ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 56
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام و درود،
    آیا Driver ارائه شده توسط شرکت سازنده ی CH340 را نصب نمودید؟
    بله همه جا همین درایور پیشنهاد شده.منم درایور رو نصب میکنم و پیغام موفقیت نصب هم میده اما برد رو نمیشناسه
    وقتی Arduino Nano را به رایانه وصل می کنید در Device Manager چه چیزی نشان داده می شود؟
    به عنوان یه unknown device تو usb ها میاره
    2014/10/05
    1,546
    1,088

پاسخ : مشکل نصب نشدن درایور آردوینو UNO (حل شد + راه حل) (درایور برای تراشه مبدل CH340)

نقل قول نوشته اصلی توسط B2

بله همه جا همین درایور پیشنهاد شده.منم درایور رو نصب میکنم و پیغام موفقیت نصب هم میده اما برد رو نمیشناسه

به عنوان یه unknown device تو usb ها میاره
    با سلام و درود
    1- بررسی نمایید در هنگام وصل نمودن آردوینو به رایانه، در فهرست Tools و در زیر فهرست Port چیزی اضافه می شود یا نه.
    2- در جلوی عبارت unknown device در پرانتز موردی مثل (COM5) نوشته شده است یا خیر؟ مثلاً این شکلی unknown device (COM5)
    3- از چه سیستم عاملی استفاده می نمایید؟ از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید این مطلب را بخوانید:

ویرایش توسط فکر : 2016/10/12 در ساعت 06:44
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

با سلام و درود
    1- بررسی نمایید در هنگام وصل نمودن آردوینو به رایانه، در فهرست Tools و در زیر فهرست Port چیزی اضافه می شود یا نه.
    2- در جلوی عبارت unknown device در پرانتز موردی مثل (COM5) نوشته شده است یا خیر؟ مثلاً این شکلی unknown device (COM5)
    3- از چه سیستم عاملی استفاده می نمایید؟ از ویندوز 8 یا 10 استفاده می کنید این مطلب را بخوانید:

سلام
    1.نه نمیاره. اگه تو کامپورت میاورد باز میشد یه کاری کرد.
    2.نه این هم نیست
    3.ویندوز 7
    تو همین کامپیوتر برد اردوینو میکرو بدون مشکل کار میکنه برد نانو با کنترلر 340 رو نمیاره.
    2014/10/05
    1,546
    1,088

سلام
    1.نه نمیاره. اگه تو کامپورت میاورد باز میشد یه کاری کرد.
    2.نه این هم نیست
    3.ویندوز 7
    تو همین کامپیوتر برد اردوینو میکرو بدون مشکل کار میکنه برد نانو با کنترلر 340 رو نمیاره.
    با سلام و درود
    طول سیمی که استفاده می کنید چقدر است؟

این موارد را بررسی نمایید:
    1-

2-

2009/10/13
    1,434
    80
    B2

طول سیمی که استفاده می کنید چقدر است؟
    کابلم 2 متری جنس خوبی هم داره.چطور؟ تجربه ای داشتید از موثر بودن طول کابل؟
    2014/10/05
    1,546
    1,088

کابلم 2 متری جنس خوبی هم داره.چطور؟ تجربه ای داشتید از موثر بودن طول کابل؟
    با سلام و درود
    از یک سیم با طول کم تر مثلاً 20 سانتی متری استفاده نمایید.
    در مواردی مشاهده شده است که استفاده از سیم کوتاه تر موجب حل مشکل گردیده است:

Update: I used the short (30cm, 1ft) blue USB cable that came with the previous Nano's on the Win7 systems. Replaced that with a 2 meter cable and now one Win7 system runs OK.
    2009/10/13
    1,434
    80
    B2

