اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تغذیه لیزر قلمی سبز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تغذیه لیزر قلمی سبز

مدار تغذیه لیزر قلمی سبز .... :question:
    سلام به همه دوستان....
    من امدم قسمت مدار لیزرو از داخل باکس قلمی دراوردم و میخوام رو برد ازش استفاده کنم که چند تا مشکل دارم...
    1)تغذیه مفیدی که من لازم دارم برای روشن موندن لیزر چنده؟(خود شرکت با 2 باطری 1/5 ولت به بازار داده)
    2)لیزرم برای مدت طولانی روشن باشه مشکلی پیش نمیاد؟ماکس تایم روشن بودن متوالیش چقدر؟
    3)باچه المانهایی من مدار تغذیه طراحی کنم که لیزرم عمرش کم نشه و بردشهم تغییری نکنه(بردش شرکت گفته 8000متر،اما من حدود 5000متر لازم دارم)
    ممنون از همه کسایی که قصد کمک و راهنمایی آدمای تازه کار و علاقه مندی مثل منو دارن :applause:

{ موضوع تاپیک ویرایش شد }
    دستی که داس را برداشت همان دستی بود که دانه را کاشت....
    این هست چهره دنیا و،زندگی ادامه دارد....

پاسخ : مهندسین عزیز به مشکل منهم رسیدگی کنید....لطفا

سلام
    من با توجه به چیزایی که میدونم میگم:
    1. بهتره که از همون 3 ولت استفاده کنی که اگر ولتاژت بالاتر باشه عمر لیزر میاد پایین و اگر ولتاژ کم باشه شدت نور خروجیت کم میشه.
    2. اگر زیاد روشن بمونه دیودش از کار میوفته و برای اینکه بتونید زیادتر از حد معمول ازش کار بکشید باید خنک بشه. ماکس تایم رو هم فکر نمیکنم کسی بدونه چون چیز مهمی نیست و کسی که میخواد کار حرفه ای انجام بده حتما از لیزرهایی استفاده میکنه که پارت مشخص دارن و توی دیتاشیتشون به صورت کامل توضیح داده شده.
    3. منبع تغذیه چیز خاصی نیست هم میتونی از منبع خطی استفاده کنی مثل LM317 و غیره و یا از منبع سوییچینگ ولی اگر از منبع تغذیه های آماده مثل شارژر موبایل استفاده کنی دیگه هزینه و زمان طراحی نداری.
    منظور از شارژر موبایل یعنی آداپتوری با همون ابعاد و ولتاژ 3 ولت نه خود شارژر
    امیدوارم کمک کرده باشم.
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

سلام شهاب جان،دوست گرام...
      ممنون که راهنماییم کردی،فقط این هدسینگ رو به کدوم قسمت لیزر بچسبونم که خنک بمونه؟یا باچی باید لیزر رو خنک نگه دارم؟
      ممنون از وقتی که برام میگذارید....

دیدگاه

سلام ایلیای عزیز.
        من نمیدونم لیزر شما چه ابعادی داره و یا مدار داخلش به چه صورته (منظورم ابعاد مکانیکاله) ولی هر موقع به مدت چند دقیقه لیزر پوینتر رو روشن نگه داشتم داغ شده و رو این حساب میگم هیت سینک میخواد.
        اگر لیزر رو ارزون خریدی یعنی حدود 30 یا 40 تومن و میتونی قیدشو بزنی (توصیه نمیکنم) پس:
        چسب سیلیکون خوب توی بازار میفروشن که رسانای حرارتی خوبیه. سری RTVها. اول راجع تفوتهاشون با کسایی که کار کردن مشورت کن و بعد بخر. قیمت فکر کنم از 5 تا 30 تومنه نسبت به کیفیت و مقدار.
        نقطه ای از لیزر روکه خیلی داغ میشه و در مسیر خروج شعاع نور نیست رو با این چسب به یک خنک کننده مناسب وصل کن.
        به خاطر داشته باش که بعد از چسب کاری و اتمام کار دیگه نمیتونی چسب رو جدا کنی.
        همچنین هر چیزی عمری داره و با این روش شما فقط میتونی عمر وسیلتو بیشتر کنی نه بینهایت.

خواهش میکنم
        موفق باشی
        شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

پاسخ : مدار تغذیه لیزر قلمی سبز

من فکر کنم با توجه به چیزایی که تو درس انتقال حرارت خوندم یه فن کارت گرافیک بذاری کنار لیزر بتونه تهویه لازم رو واسش ایجاد کنه. هیت سینک و سیلیکون هم اگه باشه دیگه بهتر ولی خوب با توجه به شکل دایروی لیزر هیت سینک بهش نمی چسبه پس مجبوری یک سیستم هوا خنک ساده واسش بذاری! خواستی خیلی خفن بشه تو تا فن کنار هم بذار و خروجی دوتاشونو بده تو یه کانال تا دبی هوای عبوری زیاد بشه. :wow:
          STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

پاسخ : مدار تغذیه لیزر قلمی سبز

سلام...
            بابت راهنما یی هاتون ممنونم.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X