ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49
    2014/05/20
    134
    7

پاسخ : سوال در مورد پروژه دانشجويي(ساعت و تقويم شمسي و اذان گوي اتوماتيک)

ميگم طرز نوشتن برنامت چطوره يكم توضيح بده شايد بشه ساده ترش كرد؟
    كرشمه اي كن و بازار ساحري بشكن @-}--@-}--@-}--به غمزه رونق و ناموس سامري بشكن
    ياصاحب الزمان(عج)
    2008/09/26
    1,405
    56

پاسخ : سوال در مورد پروژه دانشجویی(ساعت و تقویم شمسی و اذان گوی اتوماتیک)

با درود . . .
    ساده ترین کاری که میتونید بکنید و خیلی هم خوب جواب میده این هست که مختصات ماه و روز رو به صورت عدد یکجا دربیارید به طور مثال روز یکم از فروردین میشه 1 و روز 30 فروردین هم همون 30 . برای ادریبهشت مقدار 31 (روزهای فروردین) رو به مقدار اضافه کنید و برای خرداد مقدار 62 (مجموع ماه های قبل) الی آخر
    بطور مثال 25 آذر باید بشه 271 ( 246 روز از مجموع ماه های قبل به علاوه روزهای گذشته از ماه جاری)
    و به تبع 29 اسفند هم میشه همون 365
    تا اینجای کار قسمت تبدیلات انجام شده و میرسیم به دیتا های شما
    برای هر روز شما 3 نوبت اذان دارید که میشه 6 عدد (دقیقه و ثانیه) و به ازای 365 روز برابر خواهد بود با 2190 عدد و بعبارتی 2190 بایت(کمی بیشتر از 2 کیلوبایت)
    در انتهای برنامه یک جدول دیتا بسازید و 2190 بایت رو پشت سر هم قرار بدید
    با یه سری فرمول ساده به راحتی میتونید اعداد مربوط به هر روز رو دربیارید و استفاده کنید

با این روش با مگا 8 هم میشه این کار رو انجام داد و جواب هم میده(برای من که 7 سال پیش خوب جواب داد :biggrin: . منتها از اونجایی که مموری میکرو اس دی به دستگاه میزدم کل دیتا رو روی میکرو ریختم و حجم برنامه پایین تر اومد)

موفق باشید
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .
    2014/07/11
    57
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید نصیری
    با درود . . .
    ساده ترین کاری که میتونید بکنید و خیلی هم خوب جواب میده این هست که مختصات ماه و روز رو به صورت عدد یکجا دربیارید به طور مثال روز یکم از فروردین میشه 1 و روز 30 فروردین هم همون 30 . برای ادریبهشت مقدار 31 (روزهای فروردین) رو به مقدار اضافه کنید و برای خرداد مقدار 62 (مجموع ماه های قبل) الی آخر
    بطور مثال 25 آذر باید بشه 271 ( 246 روز از مجموع ماه های قبل به علاوه روزهای گذشته از ماه جاری)
    و به تبع 29 اسفند هم میشه همون 365
    تا اینجای کار قسمت تبدیلات انجام شده و میرسیم به دیتا های شما
    برای هر روز شما 3 نوبت اذان دارید که میشه 6 عدد (دقیقه و ثانیه) و به ازای 365 روز برابر خواهد بود با 2190 عدد و بعبارتی 2190 بایت(کمی بیشتر از 2 کیلوبایت)
    در انتهای برنامه یک جدول دیتا بسازید و 2190 بایت رو پشت سر هم قرار بدید
    با یه سری فرمول ساده به راحتی میتونید اعداد مربوط به هر روز رو دربیارید و استفاده کنید

با این روش با مگا 8 هم میشه این کار رو انجام داد و جواب هم میده(برای من که 7 سال پیش خوب جواب داد :biggrin: . منتها از اونجایی که مموری میکرو اس دی به دستگاه میزدم کل دیتا رو روی میکرو ریختم و حجم برنامه پایین تر اومد)

موفق باشید
    به نظر میاد این راه حلی که گفتی عملی بشه :redface:

میشه یکمی بیشتر توضیح بدی؟؟؟

چه جوری بنویسمش؟؟ oo:
    آخه من برنامه نویسی قوی ندارم :cry:
    2014/06/03
    808
    53

