اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص قطع و وصل شدن برق شهر با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص قطع و وصل شدن برق شهر با avr

دوستان سلام
    من یه الکتروپمپ دارم که با ستاره-مثلث راه اندازی میشه
    حالا میخوام وقتی برق قطع میشه یا وصل، با avr تشخیص داده بشه
    آیا باید از وقفه استفاده کنم؟ یا با وصل هر پین از میکرو به تیغه های باز و بسته کنتاکتور هم میتونم این کارو بکنم؟
    دوستان لطفا جواب بدین

پاسخ : تشخیص قطع و وصل شدن برق شهر با avr

من دقیقا متوجه نشدم ..
    میخواین هر کدوم از فاز ها قطع شد(دوفاز شد) قطع بشه ؟
    بگین تا کمک کنم (حتی بدون نیاز به فرمان صادر شده از کنتاکتور!!!!!)
    تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
    علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

نه، کنتاکتور که چسبید بگه روشنه، کنتاکتور که باز شد بگه خاموش
      حالا اگه برق رفت هم بگه که بدلیل قطعی برق خاموش شد
      مسئله اینه که من میخوام واسه تشخیص قطع یا وصل بودن برق از آداپتور تغذیه مدارم استفاده کنم، ولی واسه تشخیص روشن و خاموش شدن موتور از تیغه های کنتاکتور
      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorkheh69
        نه، کنتاکتور که چسبید بگه روشنه، کنتاکتور که باز شد بگه خاموش
        حالا اگه برق رفت هم بگه که بدلیل قطعی برق خاموش شد
        مسئله اینه که من میخوام واسه تشخیص قطع یا وصل بودن برق از آداپتور تغذیه مدارم استفاده کنم، ولی واسه تشخیص روشن و خاموش شدن موتور از تیغه های کنتاکتور
        ممنون
        سلام
        دوست عزیز، شما به میکروکنترلر احتیاجی ندارید. با چند تا تقسیم مقاومتی و دیود زنر و تقویت کننده یا مقایسه کننده می تونید این کار رو انجام بدید. من روش کار رو می گم، شما به دلخواه می تونید از میکرو یا هر مدار دیجیتال استفاده کنید؛
        1) مدار شما به تغذیه احتیاج داره. خیلی راحت برق شهر رو با یه ترانس کم کنید و یه تغذیه DC با جریان کمتر از 20-30 میلی آمپر بسازید. می تونید به جای ترانس، با استفاده از خارن کاهش ولتاژ رو انجام بدید. مدار شما نیازی به ایزوله بودن نداره.
        2) توسط تقسیم مقاومت و بعد از اون پل دیودی و خازن، یه نمونه بردار ولتاژ درست کنید. مثلاً یه جوری بشه که به ازای rms برق 220 ولت، یه ولتاژی در حد 10 ولت ایجاد بشه. اگه این ولتاژ کم یا زیاد بشه می فهمید که دامنه برق شهر کم و زیاد شده. اگرم صفر بود یعنی برق قطعه.
        3) یه مقایسه کننده بذارید که اگه ولتاژ از یه حدی بیشتر یا کمتر بود یا برق شهر بود و نبود یا کنتاکت وصل و قطع شد یه LED یا بازر رو روشن و خاموش کنه.
        همین
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

اگه برق بره که کل سیستمت خاموش میشه خوب
          یهتره برای این کار واسه میکروت یه باطری بذاری
          بعد از برق آداپتورت یا adc میکرو نمونه بگیر
          اگه میخوای کارت بهتر بشه، و بتونی سطح ولتاژ برق شهر رو اندازه بگیری و سیستم محافظت در برابر نوسانات برق شهر رو هم رو میکروت پیاده کنی
          برق شهر رو با یه پل دیود و صافی خازنی یکسو کن و با تقسیم مقاومتی(البته با مقاومت های خیلی بزرگ که جریان نکشن) به حدی برسون که بتونی با adc میکروت بخونیش
          بعد از روی رابطه بین ولتاژ موثر و ولتاژ dc برای پل دیود میتونی مقدار دقیق برق شهر رو محاسبه کنی. که اگه از یه حدی کمتر شد برق رو قطع کنی.

:nice: :nice: :nice: :nice: :nice: :nice:

دیدگاه

روشن و خاموش کردن با sim900 و mega16

دوستان ممنون از راهنماییتون
            بذارید کل داستانو از اول بگم
            من میخوام با یه sim900 و میکرو mega16 یه موتور پمپ رو روشن و خاموش کنم
            تابلوی موتور بصورت دستی بسته شده و مشکلی نداره. حالا من میخوام وقتی پیام روشن به مدار برسه ، موتور روشن بشه و پیام "روشن شد" بفرسته واسم.
            اگه پیام خاموش فرستادم، خاموش بشه و پیام "خاموش شد" بفرسته برام.
            اگه برق قطع شد پیام "قطعی برق" بده و اگه برق وصل شد، پیام "برق وصل شد" بده.
            یه باتری بک پ میخوام بذارم که موقع نبود برق، مدار روشن باشه.
            یه چیز دیگه ، واسه وقفه رسیدن پیام به sim900 باید RI به یه وقفه خارجی میکرو وصل بشه؟؟
            ببخشید که زیاد شد ولی خیلی ضروریه
            لطفا کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X