اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد جدا کردن هسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد جدا کردن هسته

با سلام به دوستان
    میخاستم تغذیه سوئیچینگ واسه آمپلی ماشین بسازم
    تو چندتا از تاپیکها خوندم واسه جدا کردن هسته های سوئیچینگ کامپیوتر باید داخل آب بجوشونیم
    هسته 40دقیقه داشت میجوشید ولی بازم که خاستم از هم جداش کنم شکست :sad: :cry:
    با چه زحمتی این هسته رو از تعمیراتی پاور کامپیوتر گرفتم .
    لطفا راهنمایی کنید
    شاد بودن تنها انتقامی است که انسان میتواند از زندگی بگیرد"چگوارا"

پاسخ : کمک در مورد جدا کردن هسته

این روش کلا روش اصولی نیست و بگیر نگیر داره ولی به نظر من حرارت مستقیم موثرتر از جوشوندنه.

دیدگاه

با سلام
      ممنون از جوابتون
      میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟
      با تشکر

دیدگاه

توضیح بیشترش ینی این کار اصولی نیست و توصیه میکنم یه هسته بخرید ولی اگه خیلی اصرار دارید از این روش استفاده کنید یه ورق فلزی نازک روی شعله مستقیم بذارید و هسته رو روش قرار بدید و کار بهتر اینه که با هوای گرم اینکار رو بکنید.
        موفق باشید.

دیدگاه

بی خیالش بشو، برای چه این کار می خواهی انجام بدهی؟ بخر راحتتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a302866a
            با سلام به دوستان
            میخاستم تغذیه سوئیچینگ واسه آمپلی ماشین بسازم
            تو چندتا از تاپیکها خوندم واسه جدا کردن هسته های سوئیچینگ کامپیوتر باید داخل آب بجوشونیم
            هسته 40دقیقه داشت میجوشید ولی بازم که خاستم از هم جداش کنم شکست :sad: :cry:
            با چه زحمتی این هسته رو از تعمیراتی پاور کامپیوتر گرفتم .
            لطفا راهنمایی کنید
            دوست عزیزاول ازهمه بگم که هسته پاورکامپیوترفوق فوقش 200وات میتونه توان بده بهترش اینه که اگه واست مقدوره یه هسته ی بزرگترازون بخراگه نه که بروبه ازتعمیرکارای تلویزیون بپرس بردخراب تلویزیون زیاددارن یه هسته بزرگتربخرکه اکثراهمerl35هستن اگه با40دقیقه جوشوندن هسته جدانشدنبایدبازورجداش کنی بزاریه نیم ساعت دیگه هم بجوشه که100درصدجدامیشه من خودم خیلی ازهسته هارواینجوری جداکردم.
            موفق باشی
            سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

[size=+2][b]با سلام
              دوستان عزیز خیلی ممنون از توجهتون
              یزدو زیرو رو کردم هسته ERL35 پیدا نکردم
              با هزار التماس 2تا هسته ERL35 از پاور گرین از تعمرکار گرفتم که یکیش فنا شد حالا نمیدونم با دومیش چکنم
              نوشته اصلی توسط emparator
              اگه با40دقیقه جوشوندن هسته جدانشدنبایدبازورجداش کنی بزاریه نیم ساعت دیگه هم بجوشه که100درصدجدامیشه من خودم خیلی ازهسته هارواینجوری جداکردم.
              دوست عزیز بنظرم اگه 2ساعتم بذارم بجوشه فکر نکنم تاثیری داشته باشه
              ولی ریسکشو میکنم ببینم چی میشه

الان هسته 1:40 جوشید چندبار آب ظرف تموم شد باز آب ریختم ولی بازم نشد که نشد
              ولی هسته هنوز سالمه :redface:(زیاد به زور متوسل نشده)
              دوستان اساتید یه راهی-ترفندی-پولتکی نیست بشه امتحان کرد

دیدگاه

با سلام
                اصلا برای چی میخواهید با جوشاندن هسته را جدا کنید انواع و اقسام این هسته ها با سایزهای مختلف در بازار الکترونیک (پاساژ امجد تهران خیابان جمهوری) به وفور یافت میشود.

دیدگاه

دوست عزیزمن یزدم
                  از دوستان کسی میدونه قیمت این ERL35 چنده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a302866a
                    دوست عزیزمن یزدم
                    از دوستان کسی میدونه قیمت این ERL35 چنده؟

سلام
                    من هسته تا EE110 رو با حرات مستقیم شعله تونستم در بیارم.... هسته رو مستقیم رو شعله به مدت 3 دقیقه قرار بدید.... بعد با انبر دست از دو طرف بکشید بیرون .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا نجارزاده
                      سلام
                      من هسته تا EE110 رو با حرات مستقیم شعله تونستم در بیارم.... هسته رو مستقیم رو شعله به مدت 3 دقیقه قرار بدید.... بعد با انبر دست از دو طرف بکشید بیرون .....
                      دوست عزیزهسته روهمین که باانبردست بگیری خودش میشکنه چه برسه به اینکه یکم زوربدی.هسته روچه بجوشونی چه حرارت مستقیم بدی نبایدحتی یه ذره هم زوربش بدی که درجامیشکنه.
                      سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

