ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    566

پاسخ : ساخت توربین بادی

برای ملخ هم؛ می تونید از ملخ آماده «پارا موتور» استفاده کنید که البته بیشتر از جنس چوب و دارای فرمتی حرفه ای است (2 و 3 Blade)، که فکر می کنم بهتر است برای افزایش مقاومت آن در برابر رطوبت، آن را مدتی در پارافین تسویه شده بخوابانید.
    2019/05/25
    10
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

آره درست میگید من خیلی کم گفتم . انگار دور موتور در حالت خلاص به صورت نرمال 500 است .
    منتهی اگر بشه با دینام این کا رو کرد تقریبا میشه گفت که مفت در میاد . مثلا الان دینام پراید با آفتاماتش فکر کنم زیر 100 هزار تومن باشه .
    برای ساخت توربین بادی اول باید مقدار مورد نیاز را برآورد کرد و استفاده از دینام اتومبیل نیاز به اتصال منبع برق خارجی مثل باتری دارید ، چون دینام خود تحریک نیست و با هر سرعتی بچرخانید هیچ ولتاژی تولید نمیکند تا اینکه به بالشتکها برق بدهید تا آهنربا شوند ، بهتره از موتور dc مغناطیس دائم مثل موتور برف پاک کن یا موتور فن دینام یا موتور تردمیل dc استفاده کرد بهرحال باید ولتاژ و دور موتور را بدانید مثلا من یک موتور ۱۸ ولت dc مغناطیس دائم دارم که ۲۴۰ دور است و یکی ۹۰ ولت و ۱۲۰۰ دور ، خب اولی ۱۸÷۲۴۰ =۰٫۰۷۵ یعنی در ۲۰۰ دور ۱۵ ولت و دومی هم همین مقدار تولید میکند و برق تولیدی dc است و نیازی به رکتیفای. ندارد ، البته موتورهای پله ای (استپرها ) خیلی بهترند چون در دور کم برق زیاد تولید میکنه و چون ac است میشود یکسوسازها را سری بست تا ولتاژ بالا برود یا موازی بست تا آمپری بیشتری بدهد ، موتورهایی که گفتم وقتی با دست بچرخانید لامپ ۱۲ ولت را روشن میکند البته باید در نظر داشت هر چه برق بیشتری بگیرید موتور سفت تر میچرخد ، دینام اتومبیل ۴۵ تا ۱۲۰ آمپر تولید میکند که هنگام تولید برق و استفاده از آن اصلا با دست نمی چرخد . وقتی چراغها و تمام وسایل برقی را روشن میکنید صدای موتور مثل هنگام استفاده از کولر تغییر میکند . یعنی دینام سفت میشه که توربینهای دست ساز اصلا قدرت آن را نخواهند داشت فیلمهای یوتیوپ تبلیغاتی و دروغ است ، مثل تولید برق رایگان که خیلیها ادعا دارند ولی عملی نیست .
    2021/05/07
    کرمان
    214
    68

یک طرح هست به اسم توربین های بادی مقیاس کوچک بزرگراهی ، به صورت تکی در وسط اتوبان ها نصب می شوند و با حرکت خودرو ها از هر دوطرف ، برق تولید میشود ، یک جست و جو کنید به نظرم موضوع جالبی هست من تحقیقات کاملی روش داشتم چندین وقت پیش . گفتم یه موقع به کارتون بیاد
    2013/04/20
    1,255
    707

نقل قول نوشته اصلی توسط Zhm412

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

برای ساخت توربین بادی اول باید مقدار مورد نیاز را برآورد کرد و استفاده از دینام اتومبیل نیاز به اتصال منبع برق خارجی مثل باتری دارید ، چون دینام خود تحریک نیست و با هر سرعتی بچرخانید هیچ ولتاژی تولید نمیکند تا اینکه به بالشتکها برق بدهید تا آهنربا شوند ، بهتره از موتور dc مغناطیس دائم مثل موتور برف پاک کن یا موتور فن دینام یا موتور تردمیل dc استفاده کرد بهرحال باید ولتاژ و دور موتور را بدانید مثلا من یک موتور ۱۸ ولت dc مغناطیس دائم دارم که ۲۴۰ دور است و یکی ۹۰ ولت و ۱۲۰۰ دور ، خب اولی ۱۸÷۲۴۰ =۰٫۰۷۵ یعنی در ۲۰۰ دور ۱۵ ولت و دومی هم همین مقدار تولید میکند و برق تولیدی dc است و نیازی به رکتیفای. ندارد ، البته موتورهای پله ای (استپرها ) خیلی بهترند چون در دور کم برق زیاد تولید میکنه و چون ac است میشود یکسوسازها را سری بست تا ولتاژ بالا برود یا موازی بست تا آمپری بیشتری بدهد ، موتورهایی که گفتم وقتی با دست بچرخانید لامپ ۱۲ ولت را روشن میکند البته باید در نظر داشت هر چه برق بیشتری بگیرید موتور سفت تر میچرخد ، دینام اتومبیل ۴۵ تا ۱۲۰ آمپر تولید میکند که هنگام تولید برق و استفاده از آن اصلا با دست نمی چرخد . وقتی چراغها و تمام وسایل برقی را روشن میکنید صدای موتور مثل هنگام استفاده از کولر تغییر میکند . یعنی دینام سفت میشه که توربینهای دست ساز اصلا قدرت آن را نخواهند داشت فیلمهای یوتیوپ تبلیغاتی و دروغ است ، مثل تولید برق رایگان که خیلیها ادعا دارند ولی عملی نیست .

درود
    شماها اصلا نگاهی به تاریخ پستها میکنید یا نه ؟؟؟؟ آخرین پست در این زمینه مربوط به آذر 1393 هست یعنی کسی که این تاپیک را شروع کرده در این 7 سال و اندی یا به مقصودش رسیده یا کلا بیخیال مطلب شده حالا پاسخ دادن به موضوع طرف الان چه معنی دارد ؟؟ من نمیدانم !!! فقط میتواند برای بالا بردن آمار پستها باشد و لا غیر .
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14