اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت سویچینگ 220 برق شهر به 15000 ولت 35 میلی امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت سویچینگ 220 برق شهر به 15000 ولت 35 میلی امپر

سلام به همگی
    من نیاز دارم یه منبع سویچینگ 15000 ولت 35 میلی امپر بسازم که ورودیشم برق شهره , چی پیشنهاد میکنید؟
    حدودا 530 وات میشه , فعلا سویچینگی که ساختم و دارم یه 220 به دوبل 70 ولته 350 واته که ولتاژ رو با تعداد دور ثانویه تنظیم میشه کرد , میشه با زیاد کردن دور ثانویه ولتاژ 15000 ولتو بگیرم؟ در کل چی پیشنهاد میکنید؟
    ممنون

اضافه شده در تاریخ :
    بچه ها هیچ کس نظزی انتقادی پیشنهادی حرفی حدیثی نداره واقعا؟!!!!!!!! :(
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

پاسخ : کمک برای ساخت سویچینگ 220 برق شهر به 15000 ولت 35 میلی امپر

سلام باید هسته بزرگتر بگیری که جا برا سیمپیچی و عایق کاری های اون داشته باشه.تعداد دور سیمپیچ هارو هم با نرم افزار میتونی بزنی.
    در مورد عایق کاری هم میتونی به تاپیک های ولتاژ بری. :mrgreen: یا به سایت danyk سری بزنی.
    البته یه فکری هم باید به حال یکسوسازی خروجیش بکنی. که میتونی از دیود های ولتاژ ترانس تیلیویزیون استفاده بکنی :mrgreen: به چهار تاش نیازه :mrgreen:
    خازن خروجی ولتاژ بالا هم باید گیر بیاری یا 15 تا خازن 1.5 الی 2 کیلو ولت مناسب رو متوالی کنی
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      سلام باید هسته بزرگتر بگیری که جا برا سیمپیچی و عایق کاری های اون داشته باشه.تعداد دور سیمپیچ هارو هم با نرم افزار میتونی بزنی.
      در مورد عایق کاری هم میتونی به تاپیک های ولتاژ بری. :mrgreen: یا به سایت danyk سری بزنی.
      البته یه فکری هم باید به حال یکسوسازی خروجیش بکنی. که میتونی از دیود های ولتاژ ترانس تیلیویزیون استفاده بکنی :mrgreen: به چهار تاش نیازه :mrgreen:
      خازن خروجی ولتاژ بالا هم باید گیر بیاری یا 15 تا خازن 1.5 الی 2 کیلو ولت مناسب رو متوالی کنی
      ممنون از جوابت
      پس سویچینگ خاصی نمیخواد؟ با همین سویچینگ 220 به دوبل 35 میتونم با افزایش دور ثانویه این ولتاژو به دست بیارم؟ گفتم شاید مدار سویچینگش فرق کنه
      ترانس تلوزینو خودش چن ولت میده تو خروجی؟
      خازن تا 80 کیلو ولت بهش دسترسی دارم