در مواردی مشاهده شده است که استفاده از سیم کوتاه تر موجب حل مشکل گردیده است:
    من لینکی که گذاشتید رو با دقت خوندم شما منظورش رو برعکس متوجه شدی یه جورایی!
    Update: I used the short (30cm, 1ft) blue USB cable that came with the previous Nano's on the Win7 systems. Replaced that with a 2 meter cable and now one Win7 system
    runs OK
    اینجا داره میگه قبلش از یه کابل 30 سانتی استفاده میکرده و وقتی با یه کابل 2 متری جایگزین کرده مشکل حل شده! دقیقا دوستاش ب این نتیجه رسیدن ک کابل 30 سانتیه مشکل داشته و در پست بعد بهش گفتن:I would guess that the nice 30cm cables have got broken wires / bad connections.
    که خودشم قبول کرده و گفته در واقع کابل 30 سانتی متری قطعی داشته:It was a broken wire indeed. And it took me a while to find that out.
    این عکسهارو هم از کابل خرابش گذاشته:

لطفا درباره تجربه خودتون بگید ک از چه کابلی استفاده کردید؟
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    363

به روز رسانی:
    1- پس از ارسال درخواست لینک دانلود درایور به بخش پشتیبانی فنی شرکت سازنده ی تراشه ی CH340 آنها لینک دانلود درایور را برای ما ارسال کردند.که با مراجعه به این آدرس میتوایند آن را دانلود کنید:

با تشکری از زحمت دوستان به خاطر قرار دادن این درایور من این درایور رو دانلود و نصب کردم و چون CH341 روی بردم هست برد به خوبی جواب داد لازم به ذکر است که در device manager برد Arduino Uno من رو با نام CH340 میشناسه ویندوز 8.1 و 64bit هم استفاده می کنم. نکته ی دیگه اینکه قبل از نصب برد وقتی به نرم افزار IDE1.6.12 مراجعه می کردم گزینه ی port در منوی Tools خاموش بود و پس از نصب برد، روشن شد. در ضمن وقتی من فایلی که دوستمون قرار داده بودند رو باز کردم فایل نصبی در پوشه ی CH341SER رو نصب کردم (2 دقیقه هم نصبش طول کشید هیچ چیزی هم مشخص نبود که داره نصب میشه فقط تا تموم شد پیغام داد)
    ویرایش توسط amin20107 : 2016/11/18 در ساعت 03:48
    2013/04/28
    1
    1

با سلام و عرض وقت بخیر

بنده یک برد uno r3 تهیه کردم و متوجه شدم نزدیک ترین آی سی به پورت usb از نوع mega 16u2 هست . نرم افزار ide رو هم از سایت اصلی دانلود کردم . ولی داخل device manager تو قسمت پورت ها اسم Arduino uno رو میاره ولی با یک علامت خطر روش . چراغ L روی برد هم همیشه چشمک میزنه . موقعی هم که میخوام برنامه ای رو آپلود کنم این خطا رو میده :

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM3": The system cannot find the file specified.

قسمت انتخاب پورت توی برنامه هم غیر فعاله . واقعا موندم چه جوری نصبش کنم
    2014/10/05
    1,546
    1,088

نقل قول نوشته اصلی توسط Asfia

با سلام و عرض وقت بخیر

بنده یک برد uno r3 تهیه کردم و متوجه شدم نزدیک ترین آی سی به پورت usb از نوع mega 16u2 هست . نرم افزار ide رو هم از سایت اصلی دانلود کردم . ولی داخل device manager تو قسمت پورت ها اسم Arduino uno رو میاره ولی با یک علامت خطر روش . چراغ L روی برد هم همیشه چشمک میزنه . موقعی هم که میخوام برنامه ای رو آپلود کنم این خطا رو میده :

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM3": The system cannot find the file specified.

قسمت انتخاب پورت توی برنامه هم غیر فعاله . واقعا موندم چه جوری نصبش کنم
    با سلام و درود
    در این صفحه بخش Install the board drivers را مطالعه نمایید:

همچنین نحوه نصب Driver در این مقاله توضیح داده شده است:

صفحه 5 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 56