اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اتصال 2 یا چند ic به یک مبدل آنالوگ به دیجیتال ADC0804

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اتصال 2 یا چند ic به یک مبدل آنالوگ به دیجیتال ADC0804

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من در یک طراحی نیاز به دو تا ic دارم که هر دوتا خروجی آنالوگ دارند. و من می خوام این خروجی ها رو با یک مبدل ADC0804 به دیجیتال تبدیل کنم و بعدش این خروجی از 8 تا از پین های دیجیتال، داده رو به میکرو بده. و در ضمن پورت آنالوگ میکرو قبلا با ic های دیگه اشغال شده و نمی تونم ازش استفاده کنم. من یکسری آموزش در اینترنت پیدا کردم. منتها همگی فقط روی یک ورودی آنالوگ کار کردن. من با دو ورودی آنالوگ (روی یک مبدل ADC0804) چطور میتونم سوئیچ کنم (برنامه نویسیش به چه نحوه؟) و در ضمن نحوه بستنش روی مدار چطوری ممکنه، ic ی برای این کار هست؟

پاسخ : نحوه اتصال 2 یا چند ic به یک مبدل آنالوگ به دیجیتال ADC0804

وقت بخیر

اول !! جای شما باشم ترجیح میدم پایه های پورت آنالوگ سی پی یو رو خالی کنم و استفاده کنم !!
    دوم !! برای سویچ از 4051 یا 4052 یا 5053 میشود استفاده کرد.

دیدگاه

این امکان برای من وجود نداره که بتونم پورت آنالوگ رو خالی کنم. چون ماژول های دیگه که به این پورت وصلن همگی خروجی آنالوگ دارن. :sad:
      آیا راه حلی هست یا نه؟من مصر هستم که فقط از یک adc0804 استفاده کنم چون pcb داره خیلی بزرگ میشه

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        نوشته اصلی توسط tayebeh_it83
        با عرض سلام خدمت همه دوستان
        من در یک طراحی نیاز به دو تا ic دارم که هر دوتا خروجی آنالوگ دارند. و من می خوام این خروجی ها رو با یک مبدل ADC0804 به دیجیتال تبدیل کنم و بعدش این خروجی از 8 تا از پین های دیجیتال، داده رو به میکرو بده. و در ضمن پورت آنالوگ میکرو قبلا با ic های دیگه اشغال شده و نمی تونم ازش استفاده کنم. من یکسری آموزش در اینترنت پیدا کردم. منتها همگی فقط روی یک ورودی آنالوگ کار کردن. من با دو ورودی آنالوگ (روی یک مبدل ADC0804) چطور میتونم سوئیچ کنم (برنامه نویسیش به چه نحوه؟) و در ضمن نحوه بستنش روی مدار چطوری ممکنه، ic ی برای این کار هست؟
        این امکان برای من وجود نداره که بتونم پورت آنالوگ رو خالی کنم. چون ماژول های دیگه که به این پورت وصلن همگی خروجی آنالوگ دارن. :sad:
        آیا راه حلی هست یا نه؟من مصر هستم که فقط از یک adc0804 استفاده کنم چون pcb داره خیلی بزرگ میشه
        کاربر گرامی "tayebeh_it83"

جهت استحضار بیشتر ، صرف نظر از دردسرهای معمول و مرسوم در ، بایاسینگ ، تنظیم کلاک ، تغذیه و راه اندازی این مبدل ، برای ارتباط یک ADC0804 (مبدل AtoD یک کاناله 8 بیتی ) به یک میکروکنترولر به حد اقل 12 پین نیاز هست .

برای ارتباط بیش از یک ورودی آنالوگ به adc0804 باید از مدارات مالتیپلکس استفاده نمایید ، که به همین جهت به تعداد سیمهای مورد نیاز اضافه خواهد شد .

استفاده از ADC0804 در مد تک کاناله و 8 کاناله

روش مناسبتر، استفاده از مبدلهای سریال 8 پین است .

استفاده از TLC548 - TLC549 ده بیتی سریال ، در مد تک کاناله ، دو کاناله و 8 کاناله

روش مناسب دیگر هم ، استفاده از میکروکنترولرهای ای وی آر ، سری ATTINY 13 بعنوان یک A to D قابل برنامه ریزی و ارتباط آن بصورت سریال با پردازنده اصلی میباشد .

با احترام
        93/9/13

دیدگاه

وقت بخیر

دوست عزیز من باشم ترجیح می دهم مالتی پلکسر رو روی یکی از ورودیرهای خودم قراردادهدوفقط 2 یا 3 پایه برای آدرس دهی بذارم ! ووورودیرهانو افزایش بدم .

دیدگاه

مالتی پلکسر داریم 4 به 1 باشه؟ من فقط دو تا ic دارم.نمیخوام بردم بزرگ بشه

دیدگاه

وقت بخیر

چیپ 4051 و 4052 کوچکتر از 804 هستند ! قیمتشان پایین تر است ! فقط 3 یا 4 پایه لازم دارند ! مهمتر این که از خود مبدل کنتروللر استفاده میکن و کالیبراسیون مشترک خواهید داشت !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X