اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه وات

سلام . یک سوال خیلی ساده و ابتدایی درباره توان دارم :redface:
    مصرف یک لامپ 100 وات یا هر وسیله مصرفی دیگری بر ثانیه محاسبه میشه یا بر ساعت یا از واحد دیگری برای زمان استفاده میشه .. یعنی اون لامپ در هر ثانیه 100 وات مصرف میکنه یا در هر ساعت 100 وات مصرف میکنه .
    این سوال از اینجا برای من مطرح شده که می خوام مصرف انرژی رو برای یک اینورتر 24 به 220 ولت 1000 وات محاسبه کنم و اگر یک باطری 24 ولت 60 امپر ساعت در طرف ورودی داشته باشیم و خروجی هم فقط یک لامپ 100 وات باشه چقدر زمان میبره تا باطری دشارژ بشه
    با تشکر
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : محاسبه وات

نوشته اصلی توسط amintlk
    مصرف یک لامپ 100 وات یا هر وسیله مصرفی دیگری بر ثانیه محاسبه میشه یا بر ساعت یا از واحد دیگری برای زمان استفاده میشه .. یعنی اون لامپ در هر ثانیه 100 وات مصرف میکنه یا در هر ساعت 100 وات مصرف میکنه .
    این سوال از اینجا برای من مطرح شده که می خوام مصرف انرژی رو برای یک اینورتر 24 به 220 ولت 1000 وات محاسبه کنم و اگر یک باطری 24 ولت 60 امپر ساعت در طرف ورودی داشته باشیم و خروجی هم فقط یک لامپ 100 وات باشه چقدر زمان میبره تا باطری دشارژ بشه
    با تشکر
    باتری شما توانایی دادن 60 امپر در ولتاژ 24 در یک ساعت را دارد

باتری شما 24*60 = 1440 وات می باشد و می تواند توسط اینورتر 1440/100=14.4 ساعت لامپ را روشن نگاه دارد ! البته با احتساب بازده اینورتر و مسائل دیگر روی 8 ساعت حساب کنید :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
      با تشکر
      باسلام وتشکرازاظهارنظردوست عزیز saeedxs
      توان هرمصرف کننده برقی یعنی این مقدارتوان دریکساعت,,برای مثال همان لامپ 100 وات رادرنظربگیرید اکر با واتمتراندازه گیری کنید توان آن 100 وات است واین یعنی توان لحظه ای,
      برای اندازه گیری انرژی مصرفی درساعت W=pt=100w*3600s=360000J=360Kj
      P توان لحظه ای که 100 وات بود
      tزمان است که 3600 ثانیه است
      J(ژول)واندازه گیری انرژی,,,یک ژول برابراست با یک وات دریک ثانیه J=1w*1s
      همین لامپ در10 دقیقه چقدرانرژی مصرف میکندW=100*600s=60000J=60KJ
      محمدرضامکوندی
      WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
      MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

با سلام و تشکر از دوستان عزیز
        دوست عزیز توان کمیتی است موثر و مستقل از زمان
        یعنی شما برای محاسبه توان مقدار موثر سیگنال توان رو محاسبه می کنید که این سیگنال ناشی از ضرب لحظه ای مقدار ولتاژ در جریان هستش و برای بدست آوردن زمان عملکرد اینورتر یه راهکار ساده هست به اسم موازنه توان که با فرض صرف نظر از تلفات استفاده میشه
        خوب لامپ 100 وات چقدر جریان میآ‌کشه? 0.45
        0.45*220=24*I
        I=100/24
        I=4.15
        t=60/4.15
        t=14.45
        همون طور که دوستان فرمودن
        موفق باشید
        هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

سلام خدمت اساتیذ یه سوال داشتم . من میخوام یه ups بخرم منتهی خواستم بدونم فرمول محاسبه وات به چه صورت هست . مثلا روی پاور لبتاب زده

out put
          19.5 ولت در 4.5 امپر
          و

input
          220 ولت در 2 امپر

حالا واسه محاسبه ولت امپر و وات چی رو در چی ضرب میکنین ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silvanaboy
            سلام خدمت اساتیذ یه سوال داشتم . من میخوام یه ups بخرم منتهی خواستم بدونم فرمول محاسبه وات به چه صورت هست . مثلا روی پاور لبتاب زده

out put
            19.5 ولت در 4.5 امپر
            و

input
            220 ولت در 2 امپر

حالا واسه محاسبه ولت امپر و وات چی رو در چی ضرب میکنین ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
            جریان ضربدر ولتاژ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
              جریان ضربدر ولتاژ
              دوست عزیز ممنون از پاسختون ولی سوال من هم همین بود که واسه محاسبه وات جریان کدوم یکی ضرب میشه ورودی یا خروجی ؟؟ و یا فرمولش چیه ؟

