ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2014/05/10
    64
    0

ساخت توربین بادی

سلام من میخوام یه دونه توربین بادی درست کنم دینامش رو هم دارم فقط یه مدار نیاز دارم که ولتاژ زیاد کنه ممنون میشم جواب بدید :biggrin:
    بلند آسمان جایگاه من است.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

پاسخ : ساخت توربین بادی

سلام
    بهتون توصیه میکنم از دینام 12 ولت خودرو استفاده کنید . این دینام تقریبا همه چیز لازم برای تبدیل به توربین بادی است . مثلا خروجیش یک سو شده است و آفامات داره که تو هم دورهای بالا و هم دور پایین ولتاز ثابت 14.5 ولت تولید میکنه . و مثلا میتونی مستقیم خروجی رو به باطری خودور وصل کنی و اونطرف هم یک مبدل 12 به 220 ولت یک کیلووات بخری خیلی ارزون تموم میشه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2010/10/10
    389
    9

چه پروانه ای باید بهش متصل کنیم؟منظورم اینه از کجا گیر بیاریم پروانشو
    2014/05/10
    64
    0

میتونی از لوله پولیکا استفاده کنی
    2013/09/27
    165
    14

یه سر به سایت سرزمین دانایی بزن یه PDF گذاشته طرح جالبی هست
    2014/05/10
    64
    0

سلام یه سوال داشتم اینجا چطور مییشه عکس اپلود کرد :question:
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    544

چنانچه بخواهید از دینام خودرو ها نظیر پراید استفاده کنید، باید دست کم 2000 دور در دقیقه آن را بچرخانید که برای توربین بادی، رسیدن به این نرخ گردش کار سختی است(حتی با چرخدنده).
    استپ موتورها به دلیل داشتن مگنت، راندمان بهتری دارند اما گرانتر هستند. ضمنا از موتورهای مستعمل تریدمیل (ورزشی) هم می توانید به عنوان دینام استفاده کنید.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
    چنانچه بخواهید از دینام خودرو ها نظیر پراید استفاده کنید، باید دست کم 2000 دور در دقیقه آن را بچرخانید که برای توربین بادی، رسیدن به این نرخ گردش کار سختی است(حتی با چرخدنده).
    ببخشید ها مگه پراید تو کل عمرش دور موتورش تا 2000 هم میرسه ؟ :eek:

البته جدا از شوخی معمولا این دینام ها در حالت خلاص موتور که دور موتور فکر کنم زیر 100 دور دردقیقه باشه در عرض 5 دقیقه یک باطری خالی رو همچین پر میکنه که حتی ترانس باطری سازی هم با این سرعت باطری خالی رو پر نمیکنه .لامذهب نمی دونم 10-20 آمپر جریان میده به باطری . این ترانس های خونگی که هست بچه بازیه . من داشتم دادمش به نمکی ببره اوراقش کنه . در عرض شب تا صبح باطری رو تا 10 درصد هم پر نمیکرد . صبح حتی یک بار هم ماشین استارت نمیزد . (یادش بخر. یک رنو مدل 71 اصل فرانسه - سرمه ای رنگ داشتم ) ولی با هل دادن که ماشین روشن میشد - همون دینام مردنی رنو در عرض 5 دقیقه درجا و خلاص یک باطری 75 آمپر ساعت رو حسابی پر میکنه .

