ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    2012/08/19
    31
    1

آموزش قدم به قدم آردوینو+پدیت شد 2 آموزش اظافه شد

:wow: :read:سلام قصد دارم آموزش فارسی و قدم به قدم آدروینو رو برای همه دوستان عزیزم آموزش بدم
    ممنون میشم کم کاستی ها رو هم بگید که در آموزشهای بعدی مد نظر قرار بدم :read: :nice: :nerd:
    هر سری بر حسب وقتم یک پارت از آموزشها رو در این پست قرار میدم

پارت اول : مقدمه - معرفی قطعات مورد نیاز - آموزش نصب کامپایلر13/9/1393
    لینک دانلود :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

پارت دوم: راه اندازی led چشمک زن 14/9/1393
    لینک دانلود :

پارت سوم : آموزش راه اندازی led خارجی

پارت چهارم : راه اندازی rgbled

2014/09/30
    74
    0

پاسخ : آموزش قدم به قدم آدروینو

آقا اگه تا آخر ادامه بدی خیلی عالیه!
    2012/08/19
    31
    1

پاسخ : آموزش قدم به قدم آدروینو

:read: ایشلا تا آخر ادامش میدم هدفم اینه افراد زیادی رو بتونم با این مینی کنترلر آشنا کنم تا مثل خودم بخاطر نبود منابع فارسی نندازنش کنار خونه، خیلی امکانات و ... داره که خیلی سرعت عمل و ... رو زیاد میکنه ،مثلا من یک خانه هوشمند با بورد آردوینو نانو و بلوتوث درست کردم اندازه یک جعبه کبریت !!! اونم توی یک روز هزینه ساخت خیلی ارزون میشه و .... ایشالا شما دوستای گلمم نظر بدید تا منه آماتور هم جاییش رو کم کاستی گزاشتم بهتر کنم.

من دانشجوام و با اینترنت gprs میام اونم زیاد نمیشه با این سرعت افتضاح اومد !!!
    از زیاده گویی و.... هم توی مقاله پرهیز کردم و یکراست رفتم سر اصل مطلب تا سریع بشه کار رو پیش ببرم :biggrin:
    :redface:با تشکر حسین بهنام اسکویی :redface:
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

پاسخ : آموزش قدم به قدم آدروينو

جسارتآ آردوينو فقط يک محيط کدنويسي هست ب همراه تعداد زيادي کتابخانه ي مختصر و اصلاح شده،
    بعبارتي يک IDE کامل.
    کامپايلر GCC هست. AVR GCC براي کامپايل C++/C
    2012/08/19
    31
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    جسارتآ آردوينو فقط يک محيط کدنويسي هست ب همراه تعداد زيادي کتابخانه ي مختصر و اصلاح شده،
    بعبارتي يک IDE کامل.
    ممنون که اطلاعات مفیدی رو بهم گفتید منم مبتدیم و هدفم اینه یاد بدم چطور با این بردها کار کنیم برای افرادی که مثل خودم مبتدی هستن و میخوان تازه شروع کنن
    2007/06/28
    721
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    بعبارتي يک IDE کامل.
    ببخشيد ولي نميشه گفت آردوينو فقط يک محيط کدنويسي هست وقتي که به وضوح ميبينيد بردها و شيلدهاي خاص خودش رو داره و در مسير خاصي رو به پيشروي هست که کاملا مستقل از فعاليت هاي ميکرويي avr هست. در واقع طبق گفته شما آردوينو هم يه چيز مثل flow code يا codevision بايد باشه که اصلا اينطور نيست!!
    آردوينو جزو خانواده single board microcontroller ها يا بردهاي کنترلر برنامه پذير هست که توي اين برد ها معمولا ميکروکنترلر يا پردازشگر خاصي رو انتخاب مي کنند و حداقل تجهيزات راه اندازي و آماده به کار کردن اون ميکروکنترلر رو در کنارش قرار ميدن که کار کردن با ميکروکنترلر تقريبا مثل يک لقمه آماده بشه، حالا اين برد ممکن هست به قول شما IDE و کدنويسي خاص خودش رو داشته باشه ممکنم هست مثل breakout board ها فقط امکانات راه اندازي سخت افزاريش فراهم شده باشه،
    يک برد برنامه پذير که IDE خاص خودش رو داره، سخت افزارهاي خاص خودش رو داره، شيلدها و ماژول هاي خاص خودش رو داره، مخاطباي خاص خودش رو داره و مسير پيشرفت خاص خودش هم داره رو نبايد با يک IDE مقايسه کرد که تنها يک نرم افزار هست اگرچه شما ميتونيد با IDE هاي ديگه برد رو پروگرام کنيد يا با IDE آردوينو تراشه خودتون رو در بردي غير از طراحي هاي آردوينو استفاده کنيد!!

