ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    2011/02/03
    172
    9

پاسخ : انتخاب برد آموزشي براي شروع کار با FPGA

نقل قول نوشته اصلی توسط ®Ÿ_amin_Ÿ®
    سلام

راسياتش من يک سوال پرسيدم و يکي از عزيزان اومدن زيرش يک سوال پرسيدن يکمي موضوع تاپيک عوض شد
    چنتا سوال داشتم
    اول اينکه گفته بوديد :اين برد چيا داره کدوم خانواده از fpga روشه ( spartan 3 ؟؟) و چيا کنارش داره ميشه؟ در حدي که ممکنه براتون توضيح بدين
    دوم اينکه من شنيدم پروگرامر usb قيمتاي پايينترش نيز موجوده منتها ديگه قابليت jtag نداره و فقط ميشه روي برد پروگرام کرد
    تا چه حد درسته؟
    سوم آيا بردي با اين مشخصاتي که من بخوام ميشناسين؟ :cry:

ممنون از دوستان :applause:

سلام

تا جايي که من از روي برد اقاي mmmaherani ديدم ايشون از pltaform برد papilio استفاده ميکنن. بنابراين روي خود برد پروگرامر موجود هست. از عکس هم مشخص هست که ايشون با Spartan6 کار ميکنن. روي برد اصلي papilio مدل Spartan6 يک SDRAM هم موجود بود ولي من اينجا نميبينم. همچنين يک مشکلي هم که از روي عکس پيدا کردم اين هست که هيچ حافظه ايي به برد وصل نشده يعني خود FPGA رو بايد مستقيما پروگرام کنيد و با قطع تغذيه همه چي پاک ميشه. البته شايد ايشون طرف دوم برد اين امکان رو قرار دادن! اين هم لينک سايت papilio که کلا open hardware هست:
    http://papilio.cc/index.php?n=Papilio.Hardware

تقريبا ميشه گفت ارزون ترين platform هست که ميتونين انتخاب کنيد. روش پروگرام کردن برد هم من اينجا توضيح دادم:

http://www.****.ir/forum/8933-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-fpga-13.html

متاسفانه سايت eca قراردادن لينک از سايت همسايه رو فيلتر ميکنه! واقعا خنده داره! به هر حال اگر به جاي اسم سايت **** ديديد به جاش بنويسيد i r a n m i c r o بدون قرار دادن فاصله
    2011/07/01
    54
    0

پاسخ : پاسخ : انتخاب برد آموزشي براي شروع کار با FPGA

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadh1387

سلام

تا جايي که من از روي برد اقاي mmmaherani ديدم ايشون از pltaform برد papilio استفاده ميکنن. بنابراين روي خود برد پروگرامر موجود هست. از عکس هم مشخص هست که ايشون با Spartan6 کار ميکنن. روي برد اصلي papilio مدل Spartan6 يک SDRAM هم موجود بود ولي من اينجا نميبينم. همچنين يک مشکلي هم که از روي عکس پيدا کردم اين هست که هيچ حافظه ايي به برد وصل نشده يعني خود FPGA رو بايد مستقيما پروگرام کنيد و با قطع تغذيه همه چي پاک ميشه. البته شايد ايشون طرف دوم برد اين امکان رو قرار دادن! اين هم لينک سايت papilio که کلا open hardware هست:
    http://papilio.cc/index.php?n=Papilio.Hardware

تقريبا ميشه گفت ارزون ترين platform هست که ميتونين انتخاب کنيد. روش پروگرام کردن برد هم من اينجا توضيح دادم:

http://www.****.ir/forum/8933-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-fpga-13.html

