اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کنند 2طبقه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کنند 2طبقه

با سلام خدمت همه
    من یه مشکلی داشتم کمکم کنید و راهنمای کنین که بتونم خودم حل کنم البته من خودم تمام روابط و فرمول ها را بلد هستم سوال اینه که ما یک تقویت کننده 2طبقه mos که مقاومت ورودی باید 15 مگا باشه و مقاومت خروجی 500 اهم باید و بهره ی ولتاز حداقل 20db باشه حالا من نمیدونم با این 3 تا معلوم و یه عالمه مجهول چطوری حلش کنم البته بازم میگم من تمام روابط . فرمول ها را بلده هر جوری حساب میکنم تو یه معادله چند تا مجهول هست ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : توقیت کنند 2طبقه

سلام.
    مهندس ابتدا باید یه آرایش استاندارد مد نظر داشته باشی بعد از روی اون طراحی رو انجام بدی.
    ممکنه با این 3 تا معلومی که داری بشه طراحی های مختلفی انجام داد و هر کدوم یه سری خوبی ها و بدی ها خواهند داشت.
    ==
    به عنوان مثال میتونی 2 تا سورس مشترک پشت هم ببندی بعد مقاومت ها رو برای دست یابی به گین مورد نظر طراحی کنی. البته باید شرایط نقطه کار و پایداری اون رو هم در نظر بگیری.
    برای مقاومت ورودی هم چون مقاومت ورودی ماسفت بینهایت هستش میتونی یه مقاومت 15 مگا اهم بین گیت ماسفت 1 و زمین وصل کنی.
    برای مقاومت خروجی هم باید با استفاده از مقاومت درین و مقاومت سورس مقاومت مورد نظر رو به 500 اهم برسونی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X