اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت. بزرگ با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت. بزرگ با avr

سلام دوستان میخوام ی ساعت با ledو ابعاد بزرگ بسازم اما تا الان برنامه نویسی ساعت انجام ندادم فقط میخوام یاعت ی جوری باشه ک پایه ها بصورت ثابت روشن بمونه نه اینکه با سرعت زیاد خاموش و روشن بشه میشه کمکم کنید؟ :nerd:
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

پاسخ : ساعت. بزرگ با avr

منظورتون اینه که ال ای دی ها با روش مولتی پلکس روشن نکنیم؟در این صورت برای 4 تا 7 سگمنت به 28 پایه نیاز دارید.ولی حالا چرا از روش به این خوبی استفاده نکنیم که باعث میشه با 11 تا پایه کار راه بیوفته؟
    به چه زبانی برنامه مینوسید؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
      سلام دوستان میخوام ی ساعت با ledو ابعاد بزرگ بسازم اما تا الان برنامه نویسی ساعت انجام ندادم فقط میخوام یاعت ی جوری باشه ک پایه ها بصورت ثابت روشن بمونه نه اینکه با سرعت زیاد خاموش و روشن بشه میشه کمکم کنید؟ :nerd:
      اگه از دیکودر BCD به Seven Segment استفاده کنید هر سگمت راحت با 4 تا پایه راه میوفته و نیازی به مولتی پلکس و روشن خاموش کردن نیست. 2 تا پورت کامل 8 بیتی براتون کافیه

دیدگاه

چون من میخوام یه کاری کنم ک نباید رفرش بشه با بسکام کار میکنم cهم خیلی کم بلدم منتهی یه دونه مگا 32 جواب اینهمه پین رو میده
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

خوب هر جاش مشکل داشتی بگو راهنمایی کنیم.
          البته من سی بلدم.دوستان دیگه هم هستن.
          آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

دوست عزیز نیازی به این همه میکرو نیست یه atmega8 زیادش هم هست باید لچ و بافر کنی تا جوابت بده من بلد نیستم عکسشو برات بزارم تو این فوروم یادم بدید تا بزارم برات
            جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
            که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X