اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک خیلی فوری برای یکسوسازی سیگنالی که قراره به adc بره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک خیلی فوری برای یکسوسازی سیگنالی که قراره به adc بره

سلام
    خوبید؟
    ببخشید من یه کمک اورژانسی می خوام .یه پروژه دارم که در یه قسمت اون باید ولتاژ ac صفر تا 10 ولت پیک تو پیک(که مقدار ان متغیر است یعنی میتونه :vpp=0,1,2,3,...10 باشه)رو به یه ولتاژ صفر تا 5 ولت dc تبدیل کنم.(میخوام بدم به پایه adc میکرو).اون چه که مشخه اینه که من باید یه طبقه یکسوساز و یه طبقه صافی داشته باشم.من خواستم اول دیود پل بذارم گفتم خوب dc بیشتری میده .بعد یادم امد که برای روشن شدن اون باید 1.4 ولت رو دو سر دیود ها بیفته که این یعنی تو ولتاژ های کمتر از 1.4 دیگه کار نمی کنه.بعد موندم که از یکسوساز نیم موج استفاده کنم یا از یکسوساز ایده ال که با op-amp ساخته میشه. از دیود 1n4007 استفاده کنم یا از 1n4148 ؟برای حالت با op-amp چون بازم یکسوساز نیم موجه پسd c خروجیم کمه؟نمیشه با همون op-amp تقویتش کرد و بعد با همون op-amp یکسوش کرد؟راستی اگه مقدار ظرفیت خازن رو بیشتر کنم خروجی dc بیشتر میشه؟اگه میشه به دادم برسید . :cry:
    اجرکم عندالله
    به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

پاسخ : کمک خیلی فوری برای یکسوسازی سیگنالی که قراره به adc بره

نوشته اصلی توسط محسن.ع
    بعد موندم که از یکسوساز نیم موج استفاده کنم یا از یکسوساز ایده ال که با op-amp ساخته میشه. از دیود 1n4007 استفاده کنم یا از 1n4148 ؟برای حالت با op-amp چون بازم یکسوساز نیم موجه پسd c خروجیم کمه؟نمیشه با همون op-amp تقویتش کرد و بعد با همون op-amp یکسوش کرد؟راستی اگه مقدار ظرفیت خازن رو بیشتر کنم خروجی dc بیشتر میشه؟اگه میشه به دادم برسید . :cry:
    اجرکم عندالله
    راستی من یادم رفت که بگم باید پروژه ام رو روز یکشنبه ارائه بدم. :cry: :cry2:

دیدگاه

من دقیقا متوجه نشدم. اگه قراره به ADC بدی لازم نیست که یکسوش کنی. کافیه با یه تقسیم مقاومت مقدار اونو نصف کنی( یعنی ولتاژ پیکت میشه 5 ولت) بعد همونو بدی به ADC.
      چه لزومی داره که اونو DC کنی بعد بدی به میکرو؟

دیدگاه

جناب جعفری از توجه شما ممنون اما اگه DC نشه پس تکلیف اون نیم سیکل منفی که رو پایه ADC می افته چی ؟ به میکرو اسیب نمی رسونه؟من بیشترین ولتاژ پیکم 5 ولته.اگه یکسو نخواد پس تقسیم ولتاژ هم نمی خواد.من منتظرم اقای جعفری. :cry:.بازم ممنون :job:

دیدگاه

خب همون اول گفتی که پیک تا پیک 0 تا 10 ولت داری. حالا اگه ولتاژت 5- ولت تا 5+ ولته ، باید با یه مدار شیفت اونو به سمت بالا سوق بدی.بعد با یه تقسیم پتانسیل اون رو به حد صفر تا 5 ولت برسونی.
          راجع به مدارش هم قبلا کلی بحث شده بود. تو انجمن سرچ کن پیدا می کنی.

دیدگاه

دیدگاه

خب من یه سرچ کردم اینو پیدا کردم. یه نگاه بنداز تقریبا همونیه که می خوای:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=13314.msg58932

دیدگاه

:wow: :wow: :wow:
                حامد گل
                واقعا دستت درد نکنه از پیگیریت ممنون.دیگه نمی دونم با چه زبونی ازت تشکر کنم.یه دنیا ممنون و پیروز باشی :applause: :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X