داداش عکس پروفایلت خیلی باحاله
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        ممنون از جوابت
        پس سویچینگ خاصی نمیخواد؟ با همین سویچینگ 220 به دوبل 35 میتونم با افزایش دور ثانویه این ولتاژو به دست بیارم؟ گفتم شاید مدار سویچینگش فرق کنه
        ترانس تلوزینو خودش چن ولت میده تو خروجی؟
        خازن تا 80 کیلو ولت بهش دسترسی دارم
        داداش عکس پروفایلت خیلی باحاله
        قربونت :mrgreen: آره مشکل خاصی نباید باشه. ترانس تلویزیون نمیدونم چقدر میده ولی اگه بخوای از ثانویه آماده ترانس تلویزیون استفاده کنی باید دیودش رو دربیاری و به جاش پل دیود بزاری. از هسته ترانس تلویزیون استفاده کن. ثانویه رو رو راحت میشه دور یه استوانه همراه عایق کاری سختگیرانه پیچوند و بعد گذاشت داخل هستش. خوبه پس مشکل خازن هم نداری :mrgreen:
        (آواتارم قابلت رو نداره :mrgreen: آقای وحید اسدی عزیز زحمتشو کشید) :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
          قربونت :mrgreen: آره مشکل خاصی نباید باشه. ترانس تلویزیون نمیدونم چقدر میده ولی اگه بخوای از ثانویه آماده ترانس تلویزیون استفاده کنی باید دیودش رو دربیاری و به جاش پل دیود بزاری. از هسته ترانس تلویزیون استفاده کن. ثانویه رو رو راحت میشه دور یه استوانه همراه عایق کاری سختگیرانه پیچوند و بعد گذاشت داخل هستش. خوبه پس مشکل خازن هم نداری :mrgreen:
          (آواتارم قابلت رو نداره :mrgreen: آقای وحید اسدی عزیز زحمتشو کشید) :mrgreen:
          چرا باید دیوداشو در بیارم و جاش پلدیود بزارم؟
          عایق برا چیه؟ عایق بین سیمپیچا یا چی؟
          اگه ورودی اولیه ترانس تلوزیون 220 باشه میشه از مدارش کپی زد!

دمت گرم خیلی باحال شده

دیدگاه

به نظرم بهترین کار استفاده از هسته تلویزیون هست
            مدل مختلفی تو بازار هست
            شما راحت می تونین باهاش 20 کیلو ولت بسازین

درضمن درد سر عایق کاری ولتاژ بالا رو هم ندارین
            اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
            پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
            در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed
              به نظرم بهترین کار استفاده از هسته تلویزیون هست
              مدل مختلفی تو بازار هست
              شما راحت می تونین باهاش 20 کیلو ولت بسازین

درضمن درد سر عایق کاری ولتاژ بالا رو هم ندارین
              نیاز به سیمپیچی دوباره نیست یعنی؟

عایق کاری مال کجاشه و برا چیه؟

دیدگاه

خوب مگه تغذیه ای که ساختی هاف بریج نیست؟ خوب خروجی یا باید پل دیود باشه یا ترانس سه سر باشه با دو تا دیود. باید اون دیود که یه دونه هست رو برداری و به جاش چهار تا بزاری. اون ترانس مال فلایبک هست به همین خاطر یه دیود داره.
                عایق برای سیم پیچ های ثانویه هست. چون ولتاژ خروجی بالاست اگه عایق درست حسابی نباشه بین سیمپیچ ها جرقه زده میشه و از داخل ترانس خراب میشه.بهتره از همون ترانس آماده تلویزیو استفاده کنی و برای اولیه هم رو همون قسمت از هسته که هیچی روش نیست بپیچی ولی ممکنه ولتاژ 15 هزار در نیاد.
                نه نمیخواد مدار کپی بزنی که همون مدار خودتو استفاده کن.

دیدگاه

دمت گرم خیلی باحال شده
                  سلام
                  ترانس هایولتاژ تلویزیون حداکثر جریان 2میلی امپر میده وتوانش 50واته.(درفرکانس15625هرتز).
                  برای توان 700واتی وجریان 35 میلی امپر بهتره از هسته UU بزرگتر استفاده کنیدتا ایزولاسیون بهتری انجام بشه.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نیاز به سیمپیچی دوباره نیست یعنی؟

عایق کاری مال کجاشه و برا چیه؟
                    آقای Ebi SMPS تجربه بیش تری دارند ازشون کمک بگیرین
                    ولی در مورد عایق کاری باید بگم که هر 10000 ولت می تونه 1 سانت جرقه بزنه البته بستگی به شرایط اب و هوایی هم داره
                    حالا فرض کنید بین اولیه و ثانویه عایقی وجود نداشته باشه چی میشه ؟ خب به هم جرقه می زنند
                    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X