از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Study
    ببخشيد ولي نميشه گفت آردوينو فقط يک محيط کدنويسي هست وقتي که به وضوح ميبينيد بردها و شيلدهاي خاص خودش رو داره و در مسير خاصي رو به پيشروي هست که کاملا مستقل از فعاليت هاي ميکرويي avr هست. در واقع طبق گفته شما آردوينو هم يه چيز مثل flow code يا codevision بايد باشه که اصلا اينطور نيست!!
    آردوينو جزو خانواده single board microcontroller ها يا بردهاي کنترلر برنامه پذير هست که توي اين برد ها معمولا ميکروکنترلر يا پردازشگر خاصي رو انتخاب مي کنند و حداقل تجهيزات راه اندازي و آماده به کار کردن اون ميکروکنترلر رو در کنارش قرار ميدن که کار کردن با ميکروکنترلر تقريبا مثل يک لقمه آماده بشه، حالا اين برد ممکن هست به قول شما IDE و کدنويسي خاص خودش رو داشته باشه ممکنم هست مثل breakout board ها فقط امکانات راه اندازي سخت افزاريش فراهم شده باشه،
    يک برد برنامه پذير که IDE خاص خودش رو داره، سخت افزارهاي خاص خودش رو داره، شيلدها و ماژول هاي خاص خودش رو داره، مخاطباي خاص خودش رو داره و مسير پيشرفت خاص خودش هم داره رو نبايد با يک IDE مقايسه کرد که تنها يک نرم افزار هست اگرچه شما ميتونيد با IDE هاي ديگه برد رو پروگرام کنيد يا با IDE آردوينو تراشه خودتون رو در بردي غير از طراحي هاي آردوينو استفاده کنيد!!
    دوست عزيز،
    منظور بنده بخش نرم افزاري و کدنويسي آردوينو بود.
    همه ي مطالب شما درست و صحيح.
    اما آردوينو با همه ي استاندارد سازي نرم افزاري و سخت افزاري ومحبوبيت فوق العاده ش،
    از نظر کدنويسي وابسته ي کامل به AVR GCC هست،
    و در واقع موتور اصلي همه ي اين نو آوري و مسير پيشرفت نرم افزاري، GCC است.

هدف بنده فقط مطلع کردن دوست عزيزي بود ک آردوينو رو کامپايلر خطاب کرده بودند.
    همين!

در ضمن:
    کاملا مستقل از فعاليت هاي ميکرويي avr هست
    !!
    مساله ي واضحي هست ک بدون پشتيباني فوق العاده ي ATMEL ، آردوينو هرگز ب اين اندازه موفق نميشد.

موفق باشيد.
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : آموزش قدم به قدم آردوينو

رضا خان شما هم انگار خواب نداريا
    بگذريم بحثش زياده و اگرچه شيرينه ولي موضوع اصلي تاپيک آموزش هست و حيفه حالا که دوستمون زحمت ميکشه بينش بحث متفرقه بياد. آقا ادامه بده ما اين وسط يه بحث کوچيک کرديم که فکر نکني کسي نميخوانه و انگيزه ادامه داشته باشي و بدوني ممکنه افرادي بخونن که اطلاعاتشون در اين زمينه بيشتر باشه پس بهتره سعي کني سوتي ندي و تمام توان و دانشت رو صرف کني ايشالااااا :agree:
    موفق باشي
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2014/11/29
    13
    2

کد براي خوندن انکدر

[code=c][pre][pre]
    کد:
    /* Read Quadrature Encoder
     * Connect Encoder to Pins encoder0PinA, encoder0PinB, and +5V.
     *
     * Sketch by max wolf / www.meso.net
     * v. 0.1 - very basic functions - mw 20061220
     *
     */ 

int val; 
     int encoder0PinA = 6;
     int encoder0PinB = 7;

int encoder0Pos = 0;
     int encoder0PinALast = LOW;
     int n = LOW;

void setup() { 
      pinMode (encoder0PinA,INPUT);
      pinMode (encoder0PinB,INPUT);
      Serial.begin (9600);
     } 

void loop() { 
      n = digitalRead(encoder0PinA);
      if ((encoder0PinALast == LOW) && (n == HIGH)) {
       if (digitalRead(encoder0PinB) == LOW) {
        encoder0Pos--;
       } else {
        encoder0Pos++;
       }
       Serial.print (encoder0Pos);
       Serial.print ("/");
      } 
      encoder0PinALast = n;
     }
    [/pre][/pre][/code]
    2012/08/19
    31
    1

پاسخ : آموزش قدم به قدم آردوینو

سلام دوستای خوبم فکر نکنید ادامه نمیدم ها !!! یکماهی بخاطر امتحانات نیستم و ایشالا بعدش با سرعت بیشتری کار رو پیش میبریم شما هم اگر مقالاتی نوشتید و یا آموزشی که جالب هست بزارید تا همه در کنار همدیگه استفاده کنیم و سطح علمی هممون بالا بره
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27