اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تداخل وقفه خارجی و وقفه تایمر 0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تداخل وقفه خارجی و وقفه تایمر 0

سلام...
    بچه ها من یه پروژه دارم که باید تو زمان مشخصی تعداد دفعات عبور از جلوی سنسور ir را بشمارم و بعد از هر بار سرریزشدن تایمر اون تعداد دفعات رو با یه مقدار مبنایی مقایسه کنم ....
    حالا اومدم یه وقفه خارجی برای سنسور ir (حساس به لبه بالارونده) تعریف کردم تا با هر بار رد شدن از جلوی اون تعداد شمارشم یه دونه زیاد کردم بعد تو تایمر 0 با یه کلاک داخلی و prescale مشخص تایمر بعد از مثلا 3 ثانیه سرریز می کنه و به تابع وقفه تایمر میره...
    حالا سوال من اینه که مثلا وقتی سنسور ir تحریک شد و وقفه خارجی فعال شد آیا تایمر به کار خودش ادامه میده و شمارش از 0 تا 255 ادامه میده یا وای میسه؟؟
    خیلی ممنون میشم :nerd: :nerd: دوستان کمکم کنید.. :biggrin:

پاسخ : تداخل وقفه خارجی و وقفه تایمر 0

کسی میدونه که مشکلی پیش میاد یا نه؟

دیدگاه

ببین تجربم میگه کار میکنه ولی دقیقشو نمیدونم ولی میتونی امتحان کنی تو روتین وقفه خارجی یه حلقه طولانی (در حد یک ثانیه )یا یه تاخیر طولانی بذار و همچنین با تایمر یه ثانیه شمار بساز بعد ببین اگه وقفه ایجاد شه ایا ثانیه شمار دقتش باقی میمونه یا نه.
      كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
      ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moha3

ببین تجربم میگه کار میکنه ولی دقیقشو نمیدونم ولی میتونی امتحان کنی تو روتین وقفه خارجی یه حلقه طولانی (در حد یک ثانیه )یا یه تاخیر طولانی بذار و همچنین با تایمر یه ثانیه شمار بساز بعد ببین اگه وقفه ایجاد شه ایا ثانیه شمار دقتش باقی میمونه یا نه.
        البته تاخیر روتین رو کمتر از یک ثانیه بذار تا دو وقفه(خارجی و سرریز تایمر)تداخل نکنن مثلا 200میلی ثانیه
        كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
        ياصاحب الزمان(عج)

دیدگاه

تایمر شمردنشو ادامه می ده اما AVR وقفه در وقفه نمی تونه انجام بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X