم مشکلی هم نیست
                      البته اسپری کیلر مخصوص فلز نه برای چوب
                      اسپری پلاستیک خوبه ولی گرونه
                      سلام
                      اینم مشکله برای smd اما سخت هم نیست، بخصوص برای آی سی های smd برچسب رو راحت میشه زد
                      این اسپری کیلر کجا میخرید؟ من رفتم بازار وقتی میگم اسپری کیلر میخوام میگن اسپری کیلر برا ماشین
                      شما کجا میخرید و قیمتش چقدره و چی میگید اسمشرو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
                        سلام
                        اینم مشکله برای smd اما سخت هم نیست، بخصوص برای آی سی های smd برچسب رو راحت میشه زد
                        این اسپری کیلر کجا میخرید؟ من رفتم بازار وقتی میگم اسپری کیلر میخوام میگن اسپری کیلر برا ماشین
                        شما کجا میخرید و قیمتش چقدره و چی میگید اسمشرو
                        از ابزار فروشی ها و رنگ فروشی ها اسپری کیلر برای فلز قیمت فک کنم نهایتش 4000 تومن هست

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید به اساتید محترم
                          من الان یک ماه که دنبال اینم که چجوری می تونم فیبرم رنگش سبزیاآبی یاقرمز بشه از هرکی که میپرسم مگم دادم یک جا برام درست کردم و کسی خودش درست نمی کنه. لطفاکمک و راهنمایی فرماییدکه چگونه فیبرم رنگی شود؟
                          و یک سوال دیگه و اون این که چگونه علایم و شمای فنی ومتنی از المان ها را روی فیبر چاپ کنم؟

دیدگاه

اساتید گرامی کسی نیست جواب من حقیر را بده؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrs049
                              با سلام و خسته نباشید به اساتید محترم
                              من الان یک ماه که دنبال اینم که چجوری می تونم فیبرم رنگش سبزیاآبی یاقرمز بشه از هرکی که میپرسم مگم دادم یک جا برام درست کردم و کسی خودش درست نمی کنه. لطفاکمک و راهنمایی فرماییدکه چگونه فیبرم رنگی شود؟
                              و یک سوال دیگه و اون این که چگونه علایم و شمای فنی ومتنی از المان ها را روی فیبر چاپ کنم؟
                              شما باید خودتون داخل پروتل تنظیم کنید اموزش پروتل هم داخل انجمن زیاد هست :agree: به لینک زیر مراجعه کنید
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=280.0
                              گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                              همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X