اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت plc

سلام
    من میخواستم بدونم چگونه میشه یک plc را با میکرو ساخت خواهش میکنم اگه مقاله یا سایتی که بتونه در این رابطه کمکم کنرو بگین

ساخت plc

اگر شما از میکرو کنترل سر در بیارید که ساختن حمز برای شما آسونه .
    هسته اصلی PLC میکرو کنترله . یعنی برنامه رو به میکرو کنترلر میدن . بعد به اون چند تا ورودی تعریف می کنن و بعد چند تا خروجی . این چند تا ورودی همون کلید ها هستند که به نسبت کاری که می خوایم انجام بدیم نوع اون هم مشخص می شه . خروجی ها هم همون کنتاکهای خروجی PLC هستن که میشه بوسیله اپتوکوپلر و یا رله و ... از میکرو ایزوله کرد و به مدار قدرت که همون موتور هست وصل کرد . حالا ما یه برنامه ای به میکرو میدیم که با یکبار زدن شستی شماره یک بعد از سه ثانیه خروجی شماره 2 رو شن شه . این شد یه تایمر . وبا یه نمه کار کردن توی برنامش میشه کارهای مختلف دیگه ای هم کرد . این PLC ها هم که می بینید بهشون برنامه میدن (LADDERE DIAGRAM ) در اصل برنامه توی میکروهای اون نوشته شده و شما روی برنامه اون مانور میدید. که مثلا اون برنامه ای که توی اون دستگاه نوشته شده نشون میده که اون دستگاه چند تا ورودی و خروجی و چقدر تایمر و.... داره . که شما با اونها کار می کنید .
    خلاصه کلام اینکه شما اگر به میکرو وارد باشید ساخت اون plc اول براتون آسونه . ولی اگر بخواهید مثل این plc های صنعتی چیزی درست کنید که قابل برنامه ریزی باشه ..یه نمه مدار یچیده تر میشه .
    شما باید اول میکروکنترل رو خوب یاد بگیرید (اگر می خوای که از ساخت این دستگاه چیزی یاد بگیری)

دیدگاه

پاسخ : ساخت plc

با سلام
      موضوع جالبی راه انداختین . یه سوال دارم . ایا میشه این پی ال سی رو که با میکرو ساخته شده با برنامه های مربوط به پی ال سی هایه واقعی مثلا زیمنس سازگار کرد . چه جوری :question:
      روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

اونقدرا متمعن نیستم ولی فکر کنم اگه بخای باید با یه زبان شیع گرا یه برنامه رو به یه بلاک نسبت بدی البته باید سعی کنی از پروتکل ها پیروی کنی
        دوباره می سازمت وطن اگر چه با استخان خویش

دیدگاه

سلام دوست عزیز من این سوال رو از کسی سوال کردم اون هم همون جواب farshad رو داد ولی گفت که در بعضی از plc ها به جای میکروکنترلر از fpga هم استفاده می شه . البته باید عرض کنم که میکرویی که استفاده میشه فکر کنم از نوع pic باشه چون نسبت به نویز نسبت به سایر میکروکنترلرها مقاوم تره
          موفق باشید
          انجمن LABVIEW
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
          اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

دوستان سلام.
            تفاوت عمده PLC با میکرو کنترلر اینه که PLC ها no noise هستن. یعنی نویز نمیگیرن برای اینکه نویز نیگرن هم اومده ولتاژ داخلی CPU رو از 0 و 5 به 0-3 و 20-24 تبدیل کردن یعنی در بازه بین 0 تا 3 ولت صفر منطقی هست و از بازه 20 تا 24 ولت هم یک منطقی برای همین میگن PLC ها no noise هستن. البته تفاوت های دیگه هم داره یه سری تایمر های خاص و ... که اکثرا در پروسه های صنعتی کار برد دارن. با این حساب ساخت یه PLC واقعی نیاز به طراحی سخت افزاری داره که فکر کن فعلا در ایران امکان پذیر نیست ولی میشه یه میکرو گذاشت، پایه های اون رو ایزوله کرد و از اون در صنعت استفاده کرد فقط خیلی باید روی تغذیه اش وقت گذاشت که با نویز ریست نشه و ... .
            موفق باشید.
            شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
            هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
            چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
              من از این موضوع خوشم آمده و هر جا سرچ کردم چیزی در مورد ارتباط مثلا کامپایلر logo با میکرو کنترلر داخلی پیدا نکردم.
              اینجا هم موضوع نصف کاره رها شده اگر کسی اطاعات در مورد نحوه ارتباط میکرو داخلی plc و برنامه ریزی آن با کامپایلر داره لطفا توضیح بدهد
              من شدیدا مشتاق هستم
              خداوندا
              از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
              فراموشش کن
              دکتر علی شریعتی

دیدگاه

درود بر شما.
                اسمارت لوگو محصول ایرانیه که با کامپایلر لوگو پروگرام میشه
                ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

دوستان کسی نمی دونه چه نوع خروجی این برنامه های plc ladder می دهد تا برنامه ریزی شود
                  من دو تالینک سایت پیدا کردم جالب:
                  Programmable Logic Controllers

PLC Basics

خداوندا
                  از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
                  فراموشش کن
                  دکتر علی شریعتی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X