اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور قدرت فلاشر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور قدرت فلاشر

سلام دوستان برای ترانزیستور فلاشر، ترانزیستور tip122 رو انتخاب کردم
    قیمت اصلیش رو گرفتم روی تعداد میشد هر دونه 575 و معمولی 320 تومن :eek: این همه تفاوت قیمتش برای چیه؟

معمولیاش رو کسی امتحان نکرده چقدر جریان خروجی میشه ازش کشید؟
    درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

پاسخ : ترانزیستور قدرت فلاشر

معمولیا همینایی که سایت داره میشه حدود 2 امپر کشید البته اگه PWMبدی بیشتر میشه چون جریان لحظه ای قطع و وصل میشه منم برای فلاشرام TIP122از فروشگاه سایت خریدم
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
      معمولیا همینایی که سایت داره میشه حدود 2 امپر کشید البته اگه PWMبدی بیشتر میشه چون جریان لحظه ای قطع و وصل میشه منم برای فلاشرام TIP122از فروشگاه سایت خریدم
      ممنون
      2 امپر نیازی به هیتسینگ که نداره؟
      با اصلیش من بستم یکم بیشتر از 4 امپر عالی بود داغ نمیشد.
      درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

چرا داغ میشه.توی اشباع هم که باشه بازم اگه2 آمپر بگذره حدود 2 وات تلفات داره که باعث میشه داغ بشه.یه هیتسینک کوچیک براش خوبه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84
          چرا داغ میشه.توی اشباع هم که باشه بازم اگه2 آمپر بگذره حدود 2 وات تلفات داره که باعث میشه داغ بشه.یه هیتسینک کوچیک براش خوبه.
          ممنون فلاشر های توی بازار رو دیدن زدن تبلیغاتشون بعضی ها4A بعضی ها هم 7A از هر کانال :eek: مدارشون رو تو بازار میبینم که اصلا هیتسنگ هم نداره با همین tip122 و تابلوساز میگفت تا 4 امپر رو کشیده ازش و مشکلی پیش نیامده oo:

دیدگاه

حالا تا 4 آمپر شاید آدم بتونه خودش و ترانزیستور رو یجوری راضی کنه ولی 7 :eek: آمپر بدون هیت یه کار کاملا اشتباهه.عمر قطعه رو کم میکنه.
            اگه واسه سوییچ 2 آمپر میخوای حالا هیتم نذاشتی زیاد فرقی نمیکنه.
            من از همین مدل توی فروشگاه استفاده کردم.
            فقط بیسشو مستقیم به 5 نزن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b.saeed65
              ممنون فلاشر های توی بازار رو دیدن زدن تبلیغاتشون بعضی ها4A بعضی ها هم 7A از هر کانال :eek: مدارشون رو تو بازار میبینم که اصلا هیتسنگ هم نداره با همین tip122 و تابلوساز میگفت تا 4 امپر رو کشیده ازش و مشکلی پیش نیامده oo:
              99.5 درصدشون با کمال احترام مزخرف میگن.

مساله فقط جریان دهی ترانزیستور نیست.
              بلکه پهنای ترک های PCB و کلآ استقامت برد برای اون مقدار جریان دهی هست...

اکثر این ها با جریان کشی موقتی مشکلی ندارند. اما توی یک مدت کوتاه چند روزه اگر جریان کشی در اون حد داشته باشید، ترک ها میسوزن یا آتیش میگیرن. چیزی ک چند مورد دیده شده.

شما حساب کنید اگر 5 کانال 4 آمپری داشته باشیم،
              ترک ورودی تغذیه باید 20 آمپر تحمل کنه!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ترانزیستور قدرت فلاشر

نوشته اصلی توسط MReza.p
                99.5 درصدشون با کمال احترام مزخرف میگن.

مساله فقط جریان دهی ترانزیستور نیست.
                بلکه پهنای ترک های PCB و کلآ استقامت برد برای اون مقدار جریان دهی هست...

اکثر این ها با جریان کشی موقتی مشکلی ندارند. اما توی یک مدت کوتاه چند روزه اگر جریان کشی در اون حد داشته باشید، ترک ها میسوزن یا آتیش میگیرن. چیزی ک چند مورد دیده شده.

شما حساب کنید اگر 5 کانال 4 آمپری داشته باشیم،
                ترک ورودی تغذیه باید 20 آمپر تحمل کنه!
                درسته برای 20 امپر با دمای قطعه رو 25 بگیریم و دمای محیط 25 درجه باشه در این شرایط با فیبر فایبر گلاس معمولی باید هر ترک 11.01mm باشه :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84
                  حالا تا 4 آمپر شاید آدم بتونه خودش و ترانزیستور رو یجوری راضی کنه ولی 7 :eek: آمپر بدون هیت یه کار کاملا اشتباهه.عمر قطعه رو کم میکنه.
                  اگه واسه سوییچ 2 آمپر میخوای حالا هیتم نذاشتی زیاد فرقی نمیکنه.
                  من از همین مدل توی فروشگاه استفاده کردم.تقریبا سگ جونه.
                  فقط بیسشو مستقیم به 5 نزن.
                  ممنون برای بیس مقامت 1 کیلو میگذارم روی تمام ترانزیستور های که تا الان امتحان کردم جواب میده.

دیدگاه

اره 1Kخوبه من مدار چاپی اماده رو هم دارم میخواید ایمیل بدید بهتون میدم در ضمن فلاشر جریان ثابت برای چند دقیقه نمیده اسمش میگن فلاشر دوکا من اگه جایی قرار باشه جریان زیاد بره برای چند دقیقه روی ترک ها رو لحیم میریزم تا ترک مشکل بر نخوره
                    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X