اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشنای 10 پاور ال ای دی 10 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشنای 10 پاور ال ای دی 10 وات

من 10 تا پاور 10 وات گرفتم . خواستم عکساشو از وقتی روشنه قرار بدم تا بقیه هم ببین

پاسخ : روشنای 10 پاور ال ای دی 10 وات

با چی راه اندازیشون کردی؟

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز ولتاژ و جریان چی دادی بهشون و چطور بستیشون؟
      مرسی
      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

عزیز این 10تا پاور ال ای دی که بستی تقریبا اندازه یه لامپ چند وات کم مصرف نور داشت حدودا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
          با چی راه اندازیشون کردی؟
          نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
          سلام
          دوست عزیز ولتاژ و جریان چی دادی بهشون و چطور بستیشون؟
          مرسی
          نوشته اصلی توسط MZN84
          عزیز این 10تا پاور ال ای دی که بستی تقریبا اندازه یه لامپ چند وات کم مصرف نور داشت حدودا؟
          وصل کردم به پاور کامپیوتر . ولتاژ 12 ولت رو با گذاشتن دوتا دیود به 11 ولت تغییر دادم تا زیاد داغ نکنه بصورت موازی بسته شدن جریان هم فکر کنم هر کدوم 1 آمپر میکشه که با هم میشه 10 امپر . لومنش هم هر کدوم اگه 800 حساب کنیم ، میشه 8000 لومن یه لامپ 60 وات کم مصرف لومنش برابر با 3600 هستش

دیدگاه

ممنون از جواب ولی در مورد وصل کردنشون اشتباه میکنی.اینهارو باید با جریان ثابت بایاس کرد نه ولتاژ. چون با گرم شدن،باعث افزایش زیاد جریان عبوری میشه و کم کم میسوزن.حیفه، این همه هزینه کردی بعد بسوزن. :sad:

دیدگاه

دوستمون درست میگه. سری کردن دیود باهاش کار درستی نیست. الان لامپ ها به شدت در وضعیت آسیب پذیری قرار داره دیگه ایجوری روشنش نکنین.باید به جاش مقاومت آجری 2 اهم 5 وات بزارید(برای هر الیدی یک مقاومت مجزا) خودم هم از همین الیدی ها استفاده کردم و با سری کردن یه مقاومت 2 اهم میزنم به 12 ولت. چون 12 ولت پاور معمولا زیر بار افت میکنه بعد از روشن کردن الیدی ها ولتاژ دو سر مقاومت دو اهم رو بخونید و تقسیم بر 2 کنید میشه جریان عبوری از هر لامپ. اگر کم بود یه مقاومت مناسب دیگه با هر یک از مقاومت الیدی ها موازی کنید تا جریان به 900 میلی برسه. :mrgreen: احتمالا نیاز نباشه و همین 2 اهم کافی باشه. :mrgreen:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X