ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2013/09/03
    99
    7

نحوه اتصال 2 يا چند ic به يک مبدل آنالوگ به ديجيتال ADC0804

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من در يک طراحي نياز به دو تا ic دارم که هر دوتا خروجي آنالوگ دارند. و من مي خوام اين خروجي ها رو با يک مبدل ADC0804 به ديجيتال تبديل کنم و بعدش اين خروجي از 8 تا از پين هاي ديجيتال، داده رو به ميکرو بده. و در ضمن پورت آنالوگ ميکرو قبلا با ic هاي ديگه اشغال شده و نمي تونم ازش استفاده کنم. من يکسري آموزش در اينترنت پيدا کردم. منتها همگي فقط روي يک ورودي آنالوگ کار کردن. من با دو ورودي آنالوگ (روي يک مبدل ADC0804) چطور ميتونم سوئيچ کنم (برنامه نويسيش به چه نحوه؟) و در ضمن نحوه بستنش روي مدار چطوري ممکنه، ic ي براي اين کار هست؟
    2008/10/24
    528
    145

پاسخ : نحوه اتصال 2 يا چند ic به يک مبدل آنالوگ به ديجيتال ADC0804

وقت بخیر

اول !! جای شما باشم ترجیح میدم پایه های پورت آنالوگ سی پی یو رو خالی کنم و استفاده کنم !!
    دوم !! برای سویچ از 4051 یا 4052 یا 5053 میشود استفاده کرد.
    2013/09/03
    99
    7

اين امکان براي من وجود نداره که بتونم پورت آنالوگ رو خالي کنم. چون ماژول هاي ديگه که به اين پورت وصلن همگي خروجي آنالوگ دارن. :sad:
    آيا راه حلي هست يا نه؟من مصر هستم که فقط از يک adc0804 استفاده کنم چون pcb داره خيلي بزرگ ميشه
    2007/07/19
    تهران
    1,387
    149

سلام
    وقت بخیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط tayebeh_it83
    با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من در يک طراحي نياز به دو تا ic دارم که هر دوتا خروجي آنالوگ دارند. و من مي خوام اين خروجي ها رو با يک مبدل ADC0804 به ديجيتال تبديل کنم و بعدش اين خروجي از 8 تا از پين هاي ديجيتال، داده رو به ميکرو بده. و در ضمن پورت آنالوگ ميکرو قبلا با ic هاي ديگه اشغال شده و نمي تونم ازش استفاده کنم. من يکسري آموزش در اينترنت پيدا کردم. منتها همگي فقط روي يک ورودي آنالوگ کار کردن. من با دو ورودي آنالوگ (روي يک مبدل ADC0804) چطور ميتونم سوئيچ کنم (برنامه نويسيش به چه نحوه؟) و در ضمن نحوه بستنش روي مدار چطوري ممکنه، ic ي براي اين کار هست؟
    اين امکان براي من وجود نداره که بتونم پورت آنالوگ رو خالي کنم. چون ماژول هاي ديگه که به اين پورت وصلن همگي خروجي آنالوگ دارن. :sad:
    آيا راه حلي هست يا نه؟من مصر هستم که فقط از يک adc0804 استفاده کنم چون pcb داره خيلي بزرگ ميشه
    کاربر گرامی "tayebeh_it83"

جهت استحضار بیشتر ، صرف نظر از دردسرهای معمول و مرسوم در ، بایاسینگ ، تنظیم کلاک ، تغذیه و راه اندازی این مبدل ، برای ارتباط یک ADC0804 (مبدل AtoD یک کاناله 8 بیتی ) به یک میکروکنترولر به حد اقل 12 پین نیاز هست .

برای ارتباط بیش از یک ورودی آنالوگ به adc0804 باید از مدارات مالتیپلکس استفاده نمایید ، که به همین جهت به تعداد سیمهای مورد نیاز اضافه خواهد شد .

استفاده از ADC0804 در مد تک کاناله و 8 کاناله

روش مناسبتر، استفاده از مبدلهای سریال 8 پین است .

استفاده از TLC548 - TLC549 ده بیتی سریال ، در مد تک کاناله ، دو کاناله و 8 کاناله

روش مناسب دیگر هم ، استفاده از میکروکنترولرهای ای وی آر ، سری ATTINY 13 بعنوان یک A to D قابل برنامه ریزی و ارتباط آن بصورت سریال با پردازنده اصلی میباشد .

با احترام
    93/9/13
    2008/10/24
    528
    145

وقت بخير

دوست عزيز من باشم ترجيح مي دهم مالتي پلکسر رو روي يکي از وروديرهاي خودم قراردادهدوفقط 2 يا 3 پايه براي آدرس دهي بذارم ! وووروديرهانو افزايش بدم .
    2013/09/03
    99
    7

مالتي پلکسر داريم 4 به 1 باشه؟ من فقط دو تا ic دارم.نميخوام بردم بزرگ بشه
    2008/10/24
    528
    145

وقت بخیر

چیپ 4051 و 4052 کوچکتر از 804 هستند ! قیمتشان پایین تر است ! فقط 3 یا 4 پایه لازم دارند ! مهمتر این که از خود مبدل کنتروللر استفاده میکن و کالیبراسیون مشترک خواهید داشت !
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7