اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کامپیوتر کوچک با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کامپیوتر کوچک با AVR

سلام خدمت همه دوستان
    یه سری سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدید لطف کردین
    چند وقتیه دارم رو یه پروژه کار میکنم برای آکواریوم که شاید بشه اسمش رو گذاشت کامپیوتر آکواریوم
    آیتم هایی که برای این دستگاه مدنظرم هستش اینها هستن :
    کنترل ساعات نوردهی، کنترل دما، کنترل pH، کنترل غذادهی به ماهیها که اینها کامل شده به جز پ هاش که هنوز دارم روش کار میکنم
    اما سوالم اینه که سنسوری در بازار وجود داره که بشه تزریق مایعاتی مثل کود مایع یا ... رو باهاش کنترل کرد ؟
    مثلا هر روز 0.3 میل از یه کود وارد آکواریوم بشه ؟
    و اینکه راحت ترین روش اندازه گیری pH آب چیه با میکرو ؟
    ممنون

پاسخ : کامپیوتر کوچک با AVR

نوشته اصلی توسط Sepehr20mg10
    سلام خدمت همه دوستان
    یه سری سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدید لطف کردین
    چند وقتیه دارم رو یه پروژه کار میکنم برای آکواریوم که شاید بشه اسمش رو گذاشت کامپیوتر آکواریوم
    آیتم هایی که برای این دستگاه مدنظرم هستش اینها هستن :
    کنترل ساعات نوردهی، کنترل دما، کنترل pH، کنترل غذادهی به ماهیها که اینها کامل شده به جز پ هاش که هنوز دارم روش کار میکنم
    اما سوالم اینه که سنسوری در بازار وجود داره که بشه تزریق مایعاتی مثل کود مایع یا ... رو باهاش کنترل کرد ؟
    مثلا هر روز 0.3 میل از یه کود وارد آکواریوم بشه ؟
    و اینکه راحت ترین روش اندازه گیری pH آب چیه با میکرو ؟
    ممنون
    سلام.اولا مال چه شهری هستید؟
    اگر مال مشهد نیستید باشماره5132221022 تماس بگیرید . اونجا اسمش پاژ الکترونیک .
    سنسور های اصل میاره . خئاست تون رو بگید تا سنسور مناسب بهتون معرفی کنه
    مشخصات : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg638969#msg638969

هیچ وقت از یادگیری نترس
    [move] :agree: :biggrin: :sad: :rolleyes:[/move]

دیدگاه

سنسور کارش اندازه گیری هست نه پخش و توزیع

برای این کار میتونید یه ظرف به اندازه 0.3 میل داشته باشید که پر شه و خالی بشه یا سرنگی باشه که پر و خالی شه به اندازه دلخواه
      من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

وقت بخیر

یک استیت موتور به بک سرنگ بزرگ متصل کنید.با فرمان استپ ا. تزریق انجام می شود؟

دیدگاه

سلام.اولا مال چه شهری هستید؟
          اگر مال مشهد نیستید باشماره5132221022 تماس بگیرید . اونجا اسمش پاژ الکترونیک .
          سنسور های اصل میاره . خئاست تون رو بگید تا سنسور مناسب بهتون معرفی کنه
          سلام
          بنده تهرانم ولی فردا حتما زنگ میزنم ممکنه بتونن ارسال هم بکنن
          ممنون
          سنسور کارش اندازه گیری هست نه پخش و توزیع

برای این کار میتونید یه ظرف به اندازه 0.3 میل داشته باشید که پر شه و خالی بشه یا سرنگی باشه که پر و خالی شه به اندازه دلخواه
          بله میدونم عزیز من میخوام با یه شیر برقی این رو کنترل کنم
          به این صورت که یک شیر بین ظرف کود و آکواریوم قرار بگیره و با میکرو بتونم مقدار خونده شده توسط رو بگیرم
          بعد هر وقت به 0.3 میلی لیتر رسید دستور چرخش سروو موتور صادر بشه تا جریان قطع بشه
          این ایده شما فکر خوبیه باشه ولی ظرف خالی میشه اما دوباره چطور به اندازه 0.3 میل پرش کنیم ؟
          البته ارزش فکر کردن داره

