اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا مبدل dc به dc کاهنده امکان افزایش جریان داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا مبدل dc به dc کاهنده امکان افزایش جریان داره؟

سلام
    میخواستم بدونم با استفاده از مبدل dc به dc میشه مثلا یه ولتاژ 20 ولت 1 آمپر رو به 10 ولت مثلا 1.5 آمپر تبدیل کرد؟؟
    از چه راهی برای این کار میشه استفاده کرد؟

پاسخ : آیا مبدل dc به dc کاهنده امکان افزایش جریان داره؟

نوشته اصلی توسط goldenmasoud
    سلام
    میخواستم بدونم با استفاده از مبدل dc به dc میشه مثلا یه ولتاژ 20 ولت 1 آمپر رو به 10 ولت مثلا 1.5 آمپر تبدیل کرد؟؟
    از چه راهی برای این کار میشه استفاده کرد؟
    سلام بله می تونه
    مبدل باک این کار رو انجام میده
    اینم ماژول 5 هزار تومنی که می تونه این کارو واست انجام بده
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html

sigpic

دیدگاه

سلام دوست من

بله میشه اما به شرطی که رگولاتور شما از نوع سوئچینگ باشه مانند lm2576 اما رگولاتور های خطی مانند lm317 مانند یک مقاومت وات بالا عمل می کنند و این کار را نمی تونن انجام بدن
      موفق باشید
      یا حق

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
        سلام بله می تونه
        مبدل باک این کار رو انجام میده
        در کل رگولاتور های معمول سوییچینگ و مبدل های DC-DC همه این کار رو انجام میدن، درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
          در کل رگولاتور های معمول سوییچینگ و مبدل های DC-DC همه این کار رو انجام میدن، درسته؟
          بله درسته
          در حقیقت اگر تلفات در سوئیچینگ رو صفر فرض کنیم میشه گفت منابع سوئیچینگ دقیقا توان رو تبدیل می کنه
          یعنی میشه ولتاژ رو زیاد کرد و جریان کمی گرفت و یا جریان رو زیاد کرد و ولتاژ کمی دریافت کرد.

sigpic

دیدگاه

درود بر همه دوستان
            پا برهنه اومدم یه مطلبی ذهنمو مشغول کرده :biggrin: این سوئیچینگ ها کدوم مارکش خوبه؟همه اشون فک کنم از کشور دوست و برادر چینی اند من یه 5ولت 3 آمپر خریدم 17تومن طرف میگفت 3امپرو میده هم سن خودم بود بهشم نمیومد دروغ بگه ولی خب بازم فروشنده اس نمیشه به حرفش اعتماد کرد :biggrin: :biggrin: میخواستم بدونم بازدهیش چقدره؟80 درصدم بده باز خوبه :mrgreen: :mrgreen:
            در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
              درود بر همه دوستان
              پا برهنه اومدم یه مطلبی ذهنمو مشغول کرده :biggrin: این سوئیچینگ ها کدوم مارکش خوبه؟همه اشون فک کنم از کشور دوست و برادر چینی اند من یه 5ولت 3 آمپر خریدم 17تومن طرف میگفت 3امپرو میده هم سن خودم بود بهشم نمیومد دروغ بگه ولی خب بازم فروشنده اس نمیشه به حرفش اعتماد کرد :biggrin: :biggrin: میخواستم بدونم بازدهیش چقدره؟80 درصدم بده باز خوبه :mrgreen: :mrgreen:
              اگر منظورتون آداپتور سویچینگ هست،
              داخلش رو باز کنید.

ی راه دیگه هم تست هست، منتهی باید صبر و خشونت لازم رو ب خرج بدید تا سطح تحمل واقعی مشخص بشه و این یک مورد رو فدا کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                اگر منظورتون آداپتور سویچینگ هست،
                داخلش رو باز کنید.

ی راه دیگه هم تست هست، منتهی باید صبر و خشونت لازم رو ب خرج بدید تا سطح تحمل واقعی مشخص بشه و این یک مورد رو فدا کنید.
                داخلش رو باز کنم چی بشه؟پدرش در میاد :mrgreen: یعنی یه بار حدود نامیش ازش بکشم ببینم فاتحه اش خونده میشه یا نه ؟

دیدگاه

پاسخ : آیا مبدل dc به dc کاهنده امکان افزایش جریا&#

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
                  داخلش رو باز کنم چی بشه؟پدرش در میاد :mrgreen: یعنی یه بار حدود نامیش ازش بکشم ببینم فاتحه اش خونده میشه یا نه ؟
                  خیلی وقت قبل نوعی آداپتور آمریکایی 12-3A بود ب قیمت مناسب.
                  زیر بار 5A هم تا چند ساعت بخوبی کار میکرد! (داغ میشد ولی نمیسوخت)

بعد از ی مدت ک داخل بازار موجود نبود، دوستان گفتن دقیقن همون مدل رو گرفتن با قیمت 2 برابر!
                  لیبل روش هم توسط وارد کننده های هم وطن عوض شده و نوشته 12-6A :angry:

برای تست من غیر از باز کردن آداپتور راه دیگه ای بلد نیستم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                    خیلی وقت قبل نوعی آداپتور آمریکایی 12-3A بود ب قیمت مناسب.
                    زیر بار 5A هم تا چند ساعت بخوبی کار میکرد! (داغ میشد ولی نمیسوخت)

بعد از ی مدت ک داخل بازار موجود نبود، دوستان گفتن دقیقن همون مدل رو گرفتن با قیمت 2 برابر!
                    لیبل روش هم توسط وارد کننده های هم وطن عوض شده و نوشته 12-6A :angry:

برای تست من غیر از باز کردن آداپتور راه دیگه ای بلد نیستم...
                    این حرفت که 12 و 3 آمپر گفتی تا 5 آمپر ج میداد یا 8سال پیش افتادم گرافیکم 64 بود اما انقد توپ بود تا 128 و 256 هم ج میداد یه بازی هایی که با گرافیک 256 هم بالا نمیومد :mrgreen: واقعا جنس داریم تا جنس، الان داخلش رو باز کنم باید چی رو چک کنم بفهمم کاراییش مثل برچسبی که روش هست یا نه؟

دیدگاه

من خیلی نظری ندارم. صبر کنید بقیه دوستان نظر بدن.
                      مثلن این 3 مدل آداپتور هم قیمت بودند.

5-1.5 از ECA
                      12-1 یکی از دوستان
                      12-1 از ECA

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X