اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 عدد LEDآ‌ برای 12 ساعت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 عدد LEDآ‌ برای 12 ساعت؟

سلام. کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 عدد LEDآ‌ برای 12 ساعت رو پیشنهاد میکنید.؟

پاسخ : کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 ع

سلام شما یک باتری 12 ولت 1 آمپر ساعت داشته باشی میتونی بیشتر از 12 ساعت هم روشن بزاری.
    شما 3تا 3تا سری و موازی کنید با یک مقاومت یدونه هم باهاشون موازی کن با یه مقاومت.
    اینطوری 4 رشته ال ای دی داری هر رشته 20 میلی جریان میکشه که کلا میشه 80 میلی آمپر
    برای 12 ساعت میشه: 960 میلی آمپر ساعت که یه باتری 12 ولت 1 آمپر ساعت مناسبه

این هم یه نمونه لینکش http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/2049-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-13-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA.html

البته از 8 تا 1.5 ولتی هم میشه استفاده کرد
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

پاسخ : کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 عدد LEDآ‌ برای 12 ساعت؟

نوشته اصلی توسط mojalan
      سلام. کدام نوع باتری برای روشن نگاه داشتن 10 عدد LEDآ‌ برای 12 ساعت رو پیشنهاد میکنید.؟
      سلام،
      چه مدل الیدی؟
      اگه ازین الیدی های اوال یا کلاهی نسبتن مرغوب استفاده کنید،
      با 10mA نور مناسب و کافی دارند.
      باتری کتابی 9 ولت جوابگو هست.
      با هزینه بیشتر ی LiIOn معمولی بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
        برای 12 ساعت میشه: 960 میلی آمپر ساعت که یه باتری 12 ولت 1 آمپر ساعت مناسبه
        البته معنی 1Ahآ‌ این نیست که اگه 100mAآ‌ کشیدیم 10 ساعت جواب بده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          پس معنیش چیه؟ :surprised:
          برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

واحد Ah میزان بار قابل انتقال توسط باطری رو نشون میده برابر با 3600 کولمب
            بسته به نوع باطری تحویل و انتقال این بار ممکنه منحنیهای مختلفی رو در طول زمان ایجاد کنه (و در نتیجه عدد Ah تنها بصورت ایده آل میگه که اگه شما یک آمپر بکشی 1 ساعت جریان خواهی داشت)
            باطریهای مختلف رفتارهای مختلفی رو از خودشون نشون میدن که مثلا افت ولتاژ از شاخص ترینشونه
            خیلی از باطریها هم مثلا قابلیت جریاکشی لحظه ای رو ندارن
            http://en.wikipedia.org/wiki/Ampere-hour

دیدگاه

اتفاقا معنیش همونه ولی به خاطر درصد خطاها و نا مرغوبیت باتری ها ممکنه کمی تلورانس داشته باشه. لینکی هم که گذاشتی چون فارسی نبود حوصله خوندنشو نداشتم عجله دارم بعدا شاید خوندم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                حرفتون کاملا اشتباهه. لطفا اطلاعات غلط به مردم ندین!!

دیدگاه

An ampere-hour is not a unit of energy. In a battery system, for example, accurate calculation of the energy delivered requires integration of the power delivered (product of instantaneous voltage and instantaneous current) over the discharge interval. Generally, the battery voltage varies during discharge; an average value or nominal value may be used to approximate the integration of power.[3]
                  حرفتون کاملا اشتباهه. لطفا اطلاعات غلط به مردم ندین!!
                  اینم اطلاعات درست لطف کنید ترجمه کنید ببینید معنیش چی میشه یا اگه شما هم مثل بقیه وقت ندارید بگید من ترجمه کنم ببینیم معنیش چی میشه

من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                    اینم اطلاعات درست لطف کنید ترجمه کنید ببینید معنیش چی میشه یا اگه شما هم مثل بقیه وقت ندارید بگید من ترجمه کنم ببینیم معنیش چی میشه
                    جدای این مورد، جریان مصرف قطعاتی مثل LED ها شدیدآ ب تغییرات ولتاژ وابسته ست.
                    پس علاوه بر تغییرات ولتاژ باتری، تغییرات جریان کشی قابل توجهی هم از طرف مصرف کننده داریم.

