ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27
    2013/05/31
    280
    37

پاسخ : آموزش قدم به قدم آردوينو

دوستان ميشه درباره رسپري پاي هم يه توضيحي بديد و اينکه با آرديونو چه شباهتها و تفاوتهايي داره؟
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط armay
    دوستان ميشه درباره رسپري پاي هم يه توضيحي بديد و اينکه با آرديونو چه شباهتها و تفاوتهايي داره؟
    به نام خدا

سلام

بهتر بود یک تاپیک جدید میزدید برای این سوال

با اجازه صاحب تاپیک :rolleyes:
    خب رسپری پای با اردیونو خیلی خیلیی فرق داره

رسبری پی ای (پای) چیست ؟

ایده ای که پشت یه کامپیوتر کوچک و ارزان برای بچه ها بود از سال ۲۰۰۶ استارت خورد زمانی که Eben Upton و Rob Mullins و Jack Lang و Alan Mycroft که در دانشگاه کمبیریج درس می خواندند از این موضوع ناراحت شدند که هر سال تعداد و مهارت دانش آموزان که رشته علوم رایانه را انتخاب می کردند کاهش می یافت در حالی که در دهه ی ۱۹۹۰ این رشته را انتخاب می کردند یک برنامه نویس تفریحی ولی همه فن حریف بودند .
    یه چیزی درمورد بچه ها که با کامپیوتر سر و کله میزدند تغییر کرده بود!
    بعضی از آن ها از این قرار بود :
    بیشتر کلاس ها توجه ویژه ای به نرم افزار های از قبیل Word و Excel یا نوشتن برنامه های وب داشتند
    زیاد شدن کامپیوتر های خانگی و بازی های رایانه ای که جایگزین سیستم هایی مثل Amigas و BBC Micros و Spectrum ZX و Commodore 64 شده بودند بچه های قدیمی برنامه نویسی رو روی این سیستم ها یادگرفته بودند
    گروه های زیادی نبودند که بتونند در این باره کاری بکنند و نبود برنامه های منسجم در مدارس باعث شده بود که این حباب هم چنان باقی بماند!
    اما این گروه انگلیسی فکر می کرد که می تونه کاری انجام بده در موضعی که کامپیوتر ها گرون بودند و پدر و مادر ها اجازه دستکاری و برنامه نویسی روی اون ها رو نمی دادن! و تصمیم بر این شد که سیستمی مثل دستگاه های قدیمی که بتوند مثل محیط های برنامه نویسی بوت بشن!؟!

یکی از ورژن های اولیه! با میکرو کنترلر های AVR!

در سال های ۲۰۰۸ چیپ های موبایل فراوان شدند و قدرت حسابی هم پیدا کردند و شرایط رو مهیا مردند تا یه محیط مختص برنامه نویسی بسازند!
    این گروه در طی سال های بعد توانستتند اولین سری این برد ها رو بسازند و در شرکت ها برای فروش ثبت کنند و در طی یک سال ۱ میلیون از آنها رو فروختند!!!!
    اکنون اون ها به وسیله ی افراد و موسساتی که ممکن هست خیلی از اون ها دور باشند حمایت می شند.
    رسبری در کشور های درحال توسعه به عنوان دستگاهی کم مصرف در مناطقی که انتقال انرژی به اون ها سخت بود به جای کامپیوتر های خانگی استفاده شد.
    بیمارستان ها و موزه ها با این گروه صحبت کردند تا از آن برای کنترل صفحه های نمایش خودشتون استفاده کنند.
    پدر و مادر های بجه های بد بخت(از این نظر که نمی تونستند برنامه بنویسند) با این گروه صحبت کردند در خصوص نظارت روی اون ها و...
    و نزدیگ به ۱ میلیون نفر که اون رو در روبات هاشون بکار بردند!
    این برد برای تمامی موضوعات کامپیوتری مناسب نیست
    ولی هدف اون ها یه برد ارزون و در دست رس برای برنامه نویسی در تمام جهان هست.
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2012/08/19
    31
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط armay
    سلام رسپبري پاي يه برد چند پردازشي و داراي سيستم عامل هست . بيشتر بدرد زماني ميخوره که بخواي دستگاهت رو از اينترنت کنترل کني وگرنه بيشتر کارهاشو آردوينو هم انجام ميده
    اگر پردازش زيادي داري رسپبري پاي و اگر کم آردوينو
    دليل اينکه رسپبري پاي رو براي اينکه مداراتت رو به نت متصل کني پيشنهاد ميدم چون سيستم عامل داره و درگير پيکربندي پيچيده شبکه نميشي حدودا با شيلد شبکه آردوينو هم يک قيمته !!!
    اما تو پروژه هايي که ارزون ميخواي تموم شه آردوينو ....
    من خودم دارم باهاش خانه هوشمند ميسازم که ايشالا تموم شد مقالشو توي يک تاپيک براتون ميزارم
    2013/03/09
    16
    0