دیدگاه

با سلام
                        از دوستان میخام یه خواهشی بکنم
                        میشه یه لطفی بکنید یه فیلمی-کلیپی-از روشهای خودتون در این مورد تهیه کنیدو به اشتراک بزارید تا من و دوستان دیگر فیض ببریم
                        با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط a302866a
                        با سلام
                        از دوستان میخام یه خواهشی بکنم
                        میشه یه لطفی بکنید یه فیلمی-کلیپی-از روشهای خودتون در این مورد تهیه کنیدو به اشتراک بزارید تا من و دوستان دیگر فیض ببریم
                        با تشکر
                        دوستان کمک کنید

دیدگاه

بیا داداش همین الان یه فیلم برات ریدیف کردم :mrgreen: کارت راه بیفته :mrgreen:
                          یه مقدار روغن میریزیم تو تابه و هسته رو روش میزاریم و شعله رو ملایم میکنیم و در تابه رو میزنیم و صبر میکنیم تا جایی که وقتی آب به هسته بزنی جوش بیاد. جوش که اومد باز هم یه مقدار صبر میکنی تا هنوز هم داغ تر بشه. هسته رو بر میداری و با دو تا پارچه کلفت دو طرف هسته رو که قراره از هم جدا بشن رو میگیری و حول محور وسط هسته دو تیکه رو میپیچونی و هی برعکس بپیچ تا هسته کامل جئا بشه. دقت کن که اگه دو تیکه هسته رو فقط یه راست صاف بکشی فایده نداره حتما باید بپیچونیش :mrgreen: :mrgreen: البته هسته ای که در آوردم سر تا پا شارلاک بود واسه همین خاطر کمی سخت تر بود. ولی مال شما خیلی راحت تر در میاد. هسته پاور سه سوته در میاد. تسلیم میشه. :mrgreen: علت استفاده از روغن: 1-نقش خمیر سیلیکون رو بازی کنه و هوا گیر بین تابه و هسته باشه2- دمای جوش روغن بالاتر از آبه و دما میتونه به راحتی بالاتر بره
                          http://www.aparat.com/v/r6Quy
                          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                            خیلی خیلی ممنون از توجهت
                            همین الان امتحان میکنم خبرشو بهت میدم انشا ا... جواب بده

سلام
                            این روشو امتحان کردم.واسه من 50%جواب داد
                            1 این هسته رو واسه امتحان انداختم EI33 مثل هلو جدا شد :wow:
                            2 ولی این که هسته مورد نظر بود اینجوری شد :cry2: :NO:
                            نمیشه این تیکه هارو بهم چسبوند :redface: :question: :question:
                            دوستان هیچ محلولی نیست بشه ازش استفاده کرد
                            آیا کسی قیمت هستهERL35 داره ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a302866a
                              سلام دوست عزیز
                              خیلی خیلی ممنون از توجهت
                              همین الان امتحان میکنم خبرشو بهت میدم انشا ا... جواب بده

سلام
                              این روشو امتحان کردم.واسه من 50%جواب داد
                              1 این هسته رو واسه امتحان انداختم EI33 مثل هلو جدا شد :wow:
                              2 ولی این که هسته مورد نظر بود اینجوری شد :cry2: :NO:
                              نمیشه این تیکه هارو بهم چسبوند :redface: :question: :question:
                              دوستان هیچ محلولی نیست بشه ازش استفاده کرد
                              آیا کسی قیمت هستهERL35 داره ؟؟؟
                              خوب شما قبلا با این هسته ها ور نرفتی یه وقت؟ ممکنه قبلا که در حال جدال با این هسته ها بودی ترک برداشتن. راستی فقط باید یه ذره دستت رو خیس کن بزن به هسته که ببینی بالای دمای جوش هست یا نه. ما که تاحالا هر چی هسته باز کردیم نشکسته.
                              اگه هسته هارو دوباره به هم بخوای بچسبونی شاید به درد اینایی که فاصله هوایی لازم دارن بخوره. چون وقتی بچسبونی مابین ترک فاصله هوایی داریم که شاید ناجور بشه و نیاز به سلف سنج هم هست. و همچین اگر ترک ها متقارن نباشه و فاصله بین ترک ها یکی نباشه(مثلا پایه اولی شکسته ولی سمت دیگش نشکسته) شار عبوری از همه قسمت ها برابر نباشه و .... که زیاد جالب نیست. اگه برا پوشپول بخوای استفاده کنی که ممکنه زیاد جالب نباشه چون تعداد دور بیشتر لازمه و ... .
                              در این مورد نمیدونم بهتره دوستان دیگه نظر بدن :rolleyes:
                              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X