اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت شارژ کردن باتری لیتومی( چه ولتاژ و جریانه لازمه)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت شارژ کردن باتری لیتومی( چه ولتاژ و جریانه لازمه)

با سلام
    من قراره 3 تا باتری 3.7 ولتی لیتیومی با ظرفیت اسمی 4000 میلی آمپری (از همینایی که تو فروشگاه سایت موجوده "سایز 18650&quot رو با هم سری کنم که بشه 11.1 ولت
    حالا با وجود اینکه ولتاژ شارژ باید بالاتر از 12.6 باشه نمیدونم چه جریانی برای شارژ کردن این باتری ها مناسبه؟
    زیر یک امپر باید باشه یا بالای یک آمپر یا مثل یه باتری تکی 3.7 ولتی باید 500 میلی آمپر باشه؟
    شارژر مناسبی برای این حالت وجود داره که اتوماتیک جریان و ولتاژ رو قطع کنه و با ال ای دی نشون بده باتری ها شارژ شدن؟

پاسخ : راهنمایی جهت شارژ کردن باتری لیتومی( چه ولتاژ و جریانه لازمه)

چون سری کردید پس جریانش با جریان یه باتری فرقی نداره.البته میشه با جریان بیشتر هم باتری را شارژ کرد.ولی عمر باتری و کیفیت دشارژ پایین میاد.(هرچه باتری سریع تر شارژ بشه،سریعتر هم خالی میشه(مطمئن نیستم)).
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina-sarhadi
      با سلام
      من قراره 3 تا باتری 3.7 ولتی لیتیومی با ظرفیت اسمی 4000 میلی آمپری (از همینایی که تو فروشگاه سایت موجوده "سایز 18650&quot رو با هم سری کنم که بشه 11.1 ولت
      حالا با وجود اینکه ولتاژ شارژ باید بالاتر از 12.6 باشه نمیدونم چه جریانی برای شارژ کردن این باتری ها مناسبه؟
      زیر یک امپر باید باشه یا بالای یک آمپر یا مثل یه باتری تکی 3.7 ولتی باید 500 میلی آمپر باشه؟
      شارژر مناسبی برای این حالت وجود داره که اتوماتیک جریان و ولتاژ رو قطع کنه و با ال ای دی نشون بده باتری ها شارژ شدن؟
      تاپیک های زیادی در مورد شارژر هست اما این باتری ها خیلی حساس هستن
      با ولتاژ خیلی زیاد و جریان زیاد شارژ نکن بهتره با همون جریان یک آمپر شارژ بشه

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
        تاپیک های زیادی در مورد شارژر هست اما این باتری ها خیلی حساس هستن
        با ولتاژ خیلی زیاد و جریان زیاد شارژ نکن بهتره با همون جریان یک آمپر شارژ بشه
        من برای تبلتی که باتریش 3500 میلی آمپری بود دیدم رو شارزرش نوشته 5 ولت 1.25 آمپر
        از اینرو فکر کنم 14 ولت 1 آمپر برای شارژ این باتری ها کافی باشه.

دیدگاه

من برای تبلتی که باتریش 3500 میلی آمپری بود دیدم رو شارزرش نوشته 5 ولت 1.25 آمپر
          از اینرو فکر کنم 14 ولت 1 آمپر برای شارژ این باتری ها کافی باشه.
          داخل تبلت شما آیسی شارژ و کنترلر شارژ وجود دارد.
          همینطوری 5 ولت رو ب باتری LiPo وصل کنید، خرابکاری میشه...

باتری شما مثلن 3 سل شده، اون طور ک من اطلاع دارم، ولتاژ شارژ ماکزیمم 12.6 هست.
          (4.2*3=12.6)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
            داخل تبلت شما آیسی شارژ و کنترلر شارژ وجود دارد.
            همینطوری 5 ولت رو ب باتری LiPo وصل کنید، خرابکاری میشه...

باتری شما مثلن 3 سل شده، اون طور ک من اطلاع دارم، ولتاژ شارژ ماکزیمم 12.6 هست.
            (4.2*3=12.6)
            باتری های Li-Ion منظورمه که داخلشون pcb دارن جهت اورشارژ نشدن .
            خب ولتاژی که به باتری ها میدیم باید بیشتر از 12.6 باشته تا به ولتاز باتری غلبه کنه تا شارژ بشه و زیر بار هم از این مقار کمتر نشه پس باید 13 ولت باشه حداقل جریان شارژ هم اگه یک سوم کل جریان باتری باشه که تقریبا همون 1.25 آمپره
            حالا شارژر استانداردب برای اینکار پیدا میشه یا نقشه مداری که بشه ساخت و قطعاتش باشن.

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی جهت شارژ کردن باتری لیتومی( چ

باتری های Li-Ion منظورمه که داخلشون pcb دارن جهت اورشارژ نشدن .
              خب ولتاژی که به باتری ها میدیم باید بیشتر از 12.6 باشته تا به ولتاز باتری غلبه کنه تا شارژ بشه و زیر بار هم از این مقار کمتر نشه پس باید 13 ولت باشه حداقل جریان شارژ هم اگه یک سوم کل جریان باتری باشه که تقریبا همون 1.25 آمپره
              حالا شارژر استانداردب برای اینکار پیدا میشه یا نقشه مداری که بشه ساخت و قطعاتش باشن.
              ولتاژ اسمی باتری 3.7 هست. (هر کدام از سل ها) 4.2 ولتاژ فول شارژ و معمولن حدود 2.9 ولتاژ کات آف دیسشارژ.
              شارژ باتری های لیتیوم نیاز ب کنترل جریان و ولتاژ بسته ب مرحله ی شارژ دارد.

احتمالن ب اون صورت ک میفرمایید هم باتری شارژ میشود، منتهی عمر مفید چندین برابر کمتر میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X