متاسفانه سايت eca قراردادن لينک از سايت همسايه رو فيلتر ميکنه! واقعا خنده داره! به هر حال اگر به جاي اسم سايت **** ديديد به جاش بنويسيد i r a n m i c r o بدون قرار دادن فاصله
    دقیقا(اگه توجه کنید اسم پاپیلیو را روی برد نوشتم=>به کپی رایت اعتقاد دارم)...SDRAM را حذف کردم چون واقعا گرونه و چون خودم دانشجو بودم و میدونم دانشجو بودن یعنی جیبی پر از خالی خواستم برای مبتدی ها ارزون تر در بیاد(آی سی حافظه هم پشت برده)...بله open source هست اما خیلی از قطعاتش ایران گیر نمیاد و PCB اصلیش هم با تکنولوژی موجود در ایران گرون در میاد پس مجبور شدم خودم طراحی کنم.در هر صورت اگر بخوام مشخصاتش را کامل توضیح بدم احتمالا یه پیام هشدار دریافت میکنم که میگه "تبلیغ ممنوع" :smile:

اضافه شده در تاریخ :
    این برد را (

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

) یکی از دوستانم خریداری کرده و راضی هم هست...شرکت نوآو....
    هم بردهای نسبتا خوبی داره ولی خیلی گرونه(حدود 800 تومن).بردی هم که من طراحی کردم(PCB) حدود 250 در میاد.
    الکترونیک فقط ترانزیستور نیست...موفقیت فقط الکترونیک نیست...زندگی فقط موفقیت نیست.
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    124

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmaherani
    دقیقا(اگه توجه کنید اسم پاپیلیو را روی برد نوشتم=>به کپی رایت اعتقاد دارم)...SDRAM را حذف کردم چون واقعا گرونه و چون خودم دانشجو بودم و میدونم دانشجو بودن یعنی جیبی پر از خالی خواستم برای مبتدی ها ارزون تر در بیاد(آی سی حافظه هم پشت برده)...بله open source هست اما خیلی از قطعاتش ایران گیر نمیاد و PCB اصلیش هم با تکنولوژی موجود در ایران گرون در میاد پس مجبور شدم خودم طراحی کنم.در هر صورت اگر بخوام مشخصاتش را کامل توضیح بدم احتمالا یه پیام هشدار دریافت میکنم که میگه "تبلیغ ممنوع" :smile:

اضافه شده در تاریخ :
    این برد را (

) یکی از دوستانم خریداری کرده و راضی هم هست...شرکت نوآو....
    هم بردهای نسبتا خوبی داره ولی خیلی گرونه(حدود 800 تومن).بردی هم که من طراحی کردم(PCB) حدود 250 در میاد.
    آقا کارت خوبه
    بردتم شیک در آمده
    ولی اون لگوی اپل

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2011/07/01
    54
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    آقا کارت خوبه
    بردتم شیک در آمده
    ولی اون لگوی اپل
    ممنون...
    به هر حال ما مخلص طراح آمریکایی این برد هستیم ولی در هر صورت هنر نزد ایرانیان هست و بس :smile:.این اولین برده یعنی برد نمونست برای تست یه لوگو روش زدم چون عاشق اپلم، لوگوی اپل را انتخاب کردم ولی قرار نیست روی بردهای بعدی هم لوگوی اپل باشه(هر چند فکر نکنم اپل لوگوی خودش را در ایران ثبت کرده باشه).
    الکترونیک فقط ترانزیستور نیست...موفقیت فقط الکترونیک نیست...زندگی فقط موفقیت نیست.
    2007/08/02
    1,297
    795

اول از CPLD شروع کن بعد برو FPGA
    اين برد من قبلا گزاشته بودم براي دانلود برد خوبيه همه چيز داره يک رو کشيدم

بر دوستان رفته چه افسوس میخوری
    ما هم مگر جواز اقامت گرفته ایم
    2013/01/20
    190
    59

ممنون از دوستان
    :nice:
    راسیاتش تو آز دانشگاه cpld هست و قبلا یک دورهی کوتاه آموزش fpga رفتم ولی خوب درست و حسابی نشد.
    و احتمالا بخواهم بعدا یک پروژه درمورد fpga بردارم
    بنابراین بیشتر ترجیح میدم با یک fpga کار کنم
    اما درک چطور برداش اینقدر ارزونه برام سخته! :|

برد آموزشی اسپارتان Xilinx FPGA Spartan 3E XC3S500 همراه با پروگرامر
    http://shop.aftabrayaneh.com/XC3S500PQE208_Xilinx_FPGA_Spartan_3E_XC3S500.html? search=f
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16