اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام یکی از پورت های مگا 8 جریان بیشتری میکشه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام یکی از پورت های مگا 8 جریان بیشتری میکشه؟

سلام.
    برای راه اندازی 7 سگمنت مجبور شدم Aتا G رو مستقیم وصل کنم به میکرو و برای آند مشترک اونا از یه ترانزیستور استفاده کنم (8 تا سگمنته که به صورت رفرشی کار میکنه)
    حالا به نظر شما کدام یکی از پورت های میکرو قابلیت جریان کشی بیشتری داره؟؟ :question:
    www.icesi.ir

پاسخ : کدام یکی از پورت های مگا 8 جریان بیشتری میکشه؟

میلاد جان فکر نمیکنم فرقی بکنند، تا اونجا که من اطلاع دارم اگر ولتاژ تغذیه 5 ولت باشه هر پین در حالت 1 میتونه جریان 40 میلی آمپر رو Source کنه و در حالت 0 هم میتونه همون مقدار رو Sink کنه، اگر هم ولتاز تغذیه 3 ولت باشه این مقدار نصف میشه یعنی 20 میلی در حالت 1 Source میکنه و 20 میلی هم در حالت 0 Sink میکنه.
    توی مگا 16 که میدونم اینجوری هست، از اونجا که ساختمان داخلی پورت هارو برای مگا 8 هم مثل 16 کشیده پس احتمالا فرقی نمیکنند، دو تا دیود محافظ هم روی هر پین هست ( با توجه به Cmos بودن) که مدار ورودی رو در مقابل الکتریسیته ساکن محافظت میکنند.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

اگه 40 میلی آمپر بکشه که مشکل من حله.
      فقط یه چیزه دیگه: آیا برای میکرو مشکلی نداره؟ این مدار در یه محیط صنعتی قرار میگیره که دمای اونجا بالای 45 درجه هست(نزدیک کوره هستش)
      www.icesi.ir

دیدگاه

با توجه به دیتا شیت مشکلی پیش نمیاد . اما شما از کریستال استفاده کردید یا نه ؟ اگه استفاده کردید درتبادلهای Asynchronous باید یه سری ملاحظات رو در نظر بگیرید .
        There are two possible sources for the receivers baud rate error. The Receiver’s system
        clock (XTAL) will always have some minor instability over the supply voltage range and
        the temperature range. When using a crystal to generate the system clock, this is rarely
        a problem, but for a resonator the system clock may differ more than 2% depending of
        the resonators tolerance.
        The second source for the error is more controllable. The baud
        rate generator can not always do an exact division of the system frequency to get the
        baud rate wanted. In this case an UBRR value that gives an acceptable low error can be
        used if possible.

آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
        سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

از کریستال داخلی استفاده کردم 8 مگ.

پس خیالم راحت باشه؟
          www.icesi.ir

دیدگاه

من سون سگمنت رو همینطوری وصل کردم. به نظرم پورت c جریان بیشتری میده. چون سون سگمنت سوم پر نور تره.
            دلا یاران سه قسمند ار بدانی
            زبانی اند و نانی اند و جانی
            به نانی نان بده از در برانش
            محبت کن به یاران زبانی
            و لیکن یار جانی را به دست آر
            به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد موسوی
              از کریستال داخلی استفاده کردم 8 مگ.
              میلاد جان اگر از کریستال داخلی استفاده میکنی و قرار هست کار شمارش ثانیه و اینجور چیزای مثل ساعت رو انجام بدی یادت باشه که کریستال کالیبره شده داخلی با اینکه کالیبره شده مثبت و میفی 3 درصد خطا داره که از طریق رجیستر OSCCAL میتونی اون رو تا 1 درصد کاهش بده ولی باز هم خطا هست و اگر زمان خیلی دقیق میخوای باید از همون کریستال استفاده کنی.

از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
              هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
              اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
              اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
              شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _آرش
                من سون سگمنت رو همینطوری وصل کردم. به نظرم پورت c جریان بیشتری میده. چون سون سگمنت سوم پر نور تره.
                سلام. شما به هر پورتی یه سگمنت وصل کردی؟ درسته؟
                من میخوام دیتا رو از پورت b بگیرم و برای رفرش اونها از پورت d استفاده کنم .(توسط ترانزیستور)

[quote author=Study ]
                میلاد جان اگر از کریستال داخلی استفاده میکنی و قرار هست کار شمارش ثانیه و اینجور چیزای مثل ساعت رو انجام بدی یادت باشه که کریستال کالیبره شده داخلی با اینکه کالیبره شده مثبت و میفی 3 درصد خطا داره که از طریق رجیستر OSCCAL میتونی اون رو تا 1 درصد کاهش بده ولی باز هم خطا هست و اگر زمان خیلی دقیق میخوای باید از همون کریستال استفاده کنی.
                [/quote]

نه دقت برام مهم نیست...
                www.icesi.ir

دیدگاه

سلام. شما به هر پورتی یه سگمنت وصل کردی؟ درسته؟
                  من میخوام دیتا رو از پورت b بگیرم و برای رفرش اونها از پورت d استفاده کنم .(توسط ترانزیستور)
                  من 7seg رو به پورت B وصل کردم و آند 7seg سوم رو به پورت C وصل کردم.
                  دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                  زبانی اند و نانی اند و جانی
                  به نانی نان بده از در برانش
                  محبت کن به یاران زبانی
                  و لیکن یار جانی را به دست آر
                  به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X