اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل عدد هانسفیلد(عدد تصویر در تصاویر رادیولوژی) به رنگ کاذب در متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل عدد هانسفیلد(عدد تصویر در تصاویر رادیولوژی) به رنگ کاذب در متلب

بچه ها می خواستم بدونم چطور میشه اعداد هانسفیلد رادیولوژی رو به رنگ کاذب تبدیل کرد.
    توضیح(هر کدام از اعضای بدن میزان خاصی از اشعه ایکس تابش شده در هنگام رادیولوژی را از خود انتقال می دهند و بر این اساس هست که بخشی از تصویر رادیولوژی سفید و بخشی سیاه یا خاکستری می شود. هر کدام از اعضای بدن را می توان بر این اساس شناسایی کرد چونکه سطح خاکستری آن با بقیه متفاوت است. یعنی عدد هانسفیلدش متفاوته. مثلا فک کنم عدد هانسفیلد خون بین 20 تا 30 باشه یا استخون بین 120 تا 150 و از این جور اعداد)
    من می خوام براساس این رنج بندی که برای اعداد هانسفیلد هست، یک رنج بندی برای سطوح خاکستری عکس های gray scale ایجاد کنم. یعنی به همدیگه تبدیل بشن.
    بعد که اعضای بدن رو متمایز کردم برای هر کدوم یه رنگ خاص ارائه کنم. مثلا استخون زرد، خون قرمز، ماهیچه بنفش!
    کسی میدونه راه حل چیه؟
    ممنون

پاسخ : تبدیل عدد هانسفیلد(عدد تصویر در تصاویر رادیولوژی) به رنگ کاذب در متلب

فکر نمیکنم کاری داشته باشه شما پیکسل به پیکسل تصویر رو برمیداری عدد gray scaleآ‌ اونو میخونی و اگه تو هر رنجی بود یه پیکسل با رنگ مورد نظرت جاش مینشونی

دیدگاه

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟ من خیلی مبتدیم. میشه مراحلش رو بگید؟

دیدگاه

با دو تا forآ‌ تودرتو تک تک پیکسلها خونده میشه و با switchآ‌ تشخیص داده میشه که این عدد مربوط به چه رنگی هست.
        تو همون تصویر یا یه تصویر دیگه پیکسل متناظر با رنگ مورد نظر نوشته میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X