ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2009/09/27
    1,128
    37

حداکثر سرعت ارسال ديتا به ماژول بلوتوث مثل HC-05

دوستان همونطور که ميدونيد تو پروتکل بلوتوث مثل USB ديگه باودريت مطرح نيست. يعني ديتا با يک سرعت ثابتي ارسال ميشن.
    1. وقتي از ماژولي مثل HC-05 يا مشابه استفاده ميشه ما ديتا رو با يک باودريت ثابتي براي ماژو مي فرستيم و اون براي ما کار ارسال رو انجام ميده. حالا تو اين ارتباط سريال بين ميکرو و ماژول باودريت مهمه. مي خواستم بدونم کسايي که با اين ماژولا کار کردند ميدونند تا چه باودريتي ميشه به ماژول ديتا داد ؟
    2. من ميخوام که ديتا رو با فاصله زماني 200 ميکرو ثانيه (15 بايت) و با باودريت بالاتر از 230400 به ماژول بدم تا براي بلوتوٍث کامپيوتر بفرستم. به نظرتون اين کار شدنيه ؟
    ديتاشيت رو خوندم ميگه که تا سرعت 1Mbps ميشه به ماژول داد، اما مي خواستم بدونم دوستان تا عمل به چه باود ريتي رسيدن.
    مرسي

اضافه شده در تاریخ :
    کسي از عزيزان تا به حال با اين ماژولا با اين باودريت کار نکرده ؟
    با BC-04 چي ؟ حداکثر باودريتي که استفاده کرديد چقدر بوده ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2009/09/27
    1,128
    37

پاسخ : حداکثر سرعت ارسال ديتا به ماژول بلوتوث مثل HC-05

وقتي از اين ماژول استفاده مي کنيم، مثل مبدل هاي USB2TTL مياد و پورت کام به وجود مياره ؟ در اين صورت براي اسفاده از اين ماژول توي کامپيوتر بايد باودريت براش تنظيم کنيم ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

اين ماژولا وقتي تو سيستم پير ميشن يه پورت سريال به سيستم اضافه مي کنن.
    شما ميتونيد باود ريت ست کنيد ولي چون در عمل شما دارين از بلوتوث استفاده ميکنيد و بلوتوث هم باود ريت نداره پس هيچ تاثيري نداره! و باود ريت خروجي ماژول فقط و فقط از طريق کانفيگ کردن ماژول انجام ميشه
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2009/09/27
    1,128
    37

ممنون از جوابت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    اين ماژولا وقتي تو سيستم پير ميشن يه پورت سريال به سيستم اضافه مي کنن.
    شما ميتونيد باود ريت ست کنيد ولي چون در عمل شما دارين از بلوتوث استفاده ميکنيد و بلوتوث هم باود ريت نداره پس هيچ تاثيري نداره! و باود ريت خروجي ماژول فقط و فقط از طريق کانفيگ کردن ماژول انجام ميشه
    يعني من ميام و مثلا توي لب ويو با اون پورت کام ديتا رو مي گيرم و مي فرستم ؟ اينجوري که محدوديت پورت سريال مياد تو ماجرا ؟ مثلا براي استفاده از پورت کام بايد بهش باودريت بدم.
    من ميخوام ديتا رو با نرخ بالا مثل هموني که توي پست اول گفتم براي ماژول بفرستم. يا بهتر بگم ميخوام ديتا رو با فاصله زماني 100 ميکرو ثانيه به ماژول بدم. اين طرف (يعني ميکرو و ماژول ) براي کانفيگ يک دستور AT-COMMAND هستش براي تنظيم باودريت. اون براي چي هستش ؟
    توي لپ تاپ من بايد با سخت افزار بلوتوثش ارتباط برقرار کنم يا سخت افزار پورت کام ؟
    ---------
    .
    .
    ...........
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

چون دستگاه بلوتوثه و خود بلوتوث چيزي به عنوان باود ريت نداره؛ اون باود ريته الکيه! اصلا فکر نکنم اعمال بشه، شما هرچي دوست داري بزار.
    شما اگه ابزار برنامه نويسيتون اين قابليت رو داشته ميتونيد به صورت مستقيم به ماژول کانکت بشين و باهاش تبادل ديتا داشته باشين، اسمش SPP يا RFCOMM هست.
    اين ماژولا هم بهشون ميگن آداپتور بلوتوث به سريال، يعني بلوتوث رو به سريال تبديل ميکنه، که بلوتوثش از کامپيوتر يا موبايل يا يه دستگاه بلوتوث ديگه مياد و سمت سريالش که به ميکرو متصل ميشه دقيقا UART هست و نياز به کانفيگ UART داره، و اون چيزي که تو مد کانفيگ رو دستگاه تنظيم ميکنين فقط مربوط به ارسال اطلاعات از ماژول به ميکرو هست
    2012/08/16
    49
    0