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از پاسختون ولی سوال من هم همین بود که واسه محاسبه وات جریان کدوم یکی ضرب میشه ورودی یا خروجی ؟؟ و یا فرمولش چیه ؟
                ممکنه اون نوشته ها زیاد جالب نباشن مخصوصا جنس های چینی. شما باید برای بدست اوردن توان مصرفی وسیله ابتدا باید از ان خروجی بگیرید و مصرف ان را حداکثر کنید مثلا اگر ان وسیله لبتاپ است برنامه های سنگین اجرا کنید و ولوم را تا اخر زیاد کنید و اگر تلویزیون است صدای ان را تا اخر زیاد کنید تا مصرف واقعی و حداکثر ان ها مشخص شود و در همین حالت حداکثر میزان امپر ورودی ان را با امپر متر اندازه بگیرید سپس توان از رابطه P=I*V بدست میاید . I رو که اندازه گرفتید و V هم 220 می باشد

دیدگاه

ضمنا واسه لبتاپ باید امپر قبل اداپتور رو اندازه بگیرید یعنی امپر سیمی که از پیریز برق میاد بیرون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
                    ممکنه اون نوشته ها زیاد جالب نباشن مخصوصا جنس های چینی. شما باید برای بدست اوردن توان مصرفی وسیله ابتدا باید از ان خروجی بگیرید و مصرف ان را حداکثر کنید مثلا اگر ان وسیله لبتاپ است برنامه های سنگین اجرا کنید و ولوم را تا اخر زیاد کنید و اگر تلویزیون است صدای ان را تا اخر زیاد کنید تا مصرف واقعی و حداکثر ان ها مشخص شود و در همین حالت حداکثر میزان امپر ورودی ان را با امپر متر اندازه بگیرید سپس توان از رابطه P=I*V بدست میاید . I رو که اندازه گرفتید و V هم 220 می باشد
                    چسارتا یه سوال
                    وقتی امپر ورودی رو که زده 2 امپر در ولتاژ ورودی یعنی 220 ضرب بشه میشه 440 . این عدد وات هست یا ولت امپر . ؟ چون اگه وات باشه خیلی زیاد هست که یه لب تاب یعنی 440 وات ؟؟!! فکر کنم این میشه ولت امپر . وات نیست درسته ؟؟

دیدگاه

چسارتا یه سوال
                      وقتی امپر ورودی رو که زده 2 امپر در ولتاژ ورودی یعنی 220 ضرب بشه میشه 440 . این عدد وات هست یا ولت امپر . ؟ چون اگه وات باشه خیلی زیاد هست که یه لب تاب یعنی 440 وات ؟؟!! فکر کنم این میشه ولت امپر . وات نیست درسته ؟؟
                      ولت امپر همون وات می باشد
                      گفتم که به نوشته ها اعتماد نکنید باید خودتون اندازه بگیرید

دیدگاه

چسارتا یه سوال
                        سلام
                        مصرف توان معمولآ رو خود لبتاب زده میشه...........توان منبع تغذیه معمولآ بیشتر هست و با توجه به جریان خروجی منبع تغذیه و ولتاژ خروجی محاسبه میشه......
                        اون 2 آمپر پیک جریان ورودی محسوب میشه در لحظه اتصال به برق شبکه رو نشون دهنده ...........
                        ولت آمپر توان ظاهری نامیده میشه و وات توان اکتیو هست...........که کنتورهای خانگی وات رو محاسبه میکنه...

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                          سلام
                          مصرف توان معمولآ رو خود لبتاب زده میشه...........توان منبع تغذیه معمولآ بیشتر هست و با توجه به جریان خروجی منبع تغذیه و ولتاژ خروجی محاسبه میشه......
                          اون 2 آمپر پیک جریان ورودی محسوب میشه در لحظه اتصال به برق شبکه رو نشون دهنده ...........
                          ولت آمپر توان ظاهری نامیده میشه و وات توان اکتیو هست...........که کنتورهای خانگی وات رو محاسبه میکنه...
                          خیلی ممنون از پاسخ شفاف تون
                          من میخوام یه ups بگیرم و میخوام حدودی توان مصرفی وسیله هام رو محاسبه کنم جالا باید واسه محاسبه وات مصرفی مقادیر وردی روی منبع تغذیه رو در هم ضرب کنم یا مقادیر خروجی که dc هست ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                            سلام
                            فرق توان اکتیو و ظاهری چیه؟

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسخ شفاف تون
                              من میخوام یه ups بگیرم و میخوام حدودی توان مصرفی وسیله هام رو محاسبه کنم جالا باید واسه محاسبه وات مصرفی مقادیر وردی روی منبع تغذیه رو در هم ضرب کنم یا مقادیر خروجی که dc هست ؟؟
                              سلام
                              شما توان خروجی رو محاسبه کن ...........مجموع توان مصرف کننده محاسبه کن و در نظر داشت بهتره ups انتخاب
                              کنی که حدالقل 30 درصد توان بیشتری رو بتونه ساپورت کنه..........نوع بار هم بسیار مهمه که توان راکتیو هم مصرف
                              میکنه یا نه و اینکه در شروع به کار چقدر پیک جریان لازم داره.....و از چه ups استفاده میکنی توان خروجیش واقعی
                              هست یا تبلیغاتیه.....

اضافه شده در تاریخ :
                              نوشته اصلی توسط saeedxs
                              فرق توان اکتیو و ظاهری چیه؟
                              توان ظاهری مجموع توان اکتیو و راکتیو هست......توان راکتیو توانی هست که مصرف نمیشه و بین بار و منیع
                              تبادل میشه و مشکلاتی رو ایجاد میکنه...............توان اکتیو در بار مصرف میشه

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X