اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معادل موس فت ssp6n60

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معادل موس فت ssp6n60

وقت بخیر

موس فت ssp6n60 با مشخصات 600v-6A-1.8ohm رو یه پاور سوپلای هست !
    اساتید ممنون میشم معادل قابل جایگزین رو پیشنهاد بدید ( البته موجود بازار باشه!)

آیا موس فت irf840 با مشخصات 500v-8A-0.85ohm قابل جایگزینی هست !!
    این رو جایگزین کردم سوخت !! اشکال از عدم تشابه بوده یا جای دیگر ؟؟

پاسخ : معادل موس فت ssp6n60

یه جای مدار اشکال داشته که زده موسفت اصلی مدار رو سوزونده.
    حالا اگه شما بیای بدون رفع عیب قطعه نو بذاری توی مدار. قطعه ات میسوزه و احتمال اینکه جاهای دیگه مدارت هم بسوزه هست

دیدگاه

وقت بخیر

ممنون از پاسختون !
      درست میفرمایید . پاور بر اثر شوک ورودی زیاد دچار این مشکل شده ! پل دیود ورودی رو عوض کردم مه سوخته بود ! ntc رو عوض کردم و مقاومت سورس موس فت ، نمونه جریان سوخته بود عوض کردم و خود موس فت رو ! بقیه رو تست کردم مشکلی ندیدم ! البته پاور بایستی نوعش اگه اشتباه نکنم ! فلای بک و بدون ای سی هست و فیدبک روی گیت موس فت با سیم پیچ اگزلاری اعمال شده !
      دقیقا صحبت شما درسته چون علاوه بر موس فت ! مقاومت 1.8 اهم سورس و کلیه مدارات کنترل جریان فیدبک هم سوختند ! فقط پل دیود و ntc سالم موندند!
      میخواستم مجدد تعویض کنم ! میخوام بدونم اشکال از مناسب نبودن تشابه موس فت irf840 نیست ؟

دیدگاه

اوه اوه !!!! اوضاع مدار بد جور خراب بوده

پست قبلی رو سر کلاس با موبایل نوشتم و بیشتر نتونستم توضیح بدم .

برو اینجا و حالشو ببر
        http://alltransistors.com/mosfet/crsearch.php?struct=&polarity=&pd=125& uds=600&ugs=20&id=6&tj=&fr=&cd =&rds=1.8&caps=
        توی لیستی که هست تا ردیف 88 رو میتونی توی بازار پیدا کنی

دیدگاه

وقت بخیر

توی لیستی که هست تا ردیف 88 رو میتونی توی بازار پیدا کنی
          ممنون از پاسختون جناب غفار زاده ! موارد اشاره شده خیلی کمیاب هستند ! شاخص مهم انتخاب این موس فت چی باید باشه ؟
          ولتاژه یا اهم درین سورس یا سرعت سویج ؟ فکر نکنم جریانش خیلی خاص باشه جون irf840 جریانش 8 آمپره !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
            وقت بخیر

ممنون از پاسختون جناب غفار زاده ! موارد اشاره شده خیلی کمیاب هستند ! شاخص مهم انتخاب این موس فت چی باید باشه ؟
            ولتاژه یا اهم درین سورس یا سرعت سویج ؟ فکر نکنم جریانش خیلی خاص باشه جون irf840 جریانش 8 آمپره !
            جریان ، ولتاژ و مقاومت درین سورس در حالت روشنی

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X