ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

چند سوال در مورد ابنورتر هاي بازاري چيني (12 به 220 مربعي)

سلام :biggrin: چند سوال در مورد اينورتر هاي 12 به 220 ولت مربعي چيني بازاري(موجود در ايران) داشتم. ممنون ميشم پاسخ بديد :rolleyes:
    1-فرکانس کاري اونها معمولا در چه محدوده ايه؟ 2-براي توان 300 و 500 و 1000 وات از چه سوييچ هايي استفاده ميکنن؟(منطور سوييچ هاي اصلي مداره.بنده اينورتر هايي که چک کردم نوشته روي سوييچ ها رو پاک کرده بودن ولي حدثم اينه که ماسفت ها لاجيک هستند) 3- آيا ديوتي سايکل اين مبدل ها ثابت است(در ماکزيمم؟) يا متغير با بار است؟ 4- ولتاژ DC شده ي اين مبدل ها چند است(ولتاژ دو سر خازن صافي خروجي نه خروجي خود مبدل) 5- ديوتي سايکل خروجي مربعي اين اينورتر ها چقدر ميباشد؟ 6- اگر در مورد اينوتر هاي ساخت ايران هم اطلاعاتي داشتيد ممنون ميشم به سوالات فوق پاسخ بديد
    با تشکر :biggrin:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    714

پاسخ : چند سوال در مورد ابنورتر هاي بازاري چيني (12 به 220 مربعي)

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام :biggrin: چند سوال در مورد اينورتر هاي 12 به 220 ولت مربعي چيني بازاري(موجود در ايران) داشتم. ممنون ميشم پاسخ بديد :rolleyes:
    1-فرکانس کاري اونها معمولا در چه محدوده ايه؟ 2-براي توان 300 و 500 و 1000 وات از چه سوييچ هايي استفاده ميکنن؟(منطور سوييچ هاي اصلي مداره.بنده اينورتر هايي که چک کردم نوشته روي سوييچ ها رو پاک کرده بودن ولي حدثم اينه که ماسفت ها لاجيک هستند) 3- آيا ديوتي سايکل اين مبدل ها ثابت است(در ماکزيمم؟) يا متغير با بار است؟ 4- ولتاژ DC شده ي اين مبدل ها چند است(ولتاژ دو سر خازن صافي خروجي نه خروجي خود مبدل) 5- ديوتي سايکل خروجي مربعي اين اينورتر ها چقدر ميباشد؟ 6- اگر در مورد اينوتر هاي ساخت ايران هم اطلاعاتي داشتيد ممنون ميشم به سوالات فوق پاسخ بديد
    با تشکر :biggrin:
    سلام محسن جان دقیقا کدوم اینورتر ها رو میگی اینایی که فروشگاه سایت هم اورده ؟
    من یه چند نمونه از این چینی ها رو تعمیر کردم و البته مربعی نبوده خروجیشون و سینوسی بوده
    ماسفت هایی که در سمت 12 ولت بود یا IRF3205 بود و یا IRF1404 که بیشتر 3205 بودن و برای جریان بالا ها هم همینا موازی شده بودن
    در سمت 220 هم ماسفت ها عموما IRF740 بودن
    ماسفت لاجیک هم من ندیدم اونجاها :mrgreen:
    عکس از مدار و یا حتی قیافه اش بزاری میشه تشخیص داد چی به چی هست.

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظري
    سلام محسن جان دقيقا کدوم اينورتر ها رو ميگي اينايي که فروشگاه سايت هم اورده ؟
    من يه چند نمونه از اين چيني ها رو تعمير کردم و البته مربعي نبوده خروجيشون و سينوسي بوده
    ماسفت هايي که در سمت 12 ولت بود يا IRF3205 بود و يا IRF1404 که بيشتر 3205 بودن و براي جريان بالا ها هم همينا موازي شده بودن
    در سمت 220 هم ماسفت ها عموما IRF740 بودن
    ماسفت لاجيک هم من نديدم اونجاها :mrgreen:
    عکس از مدار و يا حتي قيافه اش بزاري ميشه تشخيص داد چي به چي هست.
    سلام آقا ناصر. آره من هم تعمير کردم.فعلا دم دستم نيستند و عکس ازشون ندارم. آره مثل همينايي که تو فروشگاه سيت هم هست. والا بيشتر از همه ميخوام بدونم معمولا چه فرکانسي استفاده ميکنن.
    من مثلا بخوام يه اينورتر(با خروجي دي سي) پوش پول 400 وات با هسته ee42 بسازم. اگه فرکانسو 25 کيلو و خروجي 230 و 1.75 آمپر بگيرم اوليه ميشه 2 تا 2 دور و اگر فرکانسو 100 کيلو بگيرم اوليه ميشه 2 تا 1 دور که به نظر خودم چون هسته به اندازه کافي بزرگ هست فرکانسو بهتره همون 25 کيلو در نظر بگيريم و همچنين اسنابر هم تلفاتش کمتر ميشه. به همين خاطر ميخواستم بدونم اين اينورتر ها معمولات از چه فرکانسي استفاده ميکنن :-?
    سرچ کردم آقاي قاصد دل ميگفتند که ديوتي سايکل اين اينورتر ها هم رو ماکسيمم هست(که با 494 ميشه حدود 43 درصد) :rolleyes:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2012/09/02
    تبريز
    732
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهي
    سلام آقا ناصر. آره من هم تعمير کردم.فعلا دم دستم نيستند و عکس ازشون ندارم. آره مثل همينايي که تو فروشگاه سيت هم هست. والا بيشتر از همه ميخوام بدونم معمولا چه فرکانسي استفاده ميکنن.
    من مثلا بخوام يه اينورتر(با خروجي دي سي) پوش پول 400 وات با هسته ee42 بسازم. اگه فرکانسو 25 کيلو و خروجي 230 و 1.75 آمپر بگيرم اوليه ميشه 2 تا 2 دور و اگر فرکانسو 100 کيلو بگيرم اوليه ميشه 2 تا 1 دور که به نظر خودم چون هسته به اندازه کافي بزرگ هست فرکانسو بهتره همون 25 کيلو در نظر بگيريم و همچنين اسنابر هم تلفاتش کمتر ميشه. به همين خاطر ميخواستم بدونم اين اينورتر ها معمولات از چه فرکانسي استفاده ميکنن :-?
    سرچ کردم آقاي قاصد دل ميگفتند که ديوتي سايکل اين اينورتر ها هم رو ماکسيمم هست(که با 494 ميشه حدود 43 درصد) :rolleyes:
    سلام به اقاي منتظري عزيز و محسن جون...
    ميشه چند تا عکس و شماتيکي از اين اينورتر ها بذارين..تا اگه تعميري چيزي افتاد از دست ما هم بياد دا
    تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4