اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل سرعت پیوسته موتور یونیورسال دریل برقی به چه صورت است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل سرعت پیوسته موتور یونیورسال دریل برقی به چه صورت است؟

با سلام. :biggrin: میخواستم بدونم دکمه ی کنترل دریل های برقی 220 ولت چگونه است و چه قطعه ای داره که باعث تغییر موتور اون میشه. همونطور که میدونید در دریل های قدیمی دو حالته با استفاده از دیود(اگر اشتباه نکم) دو سرعت مختلف برای دیل به وجود میاورد. ولی دریل های امروزی با استفاده از کلیدی که داخل اون چیزی شبیه پتانسیومتر وجود داره و به صورت جالبی سرعت موتور رو به صورت پیوسته از کم تا زیاد میتونه ایجاد کنه :biggrin: ولی هیچ خبری از ترایاک هم نیست :eek:
    این چه قطعه ی نیمه هادی درون این کلید هاست که احتمالا کار دیمر رو انجام میده؟؟!! :eek: تلفات آنچنانی هم که نداره :eek: پس نمیتونه جنسش چیزی شبیه ترایاک باشه :eek:
    با تشکر
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

پاسخ : کنترل سرعت پیوسته موتور یونیورسال دریل برقی به چه صورت است؟

کارای کشور دوست و برادر چینه دیگه :eek: دل و روده اش رو نریختی بیرون بفهمی چی به چیه؟البته اگه همچین دریلی داری که فاتحه اش خونده شده :rolleyes:
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

همینو دارم و جاتون خالی امروز هم بازش کردم.
      کم و زیادش که به احتمال 80 درصد مقاومت هست. مثل موتور چرخ خیاطی با پدال.
      تغییر دورش اینطوریه که میآد دوتا سیم های روتور رو نسبت به هم تغییر میده و دور تغییر میکنه.یعنی دوتا سیمی که به جاروبک وصله رو تغییر میده ، اونو به این یکی جاروبک و اینو به اون یکی جاروبک.
      تازه یه خازن هم داره که هارمونیک و برنگردونه به شبکه ،البته این خازن داخل کلید نیست ازبیرون بهش وصله.

موفق باشید.
      به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
      (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam
        تغییر دورش اینطوریه که میآد دوتا سیم های روتور رو نسبت به هم تغییر میده و دور تغییر میکنه.یعنی دوتا سیمی که به جاروبک وصله رو تغییر میده ، اونو به این یکی جاروبک و اینو به اون یکی جاروبک.
        تازه یه خازن هم داره که هارمونیک و برنگردونه به شبکه ،البته این خازن داخل کلید نیست ازبیرون بهش وصله.

موفق باشید.
        عمو جان روش مقاومتی غیر ممکنه تلفات بسیار زیاد دلیل این حرفه :read:
        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66356.0
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

هرچی هست باعث تغییر تعداد دور سیم پیچ هاش میشه و دور موتور رو کم و زیاد میکنه فک کنم :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
              کارای کشور دوست و برادر چینه دیگه :eek: دل و روده اش رو نریختی بیرون بفهمی چی به چیه؟البته اگه همچین دریلی داری که فاتحه اش خونده شده :rolleyes:
              خوب والا دریل ها یه چیز کشوی مانند دارن که روی یه چیز سیاه رنگی جا به جا میشه :mrgreen: اثری هم از قطعه الکترونیکی خاصی دیده نمیشه فقط همین کلیدی که عکسشو گذاشتم سرعت رو کنترل میکنه. :eek:(یه زبونه هم داره که اون برا برعکس چرخیدن موتور هست)
              نوشته اصلی توسط hosseinam
              موفق باشید.
              مقاومت که اصلا اصلا نمیتونه باشه :eek: شما تصور کن اون کلیدی که عکسشو گذاشتم بخواد مقاوت توش باشه چه آتیشی به پا میشه :mrgreen: حتی چیزی شبیه تریاک هم نمیتونه باشه چون تلفات به اندازه کافی داره :mrgreen:
              نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66356.0
              مخلصتم حامد خان :biggrin: :biggrin:این تاپیکو هم خوندم ولی باز هم نفهمیدم مکانیزمش این کلید ها چیه؟!! همه در مورد دیمر با ترایاک بحث شده ولی چیزی که تو دریل ها هست دیمر با تریاک نیست :mrgreen:
              نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
              هرچی هست باعث تغییر تعداد دور سیم پیچ هاش میشه و دور موتور رو کم و زیاد میکنه فک کنم :rolleyes: :rolleyes:
              دوست خوب من. تعداد دور سیمپیچ های استاتور و روتور که ثابته چه جوری تغییرشون میده :rolleyes:
              [hr]
              در تاپیکی که حامد خان گذاشتن این سوالات هنوز بی پاسخ مونده :rolleyes:

نوشته اصلی توسط akbar8
              یه سوال اساسی این مدار کنترل سرعت دریل مگه چیه که باعث میشه هر چی بیشتر فشار میدیمش سرعتش تند تر شه مث pwm کار میکنه؟؟
              نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
              سرعت این کنترل سرعت که دل ورودشو ریختین بیرون چند تا سلکشن واسه سرعت داره ؟
              اون سیاهه مدار مجتمعه یا تریاکه
              سوال اینجاست که همین ماده سیاه رنگی که ایشون میفرمایند چیست :biggrin: :biggrin:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

حالا با قطعیت نگفتم که میشه چون تو پنکه سقفی ها این روش هست ..............دریل ها هم که کمپانی هاش متفاوته ممکنه روش های تغییر سرعتشون هم متفاوت باشه

دیدگاه

http://www.cllobod.com/products/lbd20-ID924.html
                  کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X