اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شمارنده اعداد اول؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شمارنده اعداد اول؟

سلام من میخوام یه شمارنده طراحی کنم که اعداد اول تا 100 را 7 segنمایش دهد اقه کسی بلده راهنماییم کنه نه تو avr میخوام نه در پروتئوس فقط در نرم افزار ساده ewb اجرایش میکنم تشکر :angry:
    @ *.*.*619*.*.*.@

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.390

پاسخ : شمارنده اعداد اول؟

نوشته اصلی توسط masuod619
    سلام من میخوام یه شمارنده طراحی کنم که اعداد اول تا 100 را 7 segنمایش دهد اقه کسی بلده راهنماییم کنه نه تو avr میخوام نه در پروتئوس فقط در نرم افزار ساده ewb اجرایش میکنم تشکر :angry:
    سلام.
    با گیت میخواین انجامش بدین؟ اگه آره، یه خورده پیچیده میشه، غیر ممکن نیست، فقط ساده سازی یه عبارت 7 متغیره یه خورده سخته! مگر اینکه بیخیال ساده سازی بشین. یه جدول صحت 7 متغیره بکشین، اعداد اول رو مشخص کنین و خروجی رو بدین به راه انداز 7-seg

دیدگاه

سلام میخوام با ای سی ها طراحی کنم اگه براتون مقدر هست یه فایل تصویری برا من ارسال کنین من در حد صفر هستم تشکر :redface:
      @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

سلام میخوام با ای سی ها طراحی کنم اگه براتون مقدر هست یه فایل تصویری برا من ارسال کنین من در حد صفر هستم تشکر :redface:
        اعداد اول رو شروع کنین به مشخص کردن تا 100.میشه2و3و5و7و....بعدش معادل باینری اون ها رو در بیارین.همین رو فعلا انجامش بدین.
        کمکتون میکنم، اما با عرض پوزش، به جای شما انجام نمیدم! :redface:

دیدگاه

سلام انها را انجام دادم بعدش چیکار کنم تشکر که راهنماییم میکنی :applause:

اضافه شده در تاریخ :
          سلام آقا شاهرخ بعدش چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید باینری هایش را در آوردم؟ :cry:
          @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

آقای شاهرخ لطفا این آموزش را با یه آی سی بگین که قابلیت صعودی و نزولی رو داشته باشه ، فداتون
            ------------------------Wb/m^2--------------------

دیدگاه

سلام انها را انجام دادم بعدش چیکار کنم تشکر که راهنماییم میکنی :applause:

اضافه شده در تاریخ :
              سلام آقا شاهرخ بعدش چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید باینری هایش را در آوردم؟ :cry:
              ببخشید سرم شلوغ هست یه خورده.
              الان اون باینری ها، مثلا عدد 17 ، برحسب توابع جدول صحت، باید به این شکل در اومده باشه:
              (مثلا برای عدد 3)
              حالا این توابع رو با گیت های منطقی AND و NOT پیاده سازی کن تا ادامه ش رو بگم...

دیدگاه

سلام اقا شاهرخ ممنون مر حله بعد چیکار کنم ؟تشکر که راهنمایی میکنید ممنون :nice:
                @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

سلام اقا شاهرخ ممنون مر حله بعد چیکار کنم ؟تشکر که راهنمایی میکنید ممنون :nice:
                  سلام.خواهش میکنم.
                  مرحله ی بعد که مهمترین مرحله میشه، نمایش عدد هست. شما الان چندتا عدد دارین؟
                  اعداد اول که مشخص هست، باید کاری کنین که هر وقت عدد اول به ورودی داده شد و خروجی متناسب با اون فعال شد؛ اون خروجی ( که فقط یه دونه 1 هست و تو مرحله قبل مشخصش کردین) عدد مربوط به اون خروجی تو سون سگمنت نشون داده بشه.پس مدار واسطی باید طراحی بشه که ورودی اون مدار؛ خروجی گیت های مرحله قبل هست، و خروجی اون وصله به دوتا سون سگمنت...
                  میخواستم بگم از انکدر استفاده کنین که دیدم اولا خیلی از ورودی های انکدر بدون استفاده میمونه، دوما،اصلا همچین انکدری با این همه ورودی و خروجی نداریم! :mrgreen:
                  پس باید یه کلکی بزنیم. مدار طراحی کنیم با تعدادی ورودی(تعداد اعداد اول از 0 تا 100 ؛ مثلا 20 تا عدد اول، پس 20 تا ورودی) که وقتی ورودی اول فعال شد، تو سون سگمنت 2 نشون بده (اولین عدد اول) ، ورودی دوم فعال شد، 3 نشون بده. ورودی سوم فعال شد، 5 نشون بده و...
                  ادامه دارد... :rolleyes:

دیدگاه

من 25 تا عدد دارم .چطوری میشه این مدار را ساخت ؟نمیفهمم؟

اضافه شده در تاریخ :
                    من یه شمارنده دارم که از 0 تا 99 بصورت صعودی میشمارد یعنی باید بین پایه کلاک ای سی و منبع کلاک پالس باید این مداری را که گفتین طراحی کنم بزارم؟
                    @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

خب ظاهرا شما به درس مدارمنطقی مسلط نیستین؟ یا دارم اشتباه میکنم؟
                      برای شروع کار، شما فرض کنین اعداد اول از 0 تا 15 برامون مطرح هست. همین مدار رو چطور میسازین؟ (بدون نمایش) فقط باید هر وقت ورودی عدد اول بود، خروجی فعال بشه.

دیدگاه

سلام بله راستش رشته من برق قدرت هست زیاد هم با درس مدار منطقی آشنا نیستم چطور میشه این مداری که گفتین طراحی کرد که زمانی که اعداد اول باشند فعال شد؟سن الله دنه
                        @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

سن الله دنه
                          برد جوجه کشی:
                          مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                          این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                          برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

منظورتون اینکه جدول صحت را بکشم بعد باینری های مربوط به عدد اول را پیدا کنم وبعد با گیت های منطقی and وnot پیاده کنم خوب این مدار را چطوری میشه در سون سگمنت نمایش داد؟ سوال من در اینجاست؟

@ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

مهندس مستقیمی با نهایت تشکر لطفا در ادامه هم راهنمایی بفرمایید بنده هم به این مدار نیاز دارم :sad:
                              ------------------------Wb/m^2--------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X