سلام
    يه سوالي کلي که برام پيش اومده اينه که دستور for در اردينو اگه مثلن کريستال 1MHz باشه چقد طول ميکشه وچطور محاسبه ميشه.
    اصن ربطي به کريستال داره يا نه؟!
    مثلن این دستور چند ms طول میکشه ; (++for(x=0;x<1000;x
    ممنون ميشم اگه کمکم کنيد
    2007/06/28
    721
    15

روي برد آردوينو ها از کريستال 16MHZ استفاده شده، شما براي اندازه گيري زماني اون حلقه به دو صورت سخت افزاري و نرم افزاري ميتونيد عمل کنيد:
    در دروش سخت افزار قبل از اجراي حقله يک پايه رو صفر يا يک ميکنيد و بعد از اجراي حلقه وضعيت اون پايه رو عکس ميکنيد، حالا با اسکوپ اندازه ميگيريد که زمان تغيير حالت اون پايه چقدر بوده و اين ميشه مدت زمان اجراي حلقه.
    در روش نرم افزاري ميتونيد از توابع millis() و micros() در قبل و بعد از حلقه استفاده کنيد، کار اين توابع اين هست که مدت زمان سپري شده از زمان اجراي برنامه رو بر ميگردونند، حالا شما اگر قبل از حلقه و بعد از حلقه مقادير اينارو بخوانيد و از هم کم کنيد مدت زمان ما بين اين دو تابع که در واقع مدت زمان اجراي حلقه شما بوده به دست مياد.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2012/08/19
    31
    1

پاسخ : آموزش قدم به قدم آردوینو

سلام بچه ها نظرتون چیه آموزشها رو بعد امتحانات بصورت ویدیویی بزارم گه هم تو سرعت آموزش بهتره هم کمبود وقت منم جبران میشه ؟
    2012/11/04
    78
    6

پاسخ : آموزش قدم به قدم آردوینو+پدیت شد 2 آموزش اظافه شد

هنوز منتظر هستیم عزیر
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

به نام خدا

سلام

بسیار عالی :applause: :applause: :applause: اموزش ها دارن خوب پیش میرن و فوف العادست

اگه هم اموزش ها وئدیوی باشن که عالی تر میشه

اگه هم نه بنده یک پیشنهاد دارم برای اموزش های متنی و PDF
    اون هم این هست که رنگ کد برنامه های که تو فایل های متنی می نویستید پررنگ باشه مثل اولین اموزش شما

ممنونم

موفق باشید
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2013/01/20
    190
    59

دقیقا کجاش داره خوب پیش میره؟! :eek:
    آخرین پست های آموزشی ماله یک ماه پیشه!
    برای آموزشم فیلم که لیندا همیشه فیلماش خوبه هر چند من چیزای دیگشو دیدم ولی آردینو رو ندیدم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

پی دی اف هم dummy فوق العادس برا کسی که تازه میخواد شروع کنه.
    در کل اگه کسی avr کار کرده باشه هم نیاز به آموزش زیادی نداره
    مرجعش یا help یا سایتش!
    2012/08/19
    31
    1

سلام من برگشتم بابت تاخیر عذر میخوام .
    فایلهای ویدویی آماده شدن که فردا پلود میکنم میزارم
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27