اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعداد کلاک لازم برای اجرای هر دستور چقدر است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعداد کلاک لازم برای اجرای هر دستور چقدر است؟

سلام
    کسی میدونه برای اجرای هر دستور با LPC1768 چند تا کلاک لازمه؟؟ مثلا یه جایی خوندم برای حلقه تکرار 5 کلاک لازمه تا اجرا بشه. اما دستور های دیگه چی؟ مثلا برای جمع زدن چند تا کلاک میخواد؟ برای انتساب(=) برای مقایسه(==) برای ضرب(*) برای دستور شرطی(If) و ...؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاسخ : تعداد کلاک لازم برای اجرای هر دستور چقدر است؟

تو سیمولیشن تو دیباگ دقیق نشون میده . حتی معادل اسمبلی هر دستور را هم نشون میده .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      تو سیمولیشن تو دیباگ دقیق نشون میده . حتی معادل اسمبلی هر دستور را هم نشون میده .
      میشه کمی بیشتر توضیح بدین. چون با سیمولیشنش کار نکردم. دقیقا کدوم گزینه رو انتخاب کنم تا ببینم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidshahrouzi
        سلام
        کسی میدونه برای اجرای هر دستور با LPC1768 چند تا کلاک لازمه؟؟ مثلا یه جایی خوندم برای حلقه تکرار 5 کلاک لازمه تا اجرا بشه. اما دستور های دیگه چی؟ مثلا برای جمع زدن چند تا کلاک میخواد؟ برای انتساب(=) برای مقایسه(==) برای ضرب(*) برای دستور شرطی(If) و ...؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
        سلام.
        اگر اشتباه نکنم توی دیتا شیت میکرو های قدیمی تر مثل 8051 یا کتاب های آموزش میکروپروسسور در مورد تعداد کلاک لازم برای هر دستور توضیحات و جدولی ارائه شده. البته این دستورات بر اساس زبان اسمبلی هستش.

شما اگر بخاید مثلاً تعداد کلاک دستور if و برنامه ای درون حلقه اش رو به دست بیارید باید حالت اسمبلی انها رو در نظر بگیرید و بعد به تعداد کلاک هر دستور اسمبلی توجه کنید و با هم جمع کنید اونها رو.

و اینکه هر دستور سه مرحله داره :
        واکشی یا Fetch ، کدگشایی یا Decode ، اجرا یا Run
        هر مرحله یک کلاک لازم داره.
        موفق باشید.

دیدگاه

شما نگفتی تو کدوم IDE کار میکنی من با IAR کار میکنم . تو شکل زیر با فلش قرمز مشخص میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            شما نگفتی تو کدوم IDE کار میکنی من با IAR کار میکنم . تو شکل زیر با فلش قرمز مشخص میشه .
            من از keil استفاده میکنم. اگه با keil هم آشنایی دارید محبت کنید مثل IAR مسیر رو نشون بدین. ضمنا از پیگیریتون ممنونم.

دیدگاه

فکر میکنم باید این گزینه باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X