ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2011/12/02
    10
    0

تبدیل ولتاژ خروجی ac سنسور به dc برای اندازگیری ADC

سلام بچه ها من یه سنسور خریدم ب اسم CLSM-25 این سنسور اندازه گیری جریان که در ازای هر یک آمپر 5 میلی آمپر خروجی میده اما متاسفانه خروجیش ac هست و برای اندازه گیری های پایین تر از 1 آمپر عاجز موندم (مثلا برای اندازه گیری 20 میلی آمپر در حد میکرئ آمپر خروجی میده که با مقاوت بار نهایتا 3 میلی ولت خروجی میده :( ) چون با پل دیود 0.4 افت از ورودی داریم پس در نتیجه اصلا خروجی ندارم با اوپمپ هم که زیر یه ولتاژی خروجی نمیده :( پس نمیتونم با adc میکرو اندازه گیری کنم
    کمکم کنیدد :(
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    51

پاسخ : تبديل ولتاژ خروجي ac سنسور به dc براي اندازگيري ADC

نقل قول نوشته اصلی توسط biftorback
    سلام بچه ها من يه سنسور خريدم ب اسم CLSM-25 اين سنسور اندازه گيري جريان که در ازاي هر يک آمپر 5 ميلي آمپر خروجي ميده اما متاسفانه خروجيش ac هست و براي اندازه گيري هاي پايين تر از 1 آمپر عاجز موندم (مثلا براي اندازه گيري 20 ميلي آمپر در حد ميکرئ آمپر خروجي ميده که با مقاوت بار نهايتا 3 ميلي ولت خروجي ميده :( ) چون با پل ديود 0.4 افت از ورودي داريم پس در نتيجه اصلا خروجي ندارم با اوپمپ هم که زير يه ولتاژي خروجي نميده :( پس نميتونم با adc ميکرو اندازه گيري کنم
    کمکم کنيدد :(
    نظر من خيلي تخصصي نيست، اما ب عنوان بک راه حل کلي ميتونيد "افت ولتاژ روي مقاومت ک حاصل از عبور جريان توليدي سنسور شماست،" رو با ADC ميکرو در مد تفاضلي با گين بالا بخونيد.
    ضمنن ميتونيد با استفاده از رفرنس داخلي 2.56 و يا رفرنس خارجي دقيق تر و پايين تر رزولوشن اندازه گيري تون رو بيشتر کنيد...

ويرايش:

در ضمن با توجه ب فرکانس عمومن پايين خروجي اين سنسور ها فکر نميکنم با اندازه گيري هاي مکرر و بدست آوردن پيک هاي افت ولتاژ، براي راه اندازي سنسور مشکلي داشته باشيد.
    2014/06/03
    808
    38

پاسخ : تبدیل ولتاژ خروجی ac سنسور به dc برای اندازگیری ADC

چرا پ امپ نمیتونه تقویت کنه؟این مورد جز محدودیت های پ امپ نیستا.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2011/12/02
    10
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    نظر من خيلي تخصصي نيست، اما ب عنوان بک راه حل کلي ميتونيد "افت ولتاژ روي مقاومت ک حاصل از عبور جريان توليدي سنسور شماست،" رو با ADC ميکرو در مد تفاضلي با گين بالا بخونيد.
    ضمنن ميتونيد با استفاده از رفرنس داخلي 2.56 و يا رفرنس خارجي دقيق تر و پايين تر رزولوشن اندازه گيري تون رو بيشتر کنيد...

ويرايش:

در ضمن با توجه ب فرکانس عمومن پايين خروجي اين سنسور ها فکر نميکنم با اندازه گيري هاي مکرر و بدست آوردن پيک هاي افت ولتاژ، براي راه اندازي سنسور مشکلي داشته باشيد.
    اقا رضا ممنون از پاسخ و کمک شما . مشکل اینجاست که تا اونجا که من میدونم adc ac رو نمیتونه اندازه گیری کنه ! و چون هر ثانیه 50 بار داره پلاریته عوض میشه پس نمیشه تغییر وضعیت داد ولی خوب اصلا این موضوع هم ب کنار اگه یه زمانی فرکانس خروجی تغییر کنه بایید کل برنامه عوض شه مگه نه ؟
    راستی یادم رفت بگم من طبق دیتا شیت سنسور اومدم مقاومت خروجی رو تایین کردم یعنی 300 اهم ..

