ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2012/06/02
    1,305
    15
    IRT

نصب uClinux روي STM32F103

سلام دوستان.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

فقط بر خلاف LPC ، چون کنترلر LCD نداره، استفاده از LCD و اينترفيس گرافيکي يکم سخته.
    2007/04/05
    967
    3
    gbg

پاسخ : نصب uClinux روي STM32F103

والا من که کسی رو ندیدم که بتونه رو LPC نصب اجراش کنه
    2012/06/02
    1,305
    15
    IRT

اين بايد از LPC راحت تر باشه
    2012/04/19
    تبریز
    34
    2

لینوکس یه فایل ایمیج داره که باید اونو بزنین به یه مموری و وصلش کنین به میکروتون . بعد بیاید سخت افزارهاتونو تو هر کامپایلری که بلدید پیکربندی کنید و یک سری کتابخانه هایی داره که باید اونارو پورت کنید به بردتون و لینوکس ازاین پورتینگ استفاده خواهد کرد برای ارتباط با مموری تون و لود ایمیج از اونجا و..
    The losers find problem in every answer but the winners find an answer in every problem

FETAMAKER
    2012/07/29
    تهران-عسلویه
    469
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط عليرضا فتحي
    لينوکس يه فايل ايميج داره که بايد اونو بزنين به يه مموري و وصلش کنين به ميکروتون . بعد بيايد سخت افزارهاتونو تو هر کامپايلري که بلديد پيکربندي کنيد و يک سري کتابخانه هايي داره که بايد اونارو پورت کنيد به بردتون و لينوکس ازاين پورتينگ استفاده خواهد کرد براي ارتباط با مموري تون و لود ايميج از اونجا و..
    باسلام
    من دارم يک برد ميزنم براي سري cortex m7مي خوام از اين سيستم عامل استفاده کنم چي نياز داره از بابت سخت افزار؟

2012/04/19
    تبریز
    34
    2

لینوکس پیشنیاز های خیلی کمی داره خیلی چیز زیادی لازم نداره و چون متن باز هستش میتونید خیلی از قسمتهاشو حذف کنید .
    حتی تا اونجایی حذف کنید که داخل avr بالا بیاد.
    The losers find problem in every answer but the winners find an answer in every problem

FETAMAKER
    2011/09/20
    بجنورد
    973
    47

دوستان معذرت من پا برهنه می پرم وسط بحثتون :rolleyes: مزیت میکروهای arm سری st به lpc چی هست که کم کم همه دارن رو به این سری می رن ؟ من از یکی از دوستام شنیدم خیلی نویزپذیریشون کمه ؟ بازم بابت سوال بی ربطم معذرت می خوام

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط S.R.F
    باسلام
    من دارم يک برد ميزنم براي سري cortex m7مي خوام از اين سيستم عامل استفاده کنم چي نياز داره از بابت سخت افزار؟
    مهندس همون emwin مناسبترین رابط گرافیکی برای این میکرو هست، وقتتو صرف پورت کردن لینوکس نکن، چون این میکرو برای کارهای گرافیکی سنگین مناسب نیست ، میتونی از یه پردازنده سری کرتکس A مثل A13 به همراه STM32F7 استفاده کنی ، یعنی روی A13 اندروید یا لینوکس نصب کنی و با I2C یا SPI به هم ارتباطشون بدی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ™AG
    دوستان معذرت من پا برهنه می پرم وسط بحثتون :rolleyes: مزیت میکروهای arm سری st به lpc چی هست که کم کم همه دارن رو به این سری می رن ؟ من از یکی از دوستام شنیدم خیلی نویزپذیریشون کمه ؟ بازم بابت سوال بی ربطم معذرت می خوام
    در مورد برتری این دو میکروکنترلر نسبت به هم بنظرم ST سر تره ، چون تنوع محصولات ST خیلی بالاست ، پشتیبانی ، دیتاشیتها ، رفرنس منوال و نرم افزارهای خوبی هم ارایه داده . همچنین سرعت و امکانات یه میکروی STM32F429 بیشتر از یه میکرو LPC تقریبا هم رده مثل LPC1788 هست، سرعتش 1.5 برابر هست. اما بعضی دوستان LPC کار هنوز این حرف رو قبول ندارند، این منم به شک انداخته، برای همین قصد دارم یه برد LPC1788 بزنم ببینم کاراییش در محیطهای صنعتی چطوره، حداقلش اینه که قیمتشم یه مقدار پایین تره.
    2012/06/21
    60
    15

مهندس poorkhalili ساختن برد براي a13 حتي مدل lqfp ش مثل a13 allwinner هم نيازمند تجربه زياد تو اين کار هست.دو تا رم ddr3 داره که روت کردن اين ها نيازمند اصول و قواعد خاصي هست. برد به کار رفته هم بايد 4 لايه به بالا باشه که هزينه ساخت رو بیشتر میکنه. به نظر من همون cortex m7 کافيه واسه کار گرافيکي سبک.
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    267

پاسخ : پاسخ : نصب uClinux روي STM32F103

نقل قول نوشته اصلی توسط metalelec
    مهندس poorkhalili ساختن برد براي a13 حتي مدل lqfp ش مثل a13 allwinner هم نيازمند تجربه زياد تو اين کار هست.دو تا رم ddr3 داره که روت کردن اين ها نيازمند اصول و قواعد خاصي هست. برد به کار رفته هم بايد 4 لايه به بالا باشه که هزينه ساخت رو بیشتر میکنه. به نظر من همون cortex m7 کافيه واسه کار گرافيکي سبک.
    بله برای کارهای گرافیکی سبک CORTEX M4 - M7 مناسب هستند اما در صورتی که طراح قصد داشته باشه از سیستم عامل اندروید و نرم افزار طراحی شده در محیط اون استفاده کنه A13 مناسبترین قیمت و امکانات رو داره، قیمت این پروسسور ARM Cortex-A8 حدودا 20 هزار تومنه و میتونی از تعمیرات موبایلی ها خرید کنی، اکثر تبلتهای چینی از این پروسسور استفاده میکنن، هر تولید کننده ای برای خودش یه برد زده، طراحی با این پروسسور زیاد هم سخت نیست ، تا دلت بخاد داخل نت براش شماتیک و رفرنس وجود داره، من دارم یه برد 2 لایه فقط جهت راه اندازی نمایشگر براش میزنم، رم 512 هست از NAND هم فعلا استفاده نمیکنم جاشوخالی میذارم، میخام لینوکس رو از طریق SDCARD بالا بیارم، پکیجشم eLQFP-176 هست یعنی طراحی و مونتاژ برد براش از LPC1788 راحت تره.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16