اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی sm621 (سنسور اثر انگشت)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی sm621 (سنسور اثر انگشت)

سلام
    دوستان اگه میشه یه کمکی یا یه نمونه کدی اگه دارید ممنون میشم بدید
    هر کاری میکنم نموتم راش بندازم :cry2:
    بسکام یا کدویژن فرقی نمیکنه
    مشخصات من در لینک زیر
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

پاسخ : راه اندازی sm621 (سنسور اثر انگشت)

شما اول تحقیق کن بعد بخر

دیدگاه

باور کن هم تو انجمن و هم تو گوگل سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد :cry2:
      مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

بنده sm630 و fp20 رو استفاده کردم
        مشکل شما کجاس؟
        یه سری دیتا طبق گفته دیتاشیت و یوزر منوال باید توسط ارتباط یوارت و طبق فریم گفته شده ارسال و دریافت بشه و پردازشش کنید
        میشه دیتاشیتش رو بذارید که کمکتون کنیم تا جای ممکن
        ولی یادمه خود دیتاشیتا توضیحات و مثال های کاملی داشتن

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

بلاخره یه نفر پیدا شد به داد ما برسه :applause:
          . مشکلم اینجاس که نمیدونم چطوری از atcommand هاش کمک بگیرم
          من فقط میخوام اضافه کنه . و بشناسه . همین. اگه کمک کنی ممنونت میشم
          این دیتاشیتشه http://armstk.persiangig.com/.CMtYuOrI9O/sm-621.pdf
          مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

کسی نیست یه کمکی بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:
            مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

این طفلی که خیلی خوبم توضیح داده توی دیتاشیتش!
              ببین، واسه برخی فرامین و کارها یه دستور بفرستی کافیه (با استفاده از قالب Command Packet)، و در برخی مواقع (البته با توجه به خواسته شدم براتون پیش نمیاد) نیاز میشه یه سری دیتا هم ارسال بشه! از اونجایی که تعداد بایتهای پکت ثابت و از پیش تعیین شدس یک یا چند پکت دیگه برای دیتا لازم میشه ارسال کنی (طبق قالبت Data Packet) و حالا وقتی حالت Multiple Data Packets رخ بده باید یه جوری ماژول رو مطلع کنی که کارت تموم شده؟ پس از End Packet استفاده می کنی.

حالا برای یه کار خاص چک می کنیم، مثلاً تشخیص انگشت (Detect Finger)
              ابتدا باید فرمان تشخیص انگشت رو به ماژول بفرستیم (Command Packet)، پس ببینیم چه مقادیری رو باید براش بذاریم؟
              اولین مقدار پرچمه (1بایت) که برای CommandPacket از مقدار 01H استفاده می کنی.
              بعد از اون باید آدرس ماژول رو مشخص کنی (در 4بایت)، اگه تغییر ندادی آدرس رو، به صورت پیشفرض عدد 0هست، و اگه بعداً تغییرش بدی، باید از آدرسی که دادی استفاده کنی. (معمولاً یه مقداری هم واسه حالت برودکست مشخص میکنن.)
              رسیدیم به Packet Length که تعداد بایتهای دستور و پارامترهای مورد استفاده توش مشخص می شه (2بایت)، اینجا چون ما پارامترخاصی نداریم فقط دستور داریم پس مقدار Packet Lengthمون میشه 1 (در دو بایت یعنی: 00H 01H). [مثلاً اگر میخواستیم بگیم انگشت کشیده شده رو با فلان انگشت ذخیره شده در آدرس X مقایسه کن، باید از پارامتر هم استفاده می کردیم. (دستورش فرق داره)]
              چهارمین مقدار دستوره که یک بایت هست و میبینی که طبق جدول دستورات واقع در صفحه 14 از کد 01H باس استفاده کنی. (به هکزادسیماله معمولاً مقادیر داخل دیتاشیت)
              خب، این دستور (Finger Detect) نیاز به پارامتر نداره، پس مقداری نداریم که بخوایم بذاریم.
              و در نهایت مقدار Check Sum که دوبایته هست و مجموع مقادیر خونه های قبلیه (از Flag تا Parameter (در صورت وجود))

حالا با ارسال این کامند برای ماژول، اون بهت یه پاسخی میده:
              که با توجه به مقادیر خونه Confirm Code و مقایسه ش با جدول Confirm Code Definition میتونی متوجه بشی چه خبره!

پس الان باید برای ارسال این دستور به میکروت، برای این دستور خاص و این شرایط گفته شده 10بایت ارسال کنی:
              [code=c]
              SendByte(0x01);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x01);
              SendByte(0x01);
              SendByte(0x00);
              SendByte(0x03);
              [/code]
              و مقادیر برگشتی رو برای خودت دیکود میکنی و متوجه میشی در چه حاله.

مثلاً توی FP20 یادمه یه دستوری بود به نام Identify (فک کنم همین بود) که وقتی ارسال می کردی، انگشت کشیده شده رو با دیتابیس موجود مقایسه میکرد و در صورت وجود ID انگشت رو (آدرس ذخیره شدنش) برمیگردوند، یا هم باید مقادیر Confirm Codeش رو بررسی می کردی تا ببینی مشکل کجاست؟ (مثلاً ممکن بود ناخوانا باشه انگشت یا ...)
              برای کاری که شما میخوای بکنی طبق فلوچارت موجود در دیتاشیت باید با Finger Detect تشخیص بدی که انگشت کشیده شده؟ توسط Enrollment (که به صورت پیشفرض دوبار انگشت باید کشیده بشه تا چک کنه هر دوبار یه جور باشه (واسه امنیت بیشتر)) اثر انگشت رو توی دیتابیس ذخیره کنی و توسط Search بتونی مقایسه رو انجام بدی.

