اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد کنترل تعدادی لامپ220 با ریموت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد کنترل تعدادی لامپ220 با ریموت

سلام
    وقتی از آسی لچ استفاده میکنید هربار که کلید مربوطه را بفشارید باز هم همون led متناظر روشن میشود در واقع با زدن کلید بعدی led متناظر بعدی روشن میشود و led قبلی خاموش میشود
    (استفاده از pt2262 و pt2272)
    سلام مهندسان عزیز میشه در این رابطه راحلی بدین ؟ که از میکرو استفاده نکنیم
    1:میشه با دکمه اول هم روشن و هم خاموش بشه؟
    2:یا باید دو دکمه باشد؟
    3: ما قدرتیها برای اینکه مدارمان دائم بشه از تیغه فرمان(موازی با استارت) برای دائم نگه داشتن مدار استفاده و برای قطع مدار از استاپ میخوام ببینم در اینجا میشه ی همچین چیزی رو طراحی کرد ؟
    سپاس بیکران .

پاسخ : راهنمایی در مورد کنترل تعدادی لامپ220 با ریموت

سلام.
    ==
    جهت آشنایی با این دو آی سی به دیتا شیت اونها مراجعه کنید بهترین کمک خواهد بود.
    ==
    ولی در مورد اینکه چجوری میشه حالت خود نگهداری رو توی الکترونیک بدون استفاده از میکرو به وجود آورد میتونید از فیلیپ فلاپ نوع RS استفاده کنید.
    و شستی استارت رو به SET و شستی استپ رو به RESET اون وصل کنید.

و در مورد اینکه یک کلید (شستی ) هم روشن کنه و هم خاموش میتونید از فیلیپ فلاپ نوع T استفاده کنید که هر بار ورودی T یک ( 1) بشه خروجی وارون خواهد شد.یعنی دفعه اوّل خروجی 1 میشه. دفعه دوم 0 میشه. دفعه سوم 1 و ....

موفق باشید.

دیدگاه

اگر فقط یک لامپ یا یک سری لامپ هست که میخواهید با هم روشن یا خاموش شوند نه چندین لامپ به صورت مجزا
      پیشنهاد میکنم از مادون قرمز استفاده کنید
      یه جستجو در انجمن بفرمائید
      :nerd:
      دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
        اگر فقط یک لامپ یا یک سری لامپ هست که میخواهید با هم روشن یا خاموش شوند نه چندین لامپ به صورت مجزا
        پیشنهاد میکنم از مادون قرمز استفاده کنید
        یه جستجو در انجمن بفرمائید
        :nerd:
        سلام دوست من لامپها همه با هم روشن و خاموش شون . جای که من میخوام استفاده کنم مادون نمیشه بازم از شما ممنونم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
          سلام.
          ==
          جهت آشنایی با این دو آی سی به دیتا شیت اونها مراجعه کنید بهترین کمک خواهد بود.
          ==
          ولی در مورد اینکه چجوری میشه حالت خود نگهداری رو توی الکترونیک بدون استفاده از میکرو به وجود آورد میتونید از فیلیپ فلاپ نوع RS استفاده کنید.
          و شستی استارت رو به SET و شستی استپ رو به RESET اون وصل کنید.

و در مورد اینکه یک کلید (شستی ) هم روشن کنه و هم خاموش میتونید از فیلیپ فلاپ نوع T استفاده کنید که هر بار ورودی T یک ( 1) بشه خروجی وارون خواهد شد.یعنی دفعه اوّل خروجی 1 میشه. دفعه دوم 0 میشه. دفعه سوم 1 و ....

موفق باشید.
          سلام خوب من سپاس بیکران بابا دم شما گرم ...
          من کلی مطلب در مورد این دو ای سی و ماژول فرستنده و گیرنده مطالعه کردم اما اگر فیلیپ فلاپ نوع T را بشکافین ممنون میشم، که چیه و چجوری باید به این ای سی ها وصل شه ... ؟ سپاس گلم .

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد کنترل تعدادی لامپ220 ب&#157

سلام.
            خواهش میکنم.
            ==
            در مورد عملکرد T-type فیلیپ فلاپ که گفتم چجوری هستش. یه سرچ ام بزنی تو نت مطلب خوبی گیر میاری.
            مثلاً :
            http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%84%DB%8C%D9%BE%E2%80%8C%D9%81%D9%84%D8%A 7%D9%BE
            و
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=62293.0
            ==
            در مورد وصل شدن هم باید به ولتاژ و جریان خروجی TFF توجه کنی و همینطور ولتاژ و جریان مورد نیاز آی سی های دیکدری که استفاده میکنی.

به دیتا شیت مراجعه کن.
            7474
            74574
            74273

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X