ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2014/02/21
    61
    13

دستگاه تغذیه خودکار آکواریوم!

سلام
    من میخوام یه دستگاه خودکار بسازم که سر یه ساعت مشخص به یه مقدار-نسبتا- مشخص غذا داخل اکواریوم بریزه.
    دوستان لطفا راهنمایی کنن هم نرم افزاری هم سخت افزاری چون تقریبا صفرم ولی دوست دارم خودم بسازم که یاد بگیرم.
    (اصلا نمیدونم جای درستی مطرح کردم یا نه؟!و نمیدونم احتیاجی به میکرو داره یا نه؟شاید با یه 555 هم حل بشه بهرحال اگر انجمن درست رو انتخاب نکردم پیشاپیش عذرخواهی میکنم :sad: )
    یا علی(ع)
    2006/08/16
    867
    17

پاسخ : دستگاه تغذیه خودکار آکواریوم!

میتونه با میکرو انجام بشه میتونه بدون اون هم انجام بشه. بستگی به طرح داره.

چالش اصلی قسمت مکانیکی هست. توی بازار نمونه های تجاری وجود داره. میتونید برید ببینید و ایده بگیرید.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/02/21
    61
    13

طرز کار دستگاه تغذیه خودکار آکواریوم!

با سلام
    خب طرز کار این دستگاه ها اینه که یه محفظه داره که به قیف منتهی میشه توی محفظه مقداری غذا میریزیم و تعداد دفعات غذادهی رو تنظیم میکنیم و دستگاه رو بالای اکواریوم میذاریم بعد دستگاه به طور خودکار در قیف رو برای چند لحظه باز میکنه تا مقداری غذا داخل اکواریوم ریخته بشه تنظیم مقدار غذای داده شده رو هم میشه با تنظیم مدت زمان باز بودن در قیف انجام داد اینم چندتا عکس:

حالا دوستان لطفا راهنمایی کنن... :question:
    2008/12/29
    1,811
    442

یک مدل دیگه هم میشه ساخت دقیقا مثل گوشت چرخ کن یدونه مارپیچ که یک طرفش غذا روش هست با چرخش مارپیچ مقداری غذا بیرون میاد
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/10/21
    تهران
    2,517
    218

قيمت نمونه چيني حدود 55 هزارتومن
    يه ظرف براي غذا كه يه سوراخ داره براي ريخته شدن غذا داخل يه ظرف كوچكتر ديگه (اندازه سوراخ قابل تنظيم براي تنظيم اندازه غذا تقريبا مثل ساعت شني)
    سر زمان معين ظرف كوچيك زيري دريچش باز ميشه و غذاي داخل اون داخل آكواريوم ريخته ميشه
    2014/02/21
    61
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-h
    یک مدل دیگه هم میشه ساخت دقیقا مثل گوشت چرخ کن یدونه مارپیچ که یک طرفش غذا روش هست با چرخش مارپیچ مقداری غذا بیرون میاد
    این عالیه.دقیقا یه چیزی تو همین مایه ها تو ذهنم بود ولی نمیدونستم چطوری توصیفش کنم!!!
    راحت میشه با یه موتور چرخوندش فقط مشکل ساختن اون مارپیچه ست!
    2011/07/02
    24
    1

من با این که خودم برقی هستم اما قسمت مکانیکیش ساختم اما جالب نشد :cry2:
    یک قیف دادم دوستام ورقکارن با ورق گالوانیزه درست کرد این تیکه اش خیلی تمیز در نیومد شاید خوب در نیومد ولی 15تومن گرفت کلی هم چون تویی oo:
    برای مارپیچ هم یک مته آهن شماره12 :mrgreen:
    مشکل سر کوپل کردن مته به موتور :angry:
    برای موتور رفتم موتور پله ای بخرم حدود 30 تومن بود با گیربکسش بیخیال شدم
    رفتم سراغ این تعمیر کارهای رادیو اونها هم تا متوجه میشدن موتور اوراقی رو به قیمت نو میدادن :twisted:
    خیلی باهاش ور رفتم ولی دیدم چیز جالبی نمیشه اگر بالای آکواریم باشه بکم به قول دوستان گورزه :NO:
    من میخواستم یک مدیریت آکواریم درست کنم هم غذا بده ، نور،حتی دنبال سنسور ph هم رفتم :agree:
    به نظر من برو سراغ میکرو
    قسمت برق اش چیز خاصی نداره فقط مکانیکش یک چیز شیک وتمیز نمیشه با دست درست کرد :cry2:
    یک قیف که روی یک لوله سوار شده داخل لوله یک مته در حال چرخش غذا از بین شیارهای مته جلو میره :read:
    یکی کمک کنه بدنه اش بسازه بقیش مشکل نیست
    2013/02/25
    مشهد
    180
    33

