ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2010/12/30
    47
    0

پایه pd در پ امپ

سلام.تو بعضی از ای سی های تقویت کننده پایه ای به نام pd که همون powerdown هست وجود داره.حالا سوالم اینه:این پایه ها چطور فعال میشن؟یعنی با چه سطح ولتاژِ؟اخه تو پروتوس هر ولتاژی که بهش بدی یه جور خروجی میده.میشه با پالس اونو کنترل کرد؟میشه مستقیم با میکرو درایوش کرد؟اگه فعال بشه کلا خروجی قطع میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    2009/09/27
    1,128
    42

پاسخ : پايه pd در پ امپ

بستگي به خود آي تقويت کننده داره، اما معمولا اين پايه ها active low هستند يعني با ولتاژ سطح منطقي صفر مي تونيد خاموشش کنيد. با خود پايه ميکرو هم ميشه راه اندازيش کرد. اگر فعال بشه آي سي خاموش ميشه (جريان خيلي کمي مصرف ميکنه).
    ---------
    .
    .
    ...........
    2010/12/30
    47
    0

پاسخ : پایه pd در پ امپ

ممنون.یعنی میشه یه جورایی با دادن یه فرکانس به این پایه در زمان خاصی اجازه روشن شدنش رو داد.شبیه به ای سی ها سوییچ گر.درسته؟
    2009/09/27
    1,128
    42

پاسخ : پايه pd در پ امپ

اين پايه ها حساس به سطح هستند و ميشه با يک پالسي مثل pwm کنترلشون کرد.
    فقط بايد به زمان لازم براي خاموش و روشن شدن تقويت کننده هم از روي ديتا شيت توجه کني.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2010/12/30
    47
    0

ممنون.پس اینطور که گفتید زمانی که pwm از سطح یک به صفر میره این پایه فعال میشه.درسته؟
    2010/12/30
    47
    0

ممنون که جواب ميدين.من يه تقويت کننده دارم به اين اسم:ad4817-1 ميخواستم بدونم اين چيزي که شما گفتيد در مورد اين ايسي صدق ميکنه؟
    شرمنده فقط جهت اطمينان:اگه تغذيه اي سي +/-5 ولت باشه با توجه به جدول من کمتر از 2ولت(يعني صفر بدم) پايه فعال ميشه.اگه هم کلا اين پين آزاد باشه مثل يه تقويت کننده عادي کار ميکنه.درست گفتم؟
    2010/12/30
    47
    0

اینم جوابی هست که دوستمون تو پیغام خصوصی به سوال من دادن که بنادرخواست ایشون جواب رو هم اینجل قرار میدم شاید به درد کسی خورد

"ببين شما ديتاشيت رو دانلود کني و بري ستون سمت راست، پايين توي صفحه 15 و ادامه اش توي صفحه 16 خوب توضيح داده. ولتاژ فعال سازي که بايد به اين پايه اعمال بشه تا روشن بشه بستگي به ولتاژ تغذيه مثبت داره. دو تا هم مثال زده.
    صفحه 4 هم آخراي صفحه زمان روشن و خاموش شدن رو گفته. حواست باشه اينارو رعايت کني.
    اين جوري که من ديتاشيت رو ديدم قطعه حساسيه. حواست باشه وقت PCB کشيدن دقت کني."

"بله ديگه، کلا تو قطعات الکترونيک اگر خط بالاي پايه اي باشه يعني اون پايه active low هستش و با ولتاژ سطح پايين فعال ميشه. تو حالتي که گفتي اگر ولتاژ اين پايه رو کمتر از 2 ولت بدي اون پايه فعال ميشه و در نتيجه تقويت کننده خاموش ميشه و بالعکس وقتي اين پايه بالاي 4 ولت باشه، اين پايه غير فعال و در نتيجه تقويت کننده تو حالت عادي خودش کار مي کنه. در مورد اين که آزاد باشه، هيچ وقت اين کارو نکن. بيا و اون پايه رو پول پ کن تا بعدا بتوني روشن و خاموشش کني. وقتي پول پ کردي حتما مقاومت بزار بين تغذيه مثبت و پايه تا وقتي با ميکرو اون پايه رو صفر کردي مدارت جرقه نزنه !! هم مي توني مقاومت بزاري، هم مي توني زنر بزاري، هم مي توني ترانزيستور بزاري، هم مي توني ....
    تو ديتاشيت هم گفته که ول نزاريد اين پايه رو اگر لازمش نخواهيد داشت اون رو به تغذيه مثبت وصل کنيد.
    بعدا حوصله داشتي اين گفتگوهارو بزار تو همون پستت تا دوستان ديگه هم بخونن شايد به دردشون خورد.
    موفق باشي."
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7