همانطوری که میدونید نسبت قطر پولی دینام نسبت به پولی موتور 5- 6 بار سرعت رو افزایش میده اگر دور موتور به 2000 برسه دور دینام به 12 هزار دور میرسه که فکر کنم آفتامات انقدر مقاومت روتور دینام رو زیاد میکنه که انگار دینام رو خارج از مدار میکنه .البته فکر کنم یک حالت pwm بده به دینام . در غیر اینصورت فکر کنم ولتاز دوسر باطری تا 380 ولت بره . :surprised:

نقل قول نوشته اصلی توسط aliesmailim
    میتونی از لوله پولیکا استفاده کنی
    نه دیگه . اگر میخواهید کار جدی بکنید باید دنبال یک ملخ عالی باشید . با نصف کردن لوله پلیکاه و این قظایا فکر کنم توان خروجی توربین حتی 2 -3 وات هم نشه .
    2008/12/29
    1,660
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    ببخشید ها مگه پراید تو کل عمرش دور موتورش تا 2000 هم میرسه ؟ :eek:

البته جدا از شوخی معمولا این دینام ها در حالت خلاص موتور که دور موتور فکر کنم زیر 100 دور دردقیقه باشه در عرض 5 دقیقه یک باطری خالی رو همچین پر میکنه که حتی ترانس باطری سازی هم با این سرعت باطری خالی رو پر نمیکنه .لامذهب نمی دونم 10-20 آمپر جریان میده به باطری . این ترانس های خونگی که هست بچه بازیه . من داشتم دادمش به نمکی ببره اوراقش کنه . در عرض شب تا صبح باطری رو تا 10 درصد هم پر نمیکرد . صبح حتی یک بار هم ماشین استارت نمیزد . (یادش بخر. یک رنو مدل 71 اصل فرانسه - سرمه ای رنگ داشتم ) ولی با هل دادن که ماشین روشن میشد - همون دینام مردنی رنو در عرض 5 دقیقه درجا و خلاص یک باطری 75 آمپر ساعت رو حسابی پر میکنه .

همانطوری که میدونید نسبت قطر پولی دینام نسبت به پولی موتور 5- 6 بار سرعت رو افزایش میده اگر دور موتور به 2000 برسه دور دینام به 12 هزار دور میرسه که فکر کنم آفتامات انقدر مقاومت روتور دینام رو زیاد میکنه که انگار دینام رو خارج از مدار میکنه .البته فکر کنم یک حالت pwm بده به دینام . در غیر اینصورت فکر کنم ولتاز دوسر باطری تا 380 ولت بره . :surprised:

نه دیگه . اگر میخواهید کار جدی بکنید باید دنبال یک ملخ عالی باشید . با نصف کردن لوله پلیکاه و این قظایا فکر کنم توان خروجی توربین حتی 2 -3 وات هم نشه .
    من که پرایدم رو حالت خلاص حداقل 700-800دور را نشون میده بعیده هیچ ماشینی با 100دور کار کنه با نسبت قطر پولی هم که خودتون گفتید پس حداقل 3500دور روی شافت دینام داریم پس عملا به درد توربین بادی دست ساز نمی خوره

اگر سرچ کنید اکثر توربینهای بادی دست ساز با موتور آهنربا ثابت ساخته شده .مثل موتور اسکوتر یا تردمیل و.........

یک تاپیک مفصل هم در مورد ساختن ژنراتور با کلی لینک داریم سرچ کنید پیدا میشه

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-h
    من که پرایدم رو حالت خلاص حداقل 700-800دور را نشون میده بعیده هیچ ماشینی با 100دور کار کنه با نسبت قطر پولی هم که خودتون گفتید پس حداقل 3500دور روی شافت دینام داریم پس عملا به درد توربین بادی دست ساز نمی خوره

اگر سرچ کنید اکثر توربینهای بادی دست ساز با موتور آهنربا ثابت ساخته شده .مثل موتور اسکوتر یا تردمیل و.........

یک تاپیک مفصل هم در مورد ساختن ژنراتور با کلی لینک داریم سرچ کنید پیدا میشه
    آره درست میگید من خیلی کم گفتم . انگار دور موتور در حالت خلاص به صورت نرمال 500 است .
    منتهی اگر بشه با دینام این کا رو کرد تقریبا میشه گفت که مفت در میاد . مثلا الان دینام پراید با آفتاماتش فکر کنم زیر 100 هزار تومن باشه .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11