ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    713

تاپیک جامع ساخت انواع ال ای دی درایور به صورت ساده و ارزان

سلام دوستان منبع تغذیه ای
    با توجه به اینکه ال ای دی درایور ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند ، تصمیم به ایجاد این تاپیک و بحث و گفت و گو درباره ی آن گرفتم.
    __________________________________________________ _______________________________________________
    چند تا راه و ایده به ذهنم رسیده که به هم فکری دوستان نیاز هست. محسن جان بیا داداش :mrgreen:
    ((((((ضمنا این ها ایده است و من خودم در طراحی مدار سوئیچینگ یا مدارات با ترانس تجربه کافی دارم و به طراحی ال ای دی درایور های سوئیچینگ هم در آینده خواهیم رسید. حتی برای مدار PFC یا اصلاح ضریب قدرت هم طراحی می کنیم تا به شبکه نیز آسیب نرسد. الان تمام ال ای دی درایور های آماده و لامپ های کم مصرف چون اصلاح ضریب قدرت ندارند آسیب زیادی به شبکه برق می زنند. :cry2: ))))))
    __________________________________________________ ______________________________________________
    اول اینکه اگر برای یک مدار با تغذیه خازنی که قراره چند تا پاور ال ای دی رو روشن کنه یک منبع جریان بزاریم در خروجی چه اتفاقی می افته و ایا این کار درست هست ؟ به نظر خودم اگر منبع جریان در خروجی داشته باشیم و خازن مناسب رو انتخاب کنیم ال ای دی ها بهتر روشن می شوند. و چون جریان ثابت هست آسیب هم نمیبینن .
    مثلا برای تغذیه ده عدد پاور ال ای دی که به صورت سری بسته شده اند که ولتاژ 33 ولت و جریان 300 میلی آمپر نیاز داریم.
    مدار پیشنهادی با تغذیه خازنی:

که برای اصلاح ضریب قدرت یک مقاومت و خازن در ورودی قرار گرفته
    خازنهای 3.3 و 1.5 که با هم موازی اند ولتاژ رو کم می کنن
    مقاومت قبل پل دیود برای دشارژ خازن هاست
    پل دیود و خازن هم یکسو ساز و صافی هستند و بعدش مدار منبع جریان قرار گرفته
    خوب نظر دوستان چیست ؟

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2007/12/17
    394
    25

پاسخ : تاپيک جامع ساخت انواع ال اي دي درايور به صورت ساده و ارزان

مدار زير هم بد نيست البته من نظرم اينه با آي سي طراحي کنيم

2012/01/18
    اراک
    113
    4

پاسخ : تاپیک جامع ساخت انواع ال ای دی درایور به صورت ساده و ارزان

به نام خدا
    خیلی خوبه من یه ای سی خوب سراغ دارم lyt0006d
    نظرتون چیه
    بررسی کنید تا یه ای سی خوب پیدا کنیم
    مرسی از اقای منتظری بابت تاپیک به جا به موقشون
    الکترونیک باز!!!!!
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

سلام به آقا ناصر :mrgreen: و ديگر دوستان
    اين مداري که گذاشتي محدود کننده جريان به اين شکل لازم نداره. اگه بخوايم بزاريم بايد چيزي مثل lm317 باشه که جريان اونو مقداري بيشتر از جريان عبوري از اليدي تنظيم ميکنيم تا جلو جريانات ناخواسته لحظه اي رو بگيره. خازن و مقاومت اول مدار هم لازم نيست چون هيچ تاثيري رو اصلاح ضريب توان نداره بلکه اوضاع رو بد تر هم ميکنه چون اينجا بارمون خازني هست و اينجوري بيشتر خازني ميشه. يکي از مهم ترين قسمت هاي مدار که مقاومت ضربه گير هست وجود نداره :mrgreen:
    من دو مدار پيشنهادي رو رو کاغذ کشيدم :mrgreen: و توضيحات هر قسمت اونو نوشتم. :mrgreen: مقدار R2 رو يادم رفت :mrgreen: به ازاي هر ميکرو خازنC1 بايد 470k مقاومت معمولي گذاشت :mrgreen: و مقدار D1 رو هم فراموش کردم. ولتاژش برابر با ولتاژ ماکزيمم تحمل خازن باشه تا در صورت اتصال باز شدن اليدي ها توان بيفته روش و بسوزه :mrgreen: و فداي خازن بشه. اگه نباشه در صورت اتصال باز شدن يکي از لامپ ها خازن الکتروليت ميترکه :mrgreen: اون C2 رو اشتباهي تو توضيحات نوشتم C3 :mrgreen: :mrgreen:
    هر دو مدار خوبه ولي مدار دوم ميتونه عمر اليدي رو بيشتر کنه هرچند تاثير چنداني هم نداره. :mrgreen:

کيفيت بالاتر:
    http://s1.xum.ir/2014/12/07/DSC_0134-Copy.jpg

کيفيت بالاتر
    http://cld.persiangig.com/preview/LA8ysIDccj/DSC_0135%20-%20Copy.jpg
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    713

محسن جان در مورد اینکه خازنی با برق شهر موازی بشه تا اصلاح ضریب قدرت کنه فکر کنم اشتباه می کنی.
    چون مداراتی که دارای یکسوساز اهمی خازنی و پل دیود هستند از دید شبکه بار سلفی دیده می شن
    به این عکس خوب دقت کن:

خوب اگه بار خازنی به شبکه اضافه بشه که بهتر هم هست اداره برق کلی کیف می کنه اما این بار های اهمی خازنی سلفی دیده می شن.