وقت بخیر

یک استیت موتور به بک سرنگ بزرگ متصل کنید.با فرمان استپ ا. تزریق انجام می شود؟
          وقت شما هم بخیر
          این شدنی هست به این صورت :
          سرنگ دارای 3 میل مایع باشه بعد ما بیایم و به موتور طوری دستور بدیم که فقط به اندازه 3 میلیمتر حرکت کنه تا فقط 0.3 میل از محلول وارد آکواریوم بشه

دیدگاه

به خروجی سرنگ دو عدد شلنگ متصل کن ینی وقتی سرنگ رو بکشی از دو مایع میکشه داخلش بعدش بیا 2 تا شیر یه طرفه بذار تو دو تا شلنگ ها بطوریکه شلنگی که تو اکواریومه فقط به سمت اکواریوم راه بده و اونیکی برعکس حالا وقتی شلنگ رو بکشی پر مواد میشه و تزریق کنی میره به داخل اکواریوم . این کار حوصله می خواد و روش اول میباشد :read:

و روش دوم که بسیار راحت میباشد و برای افراد بی حوصله می باشد این است که برید یک پمپ شیشه شور پراید بخرید (خدا پدر پرایدو بیامرزه) و ورودیشو بذارید تو اب (ترجیحا بذارید تو کود چون میخوایم دبی پمپ رو برای همین مایع که چگالی خاصی داره دربیاریم)و به مدت 10 ثانیه برق بدید بهش ببینید چقدر کود پمپاژ میکنه (ترجیحا شیب و موقیعیت شلنگ های ورودی و خروجی رو طوری بچینید که کاملا شبیه به چیزی باشه که بعدا میخواید تو اکواریوم بطور دائمی کار بذارید چون شیب شلنگ ها کم و زیاد شه روی دبی تاثیر میذاره)

حالا شما با اندازه گیری حجم مایع خارج شده در 10 ثانیه و یک تناسب میتونید زمان روشن بودن پمپ برای پمپاژ 0.3 میلی لیتر کود رو بدست بیارید و چون این مقدار کمی است و در لحظات اول دبی پمپ ثابت نیست میتونید مقدار زمان بدست اومده برای اینکه 0.3 میل کود خارج بشه رو واقعا تست کنید و اگر کمتر یا بیشتر بود بصورت تجربی و توسط بازی با زمان روشن بودن رله بصورت دقیق بدست بیارید !!!

دیدگاه

میتونی پمپ شیشه شور رو با ولتاژ پایین راه بندازی که سرعتش کم شه بعد بیاید اندازه بگیری چه مدت زمانی طول میکشه تا 0.3 رو انتقال بده و .... باقی ماجرا

اگه دبی پمپ زیاده میتونی از سیستم پمپ آب کولر الهام بگیری و به یه آرمیچر پره اون شکلی ببندی و لوله شیلنگی و باقی ماجرا مثل بالا

میتونی 2 تا سولونویید(شیر یه طرفه بهتره ) بزاری بالا پایین یه شیلنگ که بالایه به ظرف کود وصل باشه پایینه به آب آکواریوم بریزه بعد سولونویید بالایی که وصل شه شیلنگت پر بشه بعد قطع که شد پایینه وصل شه کود رو بریزه توی آب و باقی ماجرا...
              من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                میتونی پمپ شیشه شور رو با ولتاژ پایین راه بندازی که سرعتش کم شه بعد بیاید اندازه بگیری چه مدت زمانی طول میکشه تا 0.3 رو انتقال بده و .... باقی ماجرا

اگه دبی پمپ زیاده میتونی از سیستم پمپ آب کولر الهام بگیری و به یه آرمیچر پره اون شکلی ببندی و لوله شیلنگی و باقی ماجرا مثل بالا

میتونی 2 تا سولونویید(شیر یه طرفه بهتره ) بزاری بالا پایین یه شیلنگ که بالایه به ظرف کود وصل باشه پایینه به آب آکواریوم بریزه بعد سولونویید بالایی که وصل شه شیلنگت پر بشه بعد قطع که شد پایینه وصل شه کود رو بریزه توی آب و باقی ماجرا...
                بله ... همونطوری که من گفتم !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X