اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار کردن با UART

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار کردن با UART

سلام
    من با یه DSpic33 کار می کنم و از طریق اینتراپت دریافت و ارسال UART با پورت سریال در ارتباط هستم و از طرفی یک اینتراپت خارجی هم دارم که هر 1 میلی ثانیه فعال می شه وقتی اینتراپت خارجی رو فعال می کنم داده ارسالی من به پورت سریال loose میشه اگر ممکنه راهنمایی کنید چکار میتونم بکنم که داده UART از دست نره و اینتراپت خارجی هم به موقع سر بزنم. مرسی

پاسخ : کار کردن با UART

بسم الله الرحمن الرحیم

با احترام اگر چه بنده با Ds-PIC کار نکرده ام. اما این موردی که جنابعالی مطرح فرموده اید می تواند در هر پردازنده ای اتفاق بیفتد و سوال شما خیلی کلی به نظر می رسد . لذا صرفا به جهت اینکه سریع تر به پاسخ مطلوبتان برسید لازم است تا اگر زحمتی برایتان نیست موارد زیر را در درخواست تان لحاظ بفرمائید:

1) حتماً در موضوعاتی که قبلا در تالارهای گفتگو مطرح شده اند بیشتر جستجو Search کنید.
    2) سورس کد برنامه تان را به طور کامل بگذارید. و شاید لازم باشد تا بفرمائید که در چه محیطی این سورس کد را به کار می برید. (CRACKبرنامه!)
    3) چطور متوجه می شوید که اطلاعات تان از بین میرود؟
    4) راجع به جزئیات کارتان (مثلا سرعت ارسال انتقال اطلاعات؟ یکسان بودن Baud Rate بین گیرنده و فرستنده ، فرکانس پالس ساعت ؛ اینکه اسیلاتور داخلی است یا از کریستال بیرونی استفاده می کنید؟ ، به ویژه تطبیق سطوح ولتاژ بین فرستنده و دریافت کننده UART و .... و موارد دیگری که حتی به نظر شما ممکن است کم اهمیت باشد) بیشتر توضیح بدهید. زیرا مخاطبین شما ؛ ذهنیتی نسبت به کار جنابعالی ندارند.
    5) ممکن است لازم باشد که شماتیک مدارتان را قرار بدهید. (حداقل روی یک کاغذ بکشید و بعد با موبایل یک عکس واضح ازش بگیرید).
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

پاسخ : کار کردن با UART

یک چیزی هست ب اسم buffer size. همان سایز بافر. :smile:
      ک دیتای شما رو تا موقعی ک بخونید نگهداری میکنه.
      فکر میکنم اگر سایز بافر رو برای دریافت افزایش بدید، (RX buffer size)
      مشکلتون رفع میشه...
      (عمومن ک اینطوره)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X