پاسخ : دستگاه تغذيه خودکار آکواريوم!

بسم الله الرحمن الرحيم.

ساخت قطعات مکانيکي خيلي ذوق و استعداد لازم دارد. اما مسلم پر از ريزه کاري و دقت است. حال اگر که نقشه و يا طرحي حساب شده نباشد و کس ديگري بخواهد ايده شما را در مسائل مکانيکي پياده کند ، ديگه نتيجخ اين کار خيلي محشر مي شود.

من مي خواهم يک ايده خيلي ساده و شدني و ارزان را پيشنهاد کنم. آيا تا حالا به داخل "فلفل خرد کن دستي " نگاهي انداخته ايد؟ يکي مثل اين:

حتما مي دانيد که فلفل به صورت دانه هاي ريز و گلوله اي شکل با ابعاد مابين نخود و ماش است. وقتي شما بالاي فلفل خرد کن را مي چرخانيد دانه هاي فلفل خرد ميشوند و از پائين آن خارج ميشوند. به هر مقدار که شما سر را بچرخانيد از انتها فلفل خارج مي شود.
    حالا شما بيا اين سر فلفل خرد کن را با يک موتور گيربکس دي سي بچرخان. داخل آن هم غذاي ماهي بريز . مقدار خروجي فلفل خرد کن هم با مقدار غذاي ماهي نسبتي منطقي دارد. فکر نکنم که بتواني از اين سيستم ارزان تر گير بياوري. تعمير و نگهداري هم ندارد.
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2014/02/21
    61
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا اصغريان
    بسم الله الرحمن الرحيم.

ساخت قطعات مکانيکي خيلي ذوق و استعداد لازم دارد. اما مسلم پر از ريزه کاري و دقت است. حال اگر که نقشه و يا طرحي حساب شده نباشد و کس ديگري بخواهد ايده شما را در مسائل مکانيکي پياده کند ، ديگه نتيجخ اين کار خيلي محشر مي شود.

من مي خواهم يک ايده خيلي ساده و شدني و ارزان را پيشنهاد کنم. آيا تا حالا به داخل "فلفل خرد کن دستي " نگاهي انداخته ايد؟ يکي مثل اين:

حتما مي دانيد که فلفل به صورت دانه هاي ريز و گلوله اي شکل با ابعاد مابين نخود و ماش است. وقتي شما بالاي فلفل خرد کن را مي چرخانيد دانه هاي فلفل خرد ميشوند و از پائين آن خارج ميشوند. به هر مقدار که شما سر را بچرخانيد از انتها فلفل خارج مي شود.
    حالا شما بيا اين سر فلفل خرد کن را با يک موتور گيربکس دي سي بچرخان. داخل آن هم غذاي ماهي بريز . مقدار خروجي فلفل خرد کن هم با مقدار غذاي ماهي نسبتي منطقي دارد. فکر نکنم که بتواني از اين سيستم ارزان تر گير بياوري. تعمير و نگهداري هم ندارد.
    این واقعا عالیه. :agree: :applause:
    فقط یه سوال!موتور گیربکس چطوری با میکرو راه اندازی میشه؟(اصلا کلا چطوری راه اندازی میشه؟!)من با استپ موتور و موتور dc کار کردم ولی تا حالا راستش اصلا موتور گیربکس ندیدم!!!
    یا علی(ع)
    2006/08/16
    867
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad MAhdi22
    موتور گیربکس چطوری با میکرو راه اندازی میشه؟(اصلا کلا چطوری راه اندازی میشه؟!)
    نکته خاصی نداره. برق دیسی میدی میچرخه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25