اضافه شده در تاریخ :
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    چرا پ امپ نمیتونه تقویت کنه؟این مورد جز محدودیت های پ امپ نیستا.
    آقا پویان ممنون که راهنمایی کردی ولی من خیلی گشتم و چون من تو درس پ امپ ها هیچ موقعه حضور نداشتم و از طراحیش هیچی یادم نیست و اونایی که تو اینترنت گشتم وقتی تست کردم ورودی زیر 10 میلی ولت رو جواب نمیده :(
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    51

اقا رضا ممنون از پاسخ و کمک شما . مشکل اينجاست که تا اونجا که من ميدونم adc ac رو نميتونه اندازه گيري کنه ! و چون هر ثانيه 50 بار داره پلاريته عوض ميشه پس نميشه تغيير وضعيت داد ولي خوب اصلا اين موضوع هم ب کنار اگه يه زماني فرکانس خروجي تغيير کنه باييد کل برنامه عوض شه مگه نه ؟
    راستي يادم رفت بگم من طبق ديتا شيت سنسور اومدم مقاومت خروجي رو تايين کردم يعني 300 اهم ..
    بايد ADC رو در مد تفاضلي استفاده کنيد.
    يعني سر هاي مقاومت شما ب 2 پايه ي ADC متصل ميشن.

در نتيجه شما با خوندن مداوم ADC ميتونيد نقاط پيک افت ولتاژ رو تشخيص بديد.
    و در نتيجه جريان توليدي و جريان عبوري...
    2010/10/04
    تهران
    1,512
    431

با سلام
    طبيعيه كه با يه سنسور 25 آمپري، جريانهاي چند ميلي آمپري رو نميشه دقيق اندازه گرفت. اما راهش اينه كه اول سيگنال رو با يه امپ ديفرانسيلي مثل AD620 يا INA125 تقويت كنين، بعد بدينش به يه يكسوساز دقيق پ امپي و بعد با ميكرو بخونينش.

سنسور شما براي جريان AC خروجي AC و براي جريان DC خروجي DC ميده. :read:
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2011/12/02
    10
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    بايد ADC رو در مد تفاضلي استفاده کنيد.
    يعني سر هاي مقاومت شما ب 2 پايه ي ADC متصل ميشن.

در نتيجه شما با خوندن مداوم ADC ميتونيد نقاط پيک افت ولتاژ رو تشخيص بديد.
    و در نتيجه جريان توليدي و جريان عبوري...
    اقا رضا ممنون از کمکت برادر اما من هیچی در مورد مد تفاضلی نمیدونم چیزه خواستی پیدا نکردم . راستی من از atmega16 استفاده میکنم
    2011/12/02
    10
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نو رسیده
    با سلام
    طبيعيه كه با يه سنسور 25 آمپري، جريانهاي چند ميلي آمپري رو نميشه دقيق اندازه گرفت. اما راهش اينه كه اول سيگنال رو با يه امپ ديفرانسيلي مثل AD620 يا INA125 تقويت كنين، بعد بدينش به يه يكسوساز دقيق پ امپي و بعد با ميكرو بخونينش.

سنسور شما براي جريان AC خروجي AC و براي جريان DC خروجي DC ميده. :read:
    سلام دادشی ممنون از کمکه گرمت ولی دادش من این مدارو بستم ولی خروجی خطی نمیده چی کار کنم :angry: :angry: :angry:
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    51

اقا رضا ممنون از کمکت برادر اما من هيچي در مورد مد تفاضلي نميدونم چيزه خواستي پيدا نکردم . راستي من از atmega16 استفاده ميکنم
    تو چه محيطي کدنويسي ميکنيد؟
    کدويژن/بسکام/آردوينو...

مقدار ADMUX رو بايد تنظيم کنيد...
    2010/10/04
    تهران
    1,512
    431

سلام دادشی ممنون از کمکه گرمت ولی دادش من این مدارو بستم ولی خروجی خطی نمیده چی کار کنم :angry: :angry: :angry:
    لطفا يه نقشه بذارين تا ببينيم چه مداري بستين؟ اگه طبق ديتا شيت قطعه يه مقاومت حدود 300 اهم بين خروجيش و زمين بذارين، معادل جريان عبوريش به شما ولتاژ ميده. اينكارو به يه جريان dc در حد چند آمپر بكنين.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12