دیدگاه

1- پروژه با یه باطری Li-Ionآ‌ 7.5V, 2600mAh به جواب رسید (با ضریب اطمینان 2 برابر)
                      2- به نظر میرسه بعضی از دوستان سعه صدر کمی دارند
                      در مورد واحد Ah
                      بصورت تئوری تمام باری که یک باطری قادر به انتقال از یک قطب به قطب دیگه هست توسط این واحد بیان میشه
                      (برای همین مقدار نامی یا متوسط بیان میشه)
                      از طرفی بدلیل بعضی از مسائل که اصلیترینشون افت ولتاژ در حین کار باطری (جریاندهی) پیش میاد شما نمیتونی مثلا از یه باطری 12V, 1Ah واقعا یک آمپر با ولتاژ 12vآ‌ در مدت یکساعت بگیری (باور نمیکنید امتحان کنید )
                      مسائل دیگه ای هم در این وسط مطرح هستند که ما اغلب از اون به کیفیت باطری نام میبریم
                      باز به عنوان نمونه در یک پروژه قرار بود برای مدت حدود 3 ثانیه از یک باطری کوچیک (سایز 1/2AA) جریان 2A کشیده بشه ؛ تمام باطریهای انتخاب شده 800mAh بودند اما فقط یکی از اونها تونست این جریان رو تحویل بده و بقیه با افت ولتاژ شدید مواجه شدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        1- پروژه با یه باطری Li-Ionآ‌ 7.5V, 2600mAh به جواب رسید (با ضریب اطمینان 2 برابر)
                        2- به نظر میرسه بعضی از دوستان سعه صدر کمی دارند
                        در مورد واحد Ah
                        بصورت تئوری تمام باری که یک باطری قادر به انتقال از یک قطب به قطب دیگه هست توسط این واحد بیان میشه
                        از طرفی بدلیل بعضی از مسائل که اصلیترینشون افت ولتاژ در حین کار باطری (جریاندهی) پیش میاد شما نمیتونی مثلا از یه باطری 12V, 1Ah واقعا یک آمپر با ولتاژ 12vآ‌ در مدت یکساعت بگیری (باور نمیکنید امتحان کنید )
                        مسائل دیگه ای هم در این وسط مطرح هستند که ما اغلب از اون به کیفیت باطری نام میبریم
                        باز به عنوان نمونه در یک پروژه قرار بود برای مدت حدود 3 ثانیه از یک باطری کوچیک (سایز 1/2AA) جریان 2A کشیده بشه ؛ تمام باطریهای انتخاب شده 800mAh بودند اما فقط یکی از اونها تونست این جریان رو تحویل بده و بقیه با افت ولتاژ شدید مواجه شدند
                        از جناب icarus ابتدا کسب اجازه میکنم .
                        [hr]
                        من متوجه نشدم استدلال حرفتون چیه؟ A یعنی آمپر و h یعنی ساعت پس نتیجه میگیریم یعنی آمپر بر ساعت . حالا شما بگید منظور از h/A چیست؟

دیدگاه

به بیان ریاضی فیزیک میشه این :
                          هر آمپر میدانیم برابر است با میزان الکتریسیته ای که از یک نقطه از مدار در مدت 1 ثانیه میگذرد به اندازه 1 کلمب ( coulomb)
                          و میدانیم هر ساعت برابر است با 3600 ثانیه
                          پس هر آمپر ساعت قاعدتا باید بشه 3600 کلمب

آمپر ساعت بیان میکنه که این مقدار انرژی داره منتقل میشه فقط .

شما در هنگام اندازه گیری توان یک باطری نمیتونید ولتاژ یا جریان باطری رو دقیقا ثابت نگه دارید باطری در زمان مصرف کردن برقش ولتاژش هی کم تر میشه

و از طرف دیگه شما باید توان تحویلی به مصرف کننده رو محاسبه کنید (ولتاژ لحظه ای جریان لحظه ای )
                          همچنین طبق تعریف :
                          1-آمپر ساعت واحد اندازه گیری بار الکتریکی هست
                          2-آمپر ساعت واحد انرژی نیست

من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

علت اینکه شما نمیتوانید 1A را در عرض یک ساعت داشته باشید این است که نسبت تخلیه باتری با 20hr محاسبه شده است. نیازی به تست عملی نیست!!!

ولی قطعا با 100mA باتری 10 ساعت دوام خواهد داشت. غیر این هر چی بگن کاملا اشتباهه.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین وکیل زاده
                              علت اینکه شما نمیتوانید 1A را در عرض یک ساعت داشته باشید این است که نسبت تخلیه باتری با 20hr محاسبه شده است. نیازی به تست عملی نیست!!!

ولی قطعا با 100mA باتری 10 ساعت دوام خواهد داشت. غیر این هر چی بگن کاملا اشتباهه.

موفق باشید.
                              1000mAhour/20 = 50 miliAmper نه 100 میلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X