2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظري
    محسن جان در مورد اينکه خازني با برق شهر موازي بشه تا اصلاح ضريب قدرت کنه فکر کنم اشتباه مي کني.
    چون مداراتي که داراي يکسوساز اهمي خازني و پل ديود هستند از ديد شبکه بار سلفي ديده مي شن
    به اين عکس خوب دقت کن:
    خوب اگه بار خازني به شبکه اضافه بشه که بهتر هم هست اداره برق کلي کيف مي کنه اما اين بار هاي اهمي خازني سلفي ديده مي شن.
    خوب درسته ولي اضافه کردن خازن بعيد بدونم شکل جريان کشي اصلي مدار رو تغيير بده. تو مداراتي که پل ديود و خازن دارن جريان کشي از مدار غير سينوسي هست و اين مساله کاري به اصلاح ضريب توان فکر نکنم داشته باشه اضافه کردن خازن فقط توان راکتيو رو بيشتر ميکنه و هزينه اضافي هست :mrgreen:
    اونجور که من قبلا تحقيق کرده بودم اصلاح ضريب توان با جريان کشي سينوسي فرق داره. براي اصلاح اضريب اين مدار به سلف نياز بايد باشه نه خازن :mrgreen:
    راستش من زياد اطلاعي در اين مورد ندارم :sad: بهتره دوستان ديگه هم در مورد ضريب توان و جريان سينونسي کشيدن نظر بدن :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    713

یه ای سی ال ای دی درایور ارزون هم هست که به درد توان های زیر 5 وات می خوره چیز زیادی هم نداره فقط در خروجی یه مقاومت هم موازی با بار بزارید بد نیست.
    به این صورت کار میکنه که مدار یه فلای بک هست که از جریان اولیه نمونه برداری می کنه و با تنظیم دیوتی سایکل جریان خروجی رو ثابت نگه میداره
    محاسبات و سایر نکاتش هم باید در دیتاشیتش بخونید. در ایران هم یافت میشه.

2013/12/21
    908
    301

برای داشتن ارسالها ما هم یه پست بزاریم دیگه!!!
    جریان کشی ورودی پل دیود کلا به دلیل thd بالا مشکل داره. اختلاف فاز نیست که با خازن و سلف برطرف بشه. به pfc نیاز داره.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2010/10/11
    Sabzevar
    897
    55

پاسخ : تاپيک جامع ساخت انواع ال اي دي درايور ب

آيا روش محدود سازي AC با دو عدد زنر معکوس و سري استقامت خيلي بيشتري نسبت ب محدود سازي بعد از DC شدن داره؟
    چون زنر ها ب ترتيب باياس مستقيم و معکوس ميشن و خب مثل حالت DC دائم زير بار نيستن.

بعد اين محدود سازي زنر براي من مبهمه:
    الان ما با زنر 8.2 خروجي رو محدود کنيم، بعد ي رگوله ي 5،
    ميشه در خروجي انتظار همون جريان محاسباتي ک خازن ورودي مون جوابگو هست، رو داشت؟
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    713

پاسخ : پاسخ : تاپيک جامع ساخت انواع ال اي دي درايور ب

نقل قول نوشته اصلی توسط MReza.p
    آيا روش محدود سازي AC با دو عدد زنر معکوس و سري استقامت خيلي بيشتري نسبت ب محدود سازي بعد از DC شدن داره؟
    چون زنر ها ب ترتيب باياس مستقيم و معکوس ميشن و خب مثل حالت DC دائم زير بار نيستن.

بعد اين محدود سازي زنر براي من مبهمه:
    الان ما با زنر 8.2 خروجي رو محدود کنيم، بعد ي رگوله ي 5،
    ميشه در خروجي انتظار همون جريان محاسباتي ک خازن ورودي مون جوابگو هست، رو داشت؟
    خود زنر و رگولاتور هم جریانی رو مصرف می کنن که باید در محاسبات خازن لحاظ بشه و حتی ولتاژ هم کمی بالاتر به مدار برسه تا رگولاتور عمل کنه
    مهم اینه که ولتاژ زیاد با خروجی اختلاف نداشته باشه و جریان هم حداقل باشه.
    لطفا مدار مورد نظر خودتون رو هم رسم کنید. ممنون :biggrin:

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25