سلام دوست عزيز اون باود ريتي که شما نوشتيد يعني 230400 من توسط محيط HYPERTERMINAL ويندوز بهش رسيدم و کاملا تو اون باود ريت جواب ميداد
    دستور ?AT+UART براي فهميدن مقدار باودريت حال حاضر ماژوله
    و توسط دستور زير ميشه اونو تغيير داد,مثلا:
    AT+UART=230400,0,0\r\n مقدار باود ريت برابر 230400 و مقدار بيت stop يک بيت و بيت توارن none تنظيم ميشود.موفق باشيد
    2009/09/27
    1,128
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    چون دستگاه بلوتوثه و خود بلوتوث چيزي به عنوان باود ريت نداره؛ اون باود ريته الکيه! اصلا فکر نکنم اعمال بشه، شما هرچي دوست داري بزار.
    يعني من همون اول کار بيام و ديتا رو بفرستم ؟ خود ماژول باودريت UART ميکرو رو مي فهمه ؟
    سلام دوست عزيز اون باود ريتي که شما نوشتيد يعني 230400 من توسط محيط HYPERTERMINAL ويندوز بهش رسيدم و کاملا تو اون باود ريت جواب ميداد
    دستور ?AT+UART براي فهميدن مقدار باودريت حال حاضر ماژوله
    و توسط دستور زير ميشه اونو تغيير داد,مثلا:
    AT+UART=230400,0,0\r\n مقدار باود ريت برابر 230400 و مقدار بيت stop يک بيت و بيت توارن none تنظيم ميشود.موفق باشيد
    پس من مي تونم باودريت رو اينجا تنظيم کنم و مثل اين مي مونه که دارم با کامپيوتر ارتباط سريال برقرار کنم ؟ اون طرفم همين باودريت رو ميزارم و تموم.
    شما اگه ابزار برنامه نويسيتون اين قابليت رو داشته ميتونيد به صورت مستقيم به ماژول کانکت بشين و باهاش تبادل ديتا داشته باشين، اسمش SPP يا RFCOMM هست.
    من ميخوام با لب ويو برنامه بنويسم و با ماژول ارتباط برقرار کنم. يه تابعي هست توي لب ويو به اسم BLUETOOTH RFCOMM SERVISE ، من اومدم از اين تابع استفاده مردم، وقتي بلوتوث موبايلمو مي شناسه، يک سري از سرويسا برام مياره. اين يکي از سرويساش هست. حدود 7 تا مياره.

ين ماژولا هم بهشون ميگن آداپتور بلوتوث به سريال، يعني بلوتوث رو به سريال تبديل ميکنه، که بلوتوثش از کامپيوتر يا موبايل يا يه دستگاه بلوتوث ديگه مياد و سمت سريالش که به ميکرو متصل ميشه دقيقا UART هست و نياز به کانفيگ UART داره، و اون چيزي که تو مد کانفيگ رو دستگاه تنظيم ميکنين فقط مربوط به ارسال اطلاعات از ماژول به ميکرو هست
    من کلا يک ارتباط بيسيم با سرعت بالا (زير 10Mbps) ميخوام که بشه با ميکرو راش انداخت. مثلا ورودي سريال داشته باشه. البته اون طرف ديگه نمي خوام ماژول بزارم. مستقيم با لپ تاپ بگيرمش. شما جيزي سراغ داريد براي اين کار که تو ايرانم پيدا بشه ؟
    هم HC-05 و هم BC-04 هر دو جزو آداپتور بلوتوث به سريال هستند ؟

ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

همه اين ماژولا آداپتور هستن.
    شما وقتي از طريق بلوتوث مثلا گوشي يا لپتاپ به ماژول ديتا ميفرستين اون ديتا از طريق پروتکل بلوتوث به ماژول منتقل ميشه! حالا ماژول مياد اين ديتاي دريافتي رو از طريق بلوتوثش ميگيره و با UART به ميکرو ميفرسته ، و ديتاهايي که از طريق UART ميگيره رو به بلوتوث ميفرسته! اگه شما اين بخش رو کامل متوجه شده باشيد ميينيد که اين UART هيچ ارتباطي با اون بلوتوثه نداره و ماژول داره اين 2تارو به هم ربط ميده، پس تنظيمات کانفيگ UART فقط تو بخش ارتباط ميکرو با ماژوله، و هيچ ربطي به بخش ارتباط لپتاپ با ماژول نداره که تو لپتاپ مثلا رو چه باود ريتي تنظيمش کرده باشيد!!! اون چيزي که تو لپتاپ به عنوان پورت سريال ميبينيد يه پورت سريال مجازيه و هر ديتايي که ميگيره رو بدون توجه به باود ريتي که براش ست کرديد به کنترلر بلوتوث ميفرسته و کنترلر بلوتوث با نهايت سرعت قابل انتقال ماژولتون اون ديتارو به ماژول ميفرسته. و هرچي باود UART ماژول بالاتر باشه ديتاهاي دريافتي از بلوتوث سريع تر به ميکرو منتقل ميشن.
    براي سرعت هاي بالاتر هم ميتوني بري دنبال واي فاي
    2012/11/22
    42
    2

سلام ماژولHC 05 راه انداختم
    یه سوال : میخوام با برنامه blue term که روی اندروید نصب میشه و میکرو و کیبرد که ال سی دی گرافیکی و ماژول بهش وصله
    میخوام هر چی که روی گوشی میفرستم رو روی ال سی دی گرافیکی نشون بدم و هرچی از کیبرد میفرستم رو روی گوشی نشون بدم یکی زخمت بکشه برنامه رو بزبون بیسیک بگه چیکار کنم فقط یکم توجیه کنه کافیه
    سخت افزار الان کامله فقط برنامه رو نمیدونم چجوری شروع کنم منظورم چه دستوراتی برای این ارتباط برقرار کنم؟
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9