اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلکتور با 4066

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلکتور با 4066

سلام دوستان من دنبال یک سلکتور دیجیتال 6 کانالم که بتونه هر کانال از 6 کانال رو تو چهار حالت مختلف تغییر بده.بهترین راهی ک ب نظرم رسید استفاده از 4066برای هر کانال بود یا رله دوبل.4066 رو خریدمو رو برد برد بستم ک جواب نداد نمیدونم چرا تو اینترنت 4066 رو سرچ کردم اینو پیداکردم که 4 کاناله.میتونستم 2تا ازش بسازم و از 6 کانالش استفاده کنم اما متاسفانه pcb نداشت کسی pcbاز 4066 داره ......اگه تک کانالم بود ایرادی نداره راهنماییم کنید لطفا. :-t :-t :-t :-t :-? :-? :-?
    http://www.midibox.org/dokuwiki/doku.php?id=mbhp4066

پاسخ : سلکتور با 4066

کسی نظری نداره؟اصلا از راه اندازی 4066 کسی اطلاعاتی داره درمیون بزاره؟؟؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنین؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام.اقا راه شو پیداکردم.دیتاشیتش نحوه روشن کردن ای سی رو گفته فقط برای حذف نویز خروجی باید سیم کنترول که با c نشون میدن رو با یک مقاومت 10k به منفی وصل کنید و ی خازن104و10 میکرو رو با خط منفی و مثبت موازی کنید.(مشکل من نویز خروجی مدار بود)بعد برای وصل کردن ورودی به خروجی سلکتور یا همون سلکت کردن یک پرت ای سی باید پایه c که مربوط به همون پرته رو به مثبت مدار وصل کنید. :wow: :wow: موفق باشید.
      http://www.unisonic.com.tw/datasheet/CD4066.pdf

دیدگاه

سلام شما خیلی سخت میگیری. اگه از ای سی 4051 یا 4052 استفاده کنی راحت
        میتونی.چهار کانال یا هشت کانال رو کنترل کنی وادرس بدی.من 12 سال پیش یه ولوم دیجیتال 8 مرحله ای با4051 ساختم که
        خیلی خوب کار میرد.::-)

دیدگاه

سلام دوست من.4052 دقیقا چه خصوصیای داره؟مداری ازش واسم بزاری؟؟؟؟با میکرو کنترول میشه؟؟؟؟؟

دیدگاه

درود

آقای بهزاد به تالار زیر سر بزنید :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=97004.0

من روی همون مدار که گزاشتم کار کردم ولی نتیجه نگرفتم. البته چون خستم کرد ادامه ندادم. مشکل هم فکر میکنم
            بیشتر برای ترانزیستور هست.

شما یک نگاهی بکنید شاید نتیجه گرفتید. من هم خوشحال میشم :smile:

پیروز باشید
            خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

ممنون سام عزیز.

دیدگاه

اگه کسی هم کلا مدار سلکتور با هر ای سی داشت برام بزاره ممنون میشم.

دیدگاه

داداش سام من فکر میکنم اگه 4017 و 555 و bel188 رو کامل در بیاری بجاش ی مدار شمارنده ساده ک چهارتا ال ای دی ساده رو با فشردن یک کلید بتونه به ترتیب روشن کنه (باهمون 4017هم میشه)بسازی بعد خروجی های شمارنده رو بدی پایه های cای سی 4066 میتونی به صورت دستی خروجیاتو کنترول کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X