اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با پورت com در نرم افزار proteus

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با پورت com در نرم افزار proteus

سلام
    کسی میدونه چه جوری میشه تو proteus پورت com رو شبیه سازی کرد ؟ واسه اتصال به میکرو می خوامش . یعنی بشه با keyboard کامپیوتر واسه میکرو اطلاعات فرستاد .

پاسخ : کار با پورت com در نرم افزار proteus

من نسخه 6.9 رو دارم یک برنامه دمو خودش توی برنامه های نمونش داره که من ارتباط آسنکرون 8 بیتی رو باهش چک کردم درست جواب نمیداد ( برنامه و .. مشکلی نداشت چون همون رو با Hyper Terminal آزمایش کردم درست بود) ولی نمیدونم توی نسخه های بالاتر این نرم افزار وضعیتش به چه شکل هست.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

در پروتئوس 7.2 یک قطعه ای هست به نام COMPIM;
      البته بنده باهاش کار نکردم اما اون چه که از توضیحات و تنظیماتش بر می آید اینه که دو تا BaudRate براش تعریف می شه:
      یکی مجازی و یکی فیزیکی;
      که دومی بیان گر نرخ تبادل اطلاعات بین نرم افزار شبیه ساز و دنیای خارج PC است.

علاوه بر این قطعه، در قسمت INSTRUMENTS یک گزینه ای به اسم Virtual Terminal وجود داره که از اون به عنوان یک ترمینال ارسال و دریافت داده به صورت سریال استفاده می شه.
      کافیه پایه های TxD و RxD اون رو به فرستنده یا گیرنده مورد نظر وصل کنید و در حین شبیه سازی همون طوری که مثلا در HyperTerminal ویندوز تایپ می کنید داده های ارسالی رو تایپ کنید.
      داده های دریافتی هم بر روی صفحه Virtual Terminal ثبت می شه.

دیدگاه

من هم همون ComPim رو گفتم ولی حالا که پست شما رو خوندم متوجه شدم که انگار Baud Rate رو برای خود این قطعه تغییر نداده بودم و فقط برای ترمینال تعریفش کرده بودم، برای همین داده رو که نشون میداد اشتباه بود، پس دوباره باید ببندمش، احتمالا اینبار درست میشه. اصلا حواسم نبود Properties مربوط به خود Compim رو هم نگاه کنم :smile:
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X