اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور هنگام کامپایل پروژه در التیوم دیزاینر 10

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارور هنگام کامپایل پروژه در التیوم دیزاینر 10

با سلام

ما یه دی وی دی اموزشی خریدیم والا نمیدونیم چی بگیم در کل نت های فارسی هرجا PDF ای پیدا میکنم این مولتی ویبراتور رو دارن اموزش میدن الان تو این دی وی دی اموزشی هم اینو اموزش دادن.بگذریم....
    دوستان من مبتدی هستم خواهشا کمک کنید
    من در ابتدایی مرحله موندم و اون سیم کشی ای سی هایی هست که پورت ورودی و خروجی دارند.به فرض مثال در شماتیکی که از پروژه ترسیم کردم بین خروجی ای سی 555 و ورودی ای سی CD4017 یه مقاومت وجود داره .من هرکاری میکنم موقع کامپایل پروژه ارور رو مشاهده میکنم.خواهش میکنم کمک کنید

سوال بعدی؟

الان در کتابخونه های التیوم شماتیک به فرض مثال مقاومت 2.4 کیلو یا 220 اهم وجود نداره.ایا میشه ما بیاییم مقاومت Res1 رو انتخاب کنیم و با زدن گزینه تب کیبورد مقدار یا value اون رو به مثلا 2.4 کیلو یا 220 اهم تغییر بدیم؟مشکلی پیش میاد اینجوری؟

با سپاس فراوان

پاسخ : ارور هنگام کامپایل پروژه در التیوم دیزاینر 10

با سلام
    شماتیک طراحی خودتون هست؟برای ایسی رو میگم؟
    مشکل شما احتمالا به خاطر اینه که نود شما نوعش براش اشتباه تعریف شده. روی قطعه دابل کلیک کنید و گزینه Lock pins رو غیر فعال کنید و بعدش روی پینی که خطا میده دابل کلیک کنید و electrical type اون رو براش تعریف کند الان شما گذاشتبن input مثلا بذارین IO.

در مورد سوال دو بله میشه این نرم افزار شبیه سازی نمی کنه فقط رسم pcb و خب فوت پرینت مقاومت به مقدارش ربط نداره، فقط حواستون باشه که مقادیر رو موقع کشیدن شماتیک درست کنارشون بنویسین تا موقع مونتاژ یادتون نره و اشتباهی مونتاژ نکنین.
    موفق باشین.
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

با تشکر دوست عزیز ممنونم
      این شماتیک رو تو التیوم خودم کشیدم البته برپایه ی یه پروژه ساده led flasher که لینکش رو قرار میدم.
      http://www.eleccircuit.com/two-way-12-led-running-lights-using-cd4017-and-ne555/

من الان شماتیک رو با کلیک همزمان V با I زوم میکنم و میرم روی پین هایی که ارور میده کلیک میکنم بازم propertise مربوط به ای سی میاد.و گزینه electrical type وجود نداره.
      همچنین گزینه ی گفته شده یعنی locked از قبل غیرفعال بود.یعنی به صورت پیشفرض غیرفعال بود.
      بازم ممنون

دیدگاه

خواهش می کنم.
        دوست عزیز گزینه lock نه lock pins در پایین صفحه properties هست نه اون بالا، یه بار دیگه ببینید پیدا میشه.
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

سلام دوست عزیز از شما ممنونم برای کمک و موفق شدم pcb رو تا مسیر کشی ادامه دهم.
          من pcb مدار رو رسم کردم البته مربوط به مدار تغذیه امپلی فایر هست.الان من روی قسمت top layer که هستم وقتی سیم کشی میکنم بعضی جاها خط قرمز اجازه نمیده که از اون عبور کنم و قطعات رو بهم وصل کنم ولی botton layer رو فعال میکنم خط سیم کشی به رنگ ابی در میاد و میتونم به راحتی از خطوط قرمز عبور کرده و عناصر رو بهم متصل کنم.
          و سوال بعدی اینکه من چجوری بورد رو تک لایه انتخاب کنم.برای مثال در این عکس خطوط ابی در زیر فیبر قرار میگیرن و خطوط قرمز در روی فیبر درسته؟
          با تشکر از شما دوست عزیز

دیدگاه

خواهش می کنم، خوشحالم که مشکل حل شد.
            اول جواب سوال دوم:شما برای درست کردن PCB از ویزارد استفاده کن توی اون همه تنظیمات به راحتی انجام میشه،
            اما خب معلومه خطوط قرمز نمی تونن از روی هم رد شن، این یعنی اتصال کوتاه، شما در هر لایه باید سعی کنید مسیر رو جوری تنظیم کنید خطوط مجبور نشن از روی هم رد شن،

دیدگاه

سلام دوست من شرمنده از اینکه زیاد سوال میپرسم.معذرت میخام
              من الان زمین رو نمیدونم کجا بگیرم مثلا من میخام GND رو ببرم یه گوشه باید چیکار کنم؟
              بعدش لب تاپ من گرافیگ 2 گیگ 610 M هست ولی 3D رو ارور میده پارسال یادم بود التیوم رو نصب کردم به راحتی با زدن کلید 3 روی کیبورد میتونستم سه بعدی رو از PCB ببینم ولی الان وقتی روی صفحه ی 3D میرم وکلیک راست رو نگه میدارم ارور شکل پایین رو میده.

رفتم تو تنظیمات DISPLAY
              بعدش
              روی TEST Directx زدم و ارور داد که در تصاویر زیر قرار دادم
              ازت ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aziz11
                سلام دوست من شرمنده از اینکه زیاد سوال میپرسم.معذرت میخام
                دوست عزیز پرسیدن که عیب که نیست
                ببینید، شما بنظرم یه فکر غلط تو ذهنتون هست، آلتیوم شبیه ساز نیست، فرقی براش بین زمین و تغذیه نیست، شما یه net تعریف کنید به عنوان زمین ازش استفاده کنید بعدش تو رسم pcb هر طور که می خواین رسمش کنید وسط یا گوشه.
                در مورد 3 بعدیم نمیدونم برای منم به راحتی نشون میده

دیدگاه

سلام
                  سه بعدی pcb
                  دایرکت ایکس(به انگلیسی: DirectX ) مجموعهآ‌ای از رابطآ‌های برنامهآ‌نویسی نرمآ‌افزار (API) است که کارهایی مربوط به محیطآ‌های چندرسانهآ‌ای در سکوهای مایکروسافت بر عهده دارد.
                  پیشنهاد می کنم [glow=red,2,300]جدیدترین درایور کارت گرافیک NVIDIA GeForce Driver 340.52 WHQL x86 x64[/glow]
                  یه همراه [glow=red,2,300]آخرین نسخه DirectX[/glow]
                  رو دانلود کنید.

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X