eeprom حافظه ی دائمی میکرو هست که بعد از قطع برق حفظ میشه.این حافظه به صورت داخلی وجود داره که به راحتی میشه ازش استفاده کرد.همچنین آیسی های خارجی eeprom هم هستن که در صورت کافی نبودن حافظه میکرو قابل استفاده اند.خود من هم تا حالا با نوع خارجیش کار نکردم.
    شما کافیه وقتی دارید متغیر را تعریف می کنید قبل از اسم متغیر eeprom بنویسید.
    کد:
    eeprom char a=0;
    در این صورت وقتی برنامه را کامپایل می کنید علاوه بر فایل هگز تولید شده،یه فایل هم برای داده های eeprom تولید میشه.حالا وقت می خواید میکرو را پروگرم کنید کافیه یه بار فایل هگز را بریزید بعدش هم فایل eeprom را لود کنید و بعدش پروگرم کنید.
    یه نکته هم داره اینه که هر بار هم میکرو را پاک می کنید eeprom هم پاک میشه.که اگه نخواید این اتفاق بیفته باید فیوزبیت eesave را فعال کنید.
    حافظه های eeprom:
    مگا 8-16 :512 بایت
    مگا 32 :1کیلو بایت
    حالا با توجه به کار شما فک نکنم اینا عدد قابل قبولی باشند.پس احتمالا باید برید دنبال eeprom خارجی
    مثلا این:
    http://eshop.eca.ir/eeprom/847-AT24C512.html
    512 کیلو بایت حافظه در اختیار شما میذاره که 100% کفاک کار شما را میده.فقط یه کم تحقیق می خواد که راش بندازید.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2014/07/11
    57
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    eeprom حافظه ی دائمی میکرو هست که بعد از قطع برق حفظ میشه.این حافظه به صورت داخلی وجود داره که به راحتی میشه ازش استفاده کرد.همچنین آیسی های خارجی eeprom هم هستن که در صورت کافی نبودن حافظه میکرو قابل استفاده اند.خود من هم تا حالا با نوع خارجیش کار نکردم.
    شما کافیه وقتی دارید متغیر را تعریف می کنید قبل از اسم متغیر eeprom بنویسید.
    کد:
    eeprom char a=0;
    در این صورت وقتی برنامه را کامپایل می کنید علاوه بر فایل هگز تولید شده،یه فایل هم برای داده های eeprom تولید میشه.حالا وقت می خواید میکرو را پروگرم کنید کافیه یه بار فایل هگز را بریزید بعدش هم فایل eeprom را لود کنید و بعدش پروگرم کنید.
    یه نکته هم داره اینه که هر بار هم میکرو را پاک می کنید eeprom هم پاک میشه.که اگه نخواید این اتفاق بیفته باید فیوزبیت eesave را فعال کنید.
    حافظه های eeprom:
    مگا 8-16 :512 بایت
    مگا 32 :1کیلو بایت
    حالا با توجه به کار شما فک نکنم اینا عدد قابل قبولی باشند.پس احتمالا باید برید دنبال eeprom خارجی
    مثلا این:
    http://eshop.eca.ir/eeprom/847-AT24C512.html
    512 کیلو بایت حافظه در اختیار شما میذاره که 100% کفاک کار شما را میده.فقط یه کم تحقیق می خواد که راش بندازید.
    مرسی پویا جان اگه بشه از این حافظه خارجی استفاده کنم که دیگه نیازی نباشه فرمول و الگریتم واسه محاسبه اوقات شرعی طراحی کنم خیلی خوب میشه فقط من برنامه رو چه جوری به حافظه خارجی انتقال بدم؟؟؟؟
    2014/06/03
    808
    53

والا همونطور که گفتم من تا حالا با این ها کار نکردم.اما این شاید بتونه راهگشا باشه.
    http://www.goldencrownco.blogfa.com/post/15
    100% بقیه اساتید هم میتونن کمک کنن.
    2014/07/11
    57
    0

والا همونطور که گفتم من تا حالا با این ها کار نکردم.اما این شاید بتونه راهگشا باشه.
    http://www.goldencrownco.blogfa.com/post/15
    100% بقیه اساتید هم میتونن کمک کنن.
    دوسته عزیز از eeprom باید با پروتکل i2cاستفاده کرد برای اتباط دهی با آی سی حالا یک سوال پیش میاد اینجا oo:
    من چون از آی سی ساعت استفاده کردم و اونو با پروتکول i2cبه میکرو وصل کردم حالا میتونم دوباره epprom رو هم با میکرو وصل کنم؟؟
    آخه به هر میکرو چند تا وسیله از طریق i2c وصل میشه مگه؟ :angry:
    2014/06/03
    808
    53

والا قبلا یه جا راجب این ارتباط توضیح داده بود خوندم که چند وسیله هم میتونند هم زمان از خط استفاده کنند.
    ولی در این مورد خاص نمی دونم.فک نکنم مشکل خاصی باشه.
    2014/07/11
    57
    0

والا قبلا یه جا راجب این ارتباط توضیح داده بود خوندم که چند وسیله هم میتونند هم زمان از خط استفاده کنند.
    ولی در این مورد خاص نمی دونم.فک نکنم مشکل خاصی باشه.
    خب من زمان نوشتن برنامه آی سی ساعت رو ارتباط i2c دادم ( در ارتباط i2c دو پایه scl و sda ارتباط انجام میشه)
    حالا من این پایه ها رو برای ds1307 تعریف کردم چه جوری دوباره همین پایه ها رو برای epprom استفاده کنم؟؟؟

برنامه به این شکله

Config Sda = Portd.7
    Config Scl = Portd.6

پورت d.7و d.6 به آی سی ساعت متصل شده حالا چه جوری دوباره این دستور رو برای epprom استفاده کنم؟؟؟؟

منظورم اینکه نمیتونم برنامه رو به شکل زیر بنویسم :
    Config Sda = Portd.7
    Config Scl = Portd.6
    Config Sda = Portd.5
    Config Scl = Portd.4
    در برنامه بالا دو خط اول برای ds1307 استفاده شده و دو خط بعدی برای epprom

2014/06/03
    808
    53

جواب سوالتون را نمیدونم فقط میدونم که چند تا وسیله میتونند همزمان از خط استفاده کنند.
    http://electrobot.org/post-163.html

http://avrmicro.parsiblog.com/Posts/5/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87+%D8%A7% D8%B2+I2C+%D8%AF%D8%B1+AVR/

http://www.iranled.com/forum/thread-18762.html
صفحه 2 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49