اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازیrs232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازیrs232

سلام
    ببخشید کسی نمی دونه که چجوری میشه rs232 باfpgaراه انداخت؟من با vhdlکار میکنم
    مرسی

پاسخ : راه اندازیrs232

اول که پایه های tx و rx باید به fpga وصل شده باشه . اینم شماتیک rs232

برنامه داخل fpga هم شامل یک UART CORE میشه که برنامه آماده اش توی نت هست. تو این تاپیک هم یک UART پیشنهاد شده که خوبه. من خودم باهاش ارتباط سریال رو راه اندازی کردم:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...3910#msg543910
    از اینجا دانلود میشه :
    http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13343167631.rar
    Baud rate هم در این core قابل تنظیمه.
    علاوه بر این CORE باید دیتاهایی که قراره ارسال بشن رو به صورت 8 بیت 8بیت (با یک فریم بندی مشخص) به ورودی UART وصل کنی.
    اگه سوالی بود در خدمتم :icon_razz:

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون.ببخشید میشه بگید که ما چجوری از این coreاستفاده کنیم.توی این فایل یه عکس هست و یه کد و یه سوال دیگه
      به جز ورودی که باید کامپوننت کنیم،کد دیگه ای باید اضافه بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m-m-a
        خیلی ممنون از راهنماییتون.ببخشید میشه بگید که ما چجوری از این coreاستفاده کنیم.توی این فایل یه عکس هست و یه کد و یه سوال دیگه
        به جز ورودی که باید کامپوننت کنیم،کد دیگه ای باید اضافه بشه؟
        خوب کد vhdl رو توی پروژه تون add کنید و ازش استفاده کنید! برای ورودی هاش که tx_data در واقع همون بایت های دیتاست که می خواهید به کامپیوتر بفرستید، و زمانی که tx_req= 1 بشه این بایت ها روی tx در خروجی قرار می گیره و زمانی که ارسال یک فریم تمام شد، tx_end را درخروجی 1 می کنه.

پس تا اینجا شما یک برنامه باید بنویسی که دیتاها رو 8 بیت 8 بیت روی tx_data قرار بده و هر بار tx_req رو 1 کنه، برای کنترل این پروسه می تونی tx_end رو از خروجی uart به برنامه ات فیدبک کنی که هر زمان ارسال قبلی فمام شد، دستور ارسال بعدی رو بدی ....

rx هم که دیتا های رسیده از کامپیوتره که به صورت بایت بایت روی rx_data در خروجی قرار می گیره و در دریافت هر بایت rx_ready 1 میشه، پس یک برنامه هم لازم داری که در لبه های بالا رونده ی rx_ready دیتا ها رو بخونه و ذخیره کنه...

دیدگاه

سلام
          ببخشید من متوجه نمیشم توی قسمت گیرنده پروسس اولی چی هست و چیکارمیکنه؟
          میشه یکم برنامه را توضیح بدبد؟؟
          ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X