اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام گرم منم پذیرا باشیددوستان،چند سئوال ساده و ابتدایی دارم،جواب بدین لطفا...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام گرم منم پذیرا باشیددوستان،چند سئوال ساده و ابتدایی دارم،جواب بدین لطفا...

مدار تغذیه لیزر قلمی سبز .... :question:
    سلام به همه دوستان....
    من امدم قسمت مدار لیزرو از داخل باکس قلمی دراوردم و میخوام رو برد ازش استفاده کنم که چند تا مشکل دارم...
    1)تغذیه مفیدی که من لازم دارم برای روشن موندن لیزر چنده؟(خود شرکت با 2 باطری 1/5 ولت به بازار داده)
    2)لیزرم برای مدت طولانی روشن باشه مشکلی پیش نمیاد؟ماکس تایم روشن بودن متوالیش چقدر؟
    3)باچه المانهایی من مدار تغذیه طراحی کنم که لیزرم عمرش کم نشه و بردشهم تغییری نکنه(بردش شرکت گفته 8000متر،اما من حدود 5000متر لازم دارم)
    ممنون از همه کسایی که قصد کمک و راهنمایی آدمای تازه کار و علاقه مندی مثل منو دارن :applause:
    دستی که داس را برداشت همان دستی بود که دانه را کاشت....
    این هست چهره دنیا و،زندگی ادامه دارد....

پاسخ : سلام گرم منم پذیرا باشیددوستان،چند سئوال ساده و ابتدایی دارم،جواب بدین لطفا...

بهرترین کار اینه که به مدار دست نزنی و فقط باتری رو با یک منبع تغذیه ثابت جایگزین کنی.
    مگر این که بخواهی نور رو مدوله کنی که فکر نمی کنم لیزر های ثابتی که خریدی مدولاتور داشته باشن. یا این که باید با فرکانس پایین روشن خاموششون کرد.
    ساده ترین کار استفاده از یک رگولاتور 7803 هستش.
    باتری های alkaline جریان دهی زیادی ندارند پس گمون نکنم جریان مصرفی از 1 آمپر بیشتر بشه.
    معمولا اینا دیود لیزر هستن و تا جایی که من می دونم دیود ها خیلی خراب بشو نیستن. باید یک دیتاشیتی چیزی باشه که توضیح داده باشه.
    ببین اگر دمای لیزر در طولانی مدت زیاد می شه ممکنه مشکل افزایش دما بوجود بیاد ولی بعید می دونم.
    همین المان 7803 خوب عمل می کنه.
    چیزی نداره. 3 تا پایه داره. ورودی که باید بدی به یک ولتاژ حداقل 4-5 ولت و خروجی که می دی بجای + باتری.
    رگولاتور یک پایه زمین هم داره که با منفی تغذیه بیرونی و منفی باتری به هم وصل می شن.
    همین.
    حالا ورودی اصلیت چیه؟ 220 ولت AC یا یک باتری بزرگتر ؟
    در نظر داشته باش هر چه قدر اختلاف ولتاژ با 3 ولت داشته باشی اضافش در رگولاتور تلف می شه.
    در ضمن دیتاشیت رگولاتور هم بخون احتمالا من افت ولتاژ رگولاتور رو اشتباه گفتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X