ببخشید که کاملتر نشد توضیح بدم، چون خودم الان خیلی درگیرم.

موفق باشی

دیدگاه

دمت گرم گرفتم چی شد :applause:
                ایشالا عروسیت سیب بشورم :biggrin:
                مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

سلام خدمت دوستان و مهندسین عزیز :applause:

مطلب عالی بود . اما من دارم این ماژول با میکرو atmega128 راه اندازی می کنم اما مشکل برقراری ارتباط دارم . دیتا میفرستم برای ماژول اما ماژول به من فقط کد 192 بر میگرداند .

من شک کردم به کریستال میکرو که به صورت داخلی تنظیم کردم روی 8 مگا هرتز ، به نظر شما کریستال می تواند مشکل برقراری ارتباط سریال من با ماژول باشد ؟؟ :sad:
                  خداوندا
                  از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
                  فراموشش کن
                  دکتر علی شریعتی

دیدگاه

مشکلات زیادی میتونه باشه
                    غالبا دریافت عبارات و حروف نا معلوم و عجق وجق بخاطر مشکل در باودریت یا سطح تغذیه هاست.
                    شما یه کامندی مث دریافت آی دی کارخونه رو بفرستید ک جوابشو در لحظه میده و با دیتاشیت مقایسه کنید ببینید خطا نمیده؟ و طبق دیتاشیت جواب میده؟
                    بعد که مطمین شدین کامندای دیگه رو چک کنین.
                    بهتره از کریستال خارجی 11.569 استفاده کنید. (این عدد دقیقشو همیشه یادم میره :P)

دیدگاه

سلام
                      به نظرتون کدوم یکی از سنسورهای اثر انگشت راحت تر هست ؟؟
                      [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                      معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                      معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

از لحاظ کاربری و برنامه نوشتنش هر 3 مثل همه پروتکل ارتباطیشون و حتی بعضی فریم بندی هاشون.

اما توی کاری که من تست کردم FP20 به مراتب کاملتر، بهتره و سریعتر از SM630 بود! (توی تست و تعداد اثر انگشتهای محدود در حد 20 30تا!) و دستورات خیلی خیلی کاملتری داشت!
                        اما یه مشکلی داره FP20! اونم اینکه شرکت یا کارخونه سازنده ش معلوم نیس! و نه میشه روی تعداد روش حساب کرد و نه برای آینده نگری! ولی SM630 یا SM621 حداقل شرکتشون مشخصه :|

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                          از لحاظ کاربری و برنامه نوشتنش هر 3 مثل همه پروتکل ارتباطیشون و حتی بعضی فریم بندی هاشون.

اما توی کاری که من تست کردم FP20 به مراتب کاملتر، بهتره و سریعتر از SM630 بود! (توی تست و تعداد اثر انگشتهای محدود در حد 20 30تا!) و دستورات خیلی خیلی کاملتری داشت!
                          اما یه مشکلی داره FP20! اونم اینکه شرکت یا کارخونه سازنده ش معلوم نیس! و نه میشه روی تعداد روش حساب کرد و نه برای آینده نگری! ولی SM630 یا SM621 حداقل شرکتشون مشخصه :|

موفق باشید
                          پس برای کارهایی که تکی یا تعداد زیاد نباشه بهتره با FP20 کار کنیم ولی برای کارهایی با تعداد بالاتر از SM621 و SM630 کار کنیم ...
                          درسته ؟؟
                          از لحاظ سرعت الگوریتم و پردازش و ... کدومش بهتره ؟؟
                          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                            پس برای کارهایی که تکی یا تعداد زیاد نباشه بهتره با FP20 کار کنیم ولی برای کارهایی با تعداد بالاتر از SM621 و SM630 کار کنیم ...
                            درسته ؟؟
                            از لحاظ سرعت الگوریتم و پردازش و ... کدومش بهتره ؟؟
                            اگه بتونید تعداد بالا هم FP20 پیدا کنید ک عالیه! من زیاد نچرخیدم!
                            فوقش میتونید بگید eca تعداد بالا بیاره
                            قیمتشم فوق العاده بهتره نسبت به SM630!(الان 140تومن)
                            در مورد کیفیتش ک من از FP20 راضی تر بردم. انگشتو هرجور میذاشتم تشخیص میداد ولی SM630 بعضی وقتا تشخیص نمیداد خوب!
                            و همونطور ک گفتم امکانات بیشتری رو در اختیار کاربر میذاره FP20! اصن کلا جدیدتره دیگه ;-)
                            من الان دسترسی ندارم از رو دیتاشیت نگاه کنم ولی اگه خودتون مقایسه کنید فک کنم توی دیتاشیتم مشخص باشه
                            در ضمن تعداد انگشت قابل ذخیره هم توی FP20 بیشتره (با توجه به دیتاشیتش)

دیدگاه

بسیار سپاسگذارم از پاسختون
                              یه سوال دیگه :redface:
                              از لحاظ خرابی کدومش زودتر خراب میشه ؟؟ حدس میزنم پاسختون سری SM باشه ... چون میگید از لحاظ کیفیت FP20 بهتره ...
                              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X